Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » C és D kategóriával hol...

C és D kategóriával hol érdemesebb munkát keresni nyelvtudás nélkül. Németország, Svájc, Ausztria, Anglia?

Figyelt kérdés

2013. aug. 8. 14:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egyikben sem! Nyelvtudás nélkül nem fogsz állást kapni! Jusson már el az agyatokig, hogy a legegyszerűbb munkákhoz is kell legalább egy jó erős alap nyelvtudás.
2013. aug. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mégis, hogyan gondolod a megbeszélést a munkaadóddal az aktuális feladatodról? Mutogatással?
2013. aug. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A nyelvtudás anyanyelvi környezetben viszonylag gyorsan elsajátítható. Legalább is az alapok, ami a kezdetekhez kell.
2013. aug. 8. 22:12
 4/12 anonim ***** válasza:
Az igaz. csakhogy addig nuku meló.
2013. aug. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem hiszek ebben. Valami mindenkinek akad. Hiszent kint vannak ezrével. Én tudom, hogy nem egyszerű, de nem is kell hogy az legyen. Az élet ilyen. Mindig elénk sodor valamit.
2013. aug. 9. 07:04
 6/12 anonim ***** válasza:
Férjem ausztriában kamion sofőr. Bízony kell nyelvtudás,mert szóba sem állnak Veled annelkul. Vagy elmehetsz mosogatni,bár ahhoz is kérnek már nyelvtudást. De a kérdésedre válaszolva,ausztriában nagyon megéri. De nem nyelvtudás nélkül. Mert esélytelen. :(
2013. aug. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"A nyelvtudás anyanyelvi környezetben viszonylag gyorsan elsajátítható."


Ez igaz...lenne, csak hogy ha valamilyen csoda folytán kapsz is állást nyelv nélkül, akkor szintén olyanokkal dolgozol, akik nem igen beszélnek jól, így nem fejlődsz. Nem véletlen, hogy sok ember még évek elteltével sem tudja a nyelvet, mert nincs olyan környezetben, hogy fejlődhessen.

2013. aug. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Valahol el kell kezdeni, mert itthon nem jutunk 1- ről a 2-re. Inkább visszafelé. Amit egy pár hónapos intenzív tanfolyam nyújthat, annyit még talán anyagilag rá tudok fordítani. Ha mondjátok, hogy így éri meg, akkor először abba vágok bele.
2013. aug. 9. 09:58
 9/12 anonim ***** válasza:
A legjobb módszer az, ha már otthon egy jó erős középfokra feltornászod magad, angolul nézel filmeket, sorozatokat, önállóan, internet segítségével is tanulsz, angol nyelvűekkel csetelsz. Intenzív nyelvtanfolyam jó lehet, de csak akkor ér valamit, ha nagyon odateszed magad. Mert ha a nyelvtanfolyam után nem foglalkozol vele, nem ér semmit sem. Szerintem nagyon alap nyelvtudással vagy nélküle nem érdemes külföldre jönni, mondom mindezt közel 6 év távlatából.
2013. aug. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kinéztem egy négy hónapost, ami középfokot ígér. Gondolom, hogy azért nem teljesen így van, de nagyon elszánt vagyok. Ha egy erős alapfokon megtanulok, kint már könnyebben boldogulok. Ha azonnal munkát találok, mert ez a terv, akkor nem kopik a tudás, inkább elmélyül, és fejlődik. Pár év talán elég lesz ahhoz, hogy biztonságosabban tudjam a családom. Az ennyi idő alatt megtanult nyelv pedig jó befektetésnek tűnik, bárhogy is alakul az életünk. :)
2013. aug. 9. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!