Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgoztam egy hónapot (egy...

Nuss12 kérdése:

Dolgoztam egy hónapot (egy másik barátom járt ugyanígy), aztán mindketten felmondtunk, mert a főnök, akinek közben a magánvállalkozása lett a cég, nem fizet. Kihez fordulhatunk?

Figyelt kérdés
Ígérgeti, de nem történik semmi, mert elmondása szerint inkasszó van a számláján. Nekem nem adott ide semmiféle adózáshoz szükséges papírt, kizárólag a rózsaszín kis könyvet. A NAV rajtunk fogja behajtani a pénzt, mintha letagadtuk volna? Mit tehetünk?

2013. szept. 14. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Aláírt munkaszerződésből példányod van? Mert ha igen akkor a Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőséghez érdemes fordulni a lehető leggyorsabban, mielőtt megszűnik a cég végfelszámolással. Ha jól dereng régen még volt is egy állami alap, ami a ki nem fizetett munkabéreket egy bizonyos határig kifizette (majd behajtotta a cégen).
2013. szept. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Aláírtad-e, hogy a munkabéred kifizetésre került a munkaviszony megszüntetésekor? Ha igen, akkor annyi...

A tb könyvbe hogy van beírva a foglalkoztatás kezdete és vége? Egyáltalán be voltatok rendesen jelentve?

Egyébként, ha megszűnik egy munkaviszony munkáltatói igazolást kell kiadni 2pld-ban, adózáshoz igazolásokat és még szoktak egy olyan papírt, amin az van, hogy igazolás bírósági kötelezettségekről-pl.gyerektartás,letiltások... és igen a tb kiskönyvet is visszaadják.

Jelenléti ívet írtatok?

2013. szept. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Gyakorlati szempontból szerintem jól leírta az első.

Elméletben meg annyit tennék hozzá hogy ez a pénz lehet hogy elúszott, ha ilyen a főnök és nem lesz megoldható, de attól még simán kereshetsz sokat a közeljövőben (pl ha megfelelő a hozzáállásod)..

2013. szept. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben felkeresném valamelyik nagy tévé csatornát vagy internetes folyóiratot. Elküldeném nekik a cég nevét, másolatokat a hivatalos papírokról, és ferdítés nélkül, ahogy történtek, elmondanám nekik a dolgokat. Kíváncsi lennék, hogyha benne lennének az esti hírekben, mekkora pofájuk lenne. Nem biztos, hogy sikerül vagy hogy ezek után visszakapod a pénzed, de legalább ha csak leközlik valahol, már azzal is sokat tehetsz azért, hogy más ne járjon így.
2013. szept. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A munkaszerződésből van példányom, jelenlétit írtunk, de abból nincs. A felmondást bejelentettem rendesen, egyedül a rózsaszín tb-könyvet adta ide, más papírt nem. Azt mondta, majd akkor kapom meg - másnap -, ha a banki átutalás megtörtént, de aznap írt reggel, hogy ne menjünk, még mindig zárolva van a számlája. Maximum bankszámlakivonattal tudom az igazam bizonyítani. Járjak a nyakára? Sokba kerülne nekem, ha munkaügyi bíróságra mennék?

2013. szept. 15. 20:41
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazából nem a pénzt sajnálom - az enyém nem akkora veszteség (25 ezer forint környéke - órában voltam bejelentve, és időben ott hagytam...), ellenben a társamé bruttó 200 ezer forint fölött van. Egy könyvelő ismerősöm szerint, ha a főnök lejelentett minket, de adót nem fizetett, akkor úgy veszi a NAV, mintha letagadtuk volna, és az egész bruttó összeget behajthatják rajtunk.
2013. szept. 15. 20:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Mint mondtam, az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőséghez elmenni teljesen ingyenes, neked egy filléredbe sem kerül!
2013. szept. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!