Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen társadalmi megbecsültsé...

Milyen társadalmi megbecsültséggel járnak az alábbi hivatások: ügyvéd, orvos, gyógyszerész, bankár, építész?

Figyelt kérdés
2013. okt. 12. 04:35
 1/5 anonim ***** válasza:
31%

ügyvéd : semmilyennel, sőt, még az emberek többsége le is nézi az ügyvédeket egész addig, míg nekik nincs szükségük rájuk, hogy kimossák a feneküket a kakiból


orvos : Értelmesebb emberek megbecsülik őket, butábbak köpködnek rájuk, mert azt hiszik, hogy a rossz magyar EÜ állapota az orvosok hibája, holott ők csak dolgoznak benne, mint a rabszolgák (sajnos) nevetséges bérekért. Összességében egy tisztességes, kedves orvost nagyon tudnak szeretni a betegeik.


Gyógyszerész : Kb tojuk rájuk mindenki, de negatív ellenérzés sincs velük szemben. Kár, mert az sem egy könnyű szakma.


Bankár : 2007 óta közutálat tárgyai a hitelesek 85%-ának szemében


Építész : Határeset. Egy jó építészt szerintem szakmai körökben elismernek és megbecsülnek, de a társadalmat nem különösebben érdekli.

2013. okt. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor mik elismertek? Én úgy gondoltam ezeket a szakmákat tartják legnagyobbra az emberek:)
2013. okt. 12. 17:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Olyan szakma szerintem, amire egyöntetűen a teljes lakosság elismerően tekint nincs. Amire meg részben elismeréssel tekintenek azokat már összefoglaltuk.
2013. okt. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én még az általános iskolás tanárokat mondanám. Nekik még szokás megköszönni a munkájukat, ők még "tyúkanyók" akik még egy kicsit nevelgetik is a gyerekeket. Szerintem ők megbecsültek. Középiskolás tanárok már úgy annyira nem.
2013. okt. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
43%

Az ügyvéd az ellenérzések ellenére presztízsszakma továbbra is, köszöni szépen.


Az orvos pedig akármi lesz, mindig is a toppon lesz megbecsültségben, közvélekedéstől függetlenül. Bárki zsörtölődhet miattuk, hogy így úgy hálapénz, amikor beteg lesz, abban a pillanatban már úgy meg oda hogy "Doktor Úr..."


A gyógyszerésznek az egészségügyben a gyakorlatban ugyanolyan fontos szerepe van, illetve lenne mint az orvosnak, ő a gyógyszeres kezelés felelőse és az orvossal párban gyógyítanak. Neki kell javítani amikor az orvos (mivel neki nem szakterülete) felír valamit, hogy ne hogy kinyiffanjon a beteg. Ennek ellenére a köztudatban az orvost tekintik az istennek a gyógyszerészt meg csak valami eladó szintre alacsonyítják, szóval nincs ilyen tekintetben megbecsültsége. (Más tészta a pénzügyi oldala, onnan nézve jól keresnek)


Ehhez hasonló a helyzet az építésszel. Ugye minden terven, táblán írják hogy ez meg az az építész csinálta. Nagyon nagy presztízse van, értelmiségi szakmának tartják. Ennek ellenére a legtöbb építész Archicadben összefirkant valami baromságot, szóval sok tudás nem kell hozzá. Ennek ellenére óriási pénzeket szakajt le, ő kapja az elismerést. A háttérben meg a nehéz munkát a szakági mérnök tervezők, az épületgépészek, épületvillamossági tervezők végzik, ugyanis a mai modern épületekben már 1000x-bonyolultabb ilyen rendszerek vannak mint 20 éve. De ennek ellenére a kutya se tudja, hogy egyáltalán ilyen mérnökök is léteznek és se pénzügyileg se presztízsben nem becsülik meg őket az építésszel szemben.


A bankárról nem tudok sokat mondani. Szerintem Magyarországon nem tudnak mit kezdeni ha valaki ezt mondja. Kb. úgy tekinthetnek rá mint a politikusokra és a bűnöző szélhámos csalókra. De mivel óriási pénzt keresnek az akkor is egyfajta presztízst teremt számukra.

2013. nov. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!