Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mióta van az hogy a munkáltató...

Mióta van az hogy a munkáltató nem köteles szabadságot táppénzt és ünnepet fizetni?

Figyelt kérdés

Március óta nem volt munkám most nagy nehezen találtam. Mikor közölték velem hogy szabadság és táppénz nincs,sőt fizetett ünnep sem nagyon lesokkolt! Elmehetek de azokra a napokra nem jár semmi pénz!

Elvállaltam mert nagyon szarban vagyunk már anyagilag,de mi lesz ha beteg leszek vagy bármi közbejön?! Van egy 3,5éves gyerekem is.



2013. okt. 7. 11:11
1 2
 1/19 anonim válasza:
Ha hivatalosan felvett, akkor nem teheti ezeket szerintem. Kérdezz meg egy könyvelőt - bérszámfejtőt, hogy miért mondta ezeket.
2013. okt. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 klopusz ***** válasza:
100%

Ilyen nincs törvényesen.

Ahogy leírtad, gyanús, hogy feketén akar dolgoztatni.

2013. okt. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Van szerződésem! Munkaerő-kölcsönzésre irányuló munkaszerződés.

Két műszak éjszaka nincs,de semmilyen pótlékot nem fizetnek még hétvégére sem. 26-odikától dolgozom és eddig minden szombaton bent kellett lenni.

2013. okt. 7. 11:38
 4/19 anonim ***** válasza:
milyen munka rendre vettek fel?
2013. okt. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
betanított munkás,napi 8óra
2013. okt. 7. 11:43
 6/19 A kérdező kommentje:
de az ezen felül elrendelt túlmunka nem minősül fizetett túlórának
2013. okt. 7. 11:44
 7/19 anonim ***** válasza:
Mérget ne vegyél rá, de ha jól tudom ez egy speciális alkalmazási forma, s ebben az esetben lehetséges, hogy így van. A munkaerő kölcsönzésnek az a lényege, hogy ha egy cégnek rövid időre plusz emberre van szüksége, akkor oda kikölcsönöznek. Egy napra, fél órára, két hónapra stb. Ha egy beteg dolgozót kell pótolni, akkor semmit nem ér azzal, ha te is beteg vagy.
2013. okt. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Csakhogy ennél a cégnél az emberek kb 85%-a munkaerő kölcsönző által dolgozik.

Olyanok is akik egykor céges dolgozók voltak,több éve dolgoznak ott de rákényszerültek hogy elfogadják az új helyzetet!:( Nincs cafeteria,útiköltség térítés,nincs semmi!

Határozatlen idejű szerződés van.

2013. okt. 7. 12:12
 9/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ez esélyesen egy önkényes dolog. Szóval ha mást nem tessék névtelenül bejelentést tenni az arra kijelölt hatóságnál
2013. okt. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%

# 7/9 Időpont ma 11:58


Urisstennn.


A munkaerő kölcsönző cég nem azért kölcsönző mert 2órára veszel "kölcsön" egy dolgozót Te nagyon sügér!!


Ne szólj már bele olyan dologba amihez túl sötét vagy,komolyan mondom ezen az oldalon ez a válasz a Top3 leghülyébb válaszok egyike.


A munkaerő kölcsönzés lényege, hogy a kölcsönző cég és egy vállalat megállapodik hogy munkaerőt "kölcsönöz" Nem 2 órára, nem 1 napra, hanem határozatlan időre. Tehát nem a mit tudom én mercedes a munkáltatód hanem pl XY humán kft.


És a munkavégzés helye lesz pl. a mercedes gyár.

De a fizetést, a munkaerő kölcsönző cégtől kapod, max cafeteria jár a az üzemtől/gyártól


vágod a lényeget?


Témához írva..kicsit érdekes ez a dolog. Nálunk is sok kölcsönzött munkaerő van de ott nem tudok ilyesmiről. Mindenképp utána kérdezek, mert ez enyhén rabszolga munka.

2013. okt. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!