Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fel akarok mondani, mi vár rám?

Fel akarok mondani, mi vár rám?

Figyelt kérdés

Letelt a próbaidőm július végén.

Október 31-ig hosszabbítottak meg, de az új szerződésemet még mindig nem kaptam meg.

Létszámleépítésről beszélnek, idő előtt lépni akarok, találtam már más helyet is.


Mivel nem írtunk még új szerződést, mire számítsak felmondási időt, egyebeket illetően?


2013. szept. 6. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

A felmondási idő az esetek 99%-ában 30 nap. Munkaszerződésedben látnod kell, ha másként rendelkezik. Bár nem értem mi az, hogy "hosszabbítottak meg", a próbaidő nem külön munkaszerződés, hanem egy kitétel.


Az, hogy mire számíthatsz a vezetőségeteken múlik. Ha benne vannak a közös megegyezésben akkor akár rögtön is eljöhetsz. Ha úgyis létszámleépítés van akkor azért van rá reális esély, hogy belemennek. Ez esetben pár napon belül is mehetsz akár.

2013. szept. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy nem lett határozatlan idejű a munkaszerződésem, egyelőre csak "meghosszabbították" októberig. Noha ezt csak egy munkáltatói igazolásról tudom...

Csak mivel nincs meg a határozott idejű szerződésem még, nem tudom, hogy mi lesz...

2013. szept. 6. 20:13
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tehat jol ertem, hogy nincs semmilyen munkaszerzodes..?
2013. szept. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Amikor felvettek, a próbaidőre (3 hónapra) aláírtuk.


Augusztusban kezdtem a 4. hónapot, azóta nincs új szerződés, pedig szóltam már érte jó néhányszor..

2013. szept. 6. 20:20
 5/10 A kérdező kommentje:
Szóval jól érted, nincs semmi.
2013. szept. 6. 20:22
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

Na most akkor tisztázzuk, hogy milyen szerződésed van / volt. Vedd elő és írd le pontosan, hogy mi van rajta. Ugyanis olyan nincs, hogy 3 hónap próbaidős szerződés...


2 féle munkaszerződés van:


1., HATÁROZOTT idejű. Ez esetben 3 hónapos szerződést írtál alá, 3 hónap próbaidővel

vagy

2., HATÁROZATLAN idejű. Ez esetben HATÁROZATLAN idejű szerződést írtatok alá 3 hónap próbaidővel.


Nagyon nem mindegy...

2013. szept. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nézd, a gond nem kicsi...


Tehát májustól augusztusig határozott időtartamú, teljes munkaidős munkaviszony keretében foglalkzotattak.


A gond a következő:

-Felvételkor azt mondták, hogy 3 hónap a próbaidőm.

-Kaptam egy sebtiben kitöltött papírt, hogy a munkaügyibe legyen mit bevinnem. Más munkaállomáshoz tartozó szerződést módosítottak az adataimmal, abban az áll, hogy 30 nap a próbaidő, de ugyebár augusztusig határozott időre foglalkoztatnak...


Ne haragudj, ha nagy a katyvasz, nem véletlenül vagyok pánikhangulatban.. :(

2013. szept. 6. 20:42
 8/10 anonim ***** válasza:

Na, akkor jól értem, hogy csak egy darab, határozott időre szóló munkaszerződést írtál alá?


Mert akkor az lejárt. Ha nem írtál alá új munkaszerződést akkor tulajdonképpen nem vagy alkalmazásban jogszerűen. Persze ettől lehet, hogy ők bejelentettek és dolgozol tovább, ezt hívják ráutaló magatartásnak a két fél között. Ez esetben viszont ingoványos a talaj, mivel ha be vagy jelentve akkor kérhetik, hogy dolgozd le a felmondási időt, amit a MTK előír, hiszen "ráutaló magatartás" alapján létrejött a további munkaviszony és a munkaadó eleget tett a részéről bejelentéssel. Ha nem jelentettek be akkor ugye azt csinálsz amit akarsz.


A valóságban nem hiszem, hogy ilyen homályos HR-el gond lenne a felmondásoddal, minden bizonnyal el fogják fogadni és el fognak engedni, mivel azért részükről is kétséges azért a dolog.

2013. szept. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2013. szept. 6. 22:26
 10/10 anonim ***** válasza:
A törvények alapján ha lejár a határozott idejű szerződésed, és a munkáltatód tudtával akár csak egyetlen napot is dolgozol tovább anélkül, hogy újabb határozott idejű szerződést írnátok alá, automatikusan határozatlan idejűvé változik a szerződés. Nálunk ezért hozzák mindig a szerződéseseknek már a hónap lejárta előtt két-három nappal mindig aláírásra a hosszabbítást. Ha nem tennék, határozatlan idejűvé alakulna át a szerződésünk.
2013. szept. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!