Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Volt már olyan érzésed, hogy...

Volt már olyan érzésed, hogy a munkád csak merő kitaláció? Hogy a világ akkor is forogna, ha nem csinálnád azt, amit csinálsz?

Figyelt kérdés

Ennek a cikknek szerinted van valóságalapja?


[link]


Én egészségügyi adminisztrációs munkát végzek, tulajdonképpen fontos, mert nélkülem nem kapna a beteg dokumentációt, nehezen lehetne visszakeresni, ráadásul a túlterheltség miatt részben az orvosok munkáját is én végzem.

De ha nem lennék, akkor is menne tovább az élet - csak másnak még több munkája lenne.

Valószínűleg más is tud + - okokat felhozni a munkájával szemben, de egy újabb biztosítási ügynök munkája sokkal feleslegesebb, mint a cikkben említett éjjel-nappali pizzafutáré.

Nyilván a körömreszelgető-pasziánszozó-trécselgető dolgozók idetartoznak, vagy akik a munkaidőt itt múlatják a gyakorin. Még akkor is, ha egyébként fontos munkát végezne, de vagy nincs teendő, vagy tologatja a munkát - az előbbi esetben viszont valóban van rá szükség? Az utóbbiban pedig valóban rá van szükség?

A fontosnak ítélt munkák közül mi az, ami nélkül meglenne a világ? Az ezernyi munkaügyi-pénzügyes-asszisztens? Politikusok? Ügynökök?

Szerintetek hol kezdődik a humbugszakma?



2013. szept. 26. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon buta felvetes. A vilag akkor is forogna, ha senki sem dolgozna, max visszaternenk az oskorba.


Nagyon atgondolatlan a hozzaszolasod, valszeg szandekosan kodositesz, hogy az egyszeru emberek talaljanak benne ertelmet es elinduljon a flame, nehanyan meg el is olvassak a cikked...

2013. szept. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem én írtam a cikket, kint volt az index.hu címlapon, a hozzászólásokból ítélve már túl van a néhányon.

Nyilván a cikket író sem azokra gondolt akik valóban dolgoznak és értelmes munkát végeznek.

Az ő példái közt az ügyvezető igazgató, lobbista, PR-kutató, biztosítási statisztikus, telemarketinges, végreható, jogi tanácsadó volt.

Nyilván jó, hogy van munkájuk, nem munkanélküliek, szükséges a munkájuk, de egy telemarketinges munkája nélkül miért térnénk vissza az őskorba? Vagy nem a szakirányú végzettségű statisztusok, hanem a szedett-vedett 3 hónapos gyorstréningen képzett biztosítási ügynökök nélkül?

Nyilván a plázai eladókra szükség van még akkor is, ha 3 vásárló megy be hozzájuk egész nap, de nálunk is van olyan dolgozó aki régóta ott van, nagyjából semmi dolga nincs, mégis alkalmazzák.

Nem az a kérdés lényege, hogy rúgják ki őket, ne kapjanak fizetést, hanem hogy mennyi ilyen ember lehet akikre konkrétan nincs szükség, vagy akik nélkül ugyanúgy menne tovább az élet.

2013. szept. 26. 17:53
 3/5 anonim ***** válasza:

"hanem hogy mennyi ilyen ember lehet akikre konkrétan nincs szükség, vagy akik nélkül ugyanúgy menne tovább az élet."


Hat peldaul telemarketinges vagy biztositasi ugynok nelkul nagyon sokan nem vasarolnanak bizonyos szolgaltatasokat vagy termekeket, amelyek neha tenyleg hasznosnak bizonyulnak. De meg ha tok felesleges dolgokat is soznak rank, a munkaltatojuknak biztos, hogy sokkal kevesebb profitja lenne, es nem "ugyanúgy menne tovább az élet"uk. Vili?

2013. szept. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem is arról van szó, hogy valakinek megváltozik az élete, nyilván ha egy világvégi cipőbolt leárazását szórólapon osztogató diák munkája nem létezne, akkor az ő élete is megváltozna, nem kapna érte pénzt, nem venné meg a gördeszkát, nem törné el a lábát, stb. stb., ahogy a cipőboltoshoz se menne be +10 ember, akik a szórólap miatt jöttek.

Inkább az, hogy a munkák mennyire mozdítják tovább a világot?

A telemarketinges által eladott valamit a vásárló nélküle természetesen lehet nem vette volna meg, de vajon mennyire volt rá szüksége, vagy személyesen hívják fel őt? Ezzel a termék csak drágább lett, hogy az értékesítés közben plusz egy embert ki kellett fizetni.

Egyes cégek termékei termékei azért drágák, mivel hatalmas személyzet áll mögöttük, olyanok is, akik nélkül a terméket le lehetne gyártani.

Vagy akár az állam mögött is viszonylag nagy bürokrácia áll, vagy amit én látok - hogy egy darab papírt, aminek tulajdonképpen nincs túl nagy jelentősége, nincs rajta érzékeny adat, fél perc alatt ki lehetne adni - de mégsem lehet, mert nem elég nekem lekönyvelni, engedélyeztetni kell a két igazgatóságon, alá kell íratni a jogi osztályon, majd miután mindenki 2 kávé között rányomta a pecsétjét, talán ki is lehet adni. Úgy, hogy lényegében el sem olvassák, mi az - csak mindenhol pihen egy kicsit.

2013. szept. 26. 19:31
 5/5 anonim ***** válasza:
EZ a bürokrácia, sok a felesleges munka és feleslegesen túlbonyolított az ügyintézés. Egyrészről jó, mert legalább több munka van és jobban pörög a gazdaság.
2013. szept. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!