Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek lenne arra megoldá...

Szerintetek lenne arra megoldás hogy Magyarországon az átlag fizetés 250-300 ezer forint legyen?

Figyelt kérdés

Tehát elérhető valamilyen úton módon, hogy itthon a minimálbér pl 200ezer forint legyen és az átlag fizetés pl 250-300 ezer forint?

Mi az oka hogy ilyen szegény a magyar nép?

Miért nem lehet itt is olyan szintű fizetés mint pl külföldön?



2013. okt. 15. 14:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

A magyar nép nem szegény!


A magyarok jobban élnek, mint a világ népességének a 80%-a. Van a Földön most is kb. 4-5 milliárd ember, aki szívesen cserélne a magyarokkal.


A mi szegényeink életben vannak, élhetnek. Nem halnak éhen, nem halnak meg járványokban és úgy általában élnek és szaporodhatnak is. A szociális háló miatt a legtöbbüknek a lakhatás vagy az étel nem probléma.


Térben és időben is nézve, a magyarok jobban élnek mint a jelenlegi emberiség nagy része és jobban élnek mint a valaha élt emberek 99%-a.


Az egyetlen hiba, hogy mindenki a nyugathoz hasonlít. Kell az előbbre jutás, az előbbre lépés vágya, de ez nem az, inkább rinyálás, hogy miért olyan jó a magyar átlagnak, mint a német vagy amerikai átlagnak. Aki képes rá az egyénileg most is messzire juthat, de ennek meg van az ára. A boldogulásért meg kell dolgozni. (És most nem arra gondolok, hogy aki 12 órát dolgozik a gyárban, az keressen jól. A megdolgozást nem így értem!)


"Miért nem lehet itt is olyan szintű fizetés mint pl külföldön?"


Mint hol? Vietnamban? Egyiptomban? A Földgolyó nagy részén? Mert annál sokkal jobb a fizetés, az árak alapján is.


Ha a minimálbér 200 ezerre emelnék most, ezen körülmények között, akkor a munkanélküliség is felugrana egy 20-30%-ra.

2013. okt. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen arra gondolok, hogy itthon miért nem lehet az emberek kezébe adni pl 250-300 ezer forintot?

Mi ez az 500ft/órabér?

Kint külföldön (pl. Angliába) 2000ft/óra hogyan??

Itthon nem lehetne esetleg valahogy felhozni a gazdaságot?

(Voltam Londonba dolgozni ott kint meg kaptam azt a pénz mennyiséget, amiből kényelmesen élnék nem úgy mint itthon!)

Ez érdekelne, hogy hogyan lehetne itthon megoldani ezt a helyzetet?

2013. okt. 15. 15:01
 3/12 A kérdező kommentje:

De szegények vagyunk ezt kár tagadni!

Hiába dolgozik valaki itthon szakmába, minimálbért kap vagy esetleg rá dobnak 20-30 ezer forintot és akkor lehet örülni a fejünknek..

Gondold el 120 ezer forintból mit lehet itthon elérni?

50-60 ezer forintot kidobsz lakásra (rezsi,közösköltség,stb..)

Venned kell egy hónapra ételt is magadnak (Ha többet laktok értelemszerűen..)

kb ott tartasz hogy 90 ezer forint

Veszel magadnak egy márkás ruhát 100 ezer forintnál vagy.

És akkor lehet bármiféle + kiadás(ünnep,káros,szenvedélyek,sorolhatnám..)

És hogy teszel félre magadnak pénzt hogy tudj venni magadnak kocsit, lakást , hogy tudjon az ember spórolni és a jövőjére gondolni ha nem kap annyi pénzt,hogy fejlődni tudjon??

2013. okt. 15. 15:08
 4/12 anonim ***** válasza:
2013. okt. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Mert a magyar gazdaság év(tized)ek óta haldoklik, ugyanis a rendszerváltás során brutálisan szétlopták a vezető politikusok, olyan szinten, amiből nagyon nehéz felállni.


Ezt tetézi, hogy a jelenlegi és a korábbi (az előtte lévő szoci és az az előtt lévő első Orbán kormány) kormányok semmit nem tesznek a gazdaság élénkítéséért szinte szó szerint. Már a választások után 2 héttel csak arra koncentrálnak, hogy 4 év múlva a következő választásokon ismét hatalmon maradjanak...


A korrupció mértéke az EU-n belül talán a legmagasabb és világviszonylatban is szomorú. Például más jóérzésű országban teljesen elképzelhetetlen lenne, hogy a Zalai Dombságon átvezető M7 autópálya kilómétere 1770 millió - 1990 millió (!!!) forintból épüljön meg (a dombságon, sík terepen!!!), mikor Horvátországban a sokkal meredekebb hegyes, dombos környezeteben mindez csupán 323 millió forint per km...

Vagyis itthon kilóméterenként elloptak olyan másfél MILLIÁRDOT. KILÓMÉTERENKÉNT!


Ha nagyon tömören össze akarnám foglalni, akkor azért, mert az országunk vezetői (igen, akiket MI választottunk meg mindenkor, így kár bárkit is okolni) nem az ország javát nézik, hanem lopnak. Szemérmetlenül. Jóérzésű országban a nép már régen a Dunába lőtte volna őket. Az általad felhozott angliában például ennek a töredékéért is tízezrek vonulnak utcára törni zúzni. Itthon meg mi van? Semmi, nyel a magyar.


Na ezért.

2013. okt. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4%

Érdekes kérdés,de szerintem lehetne.

Amúgy tényleg nem jól él a magyar,persze sajnos azt kell,hogy mondjam,hogy ők tehetnek róla.

Miért nem tanulnak ki egy jóm szakmát,nyelveket?

Miért nem mennek el egyetem mellett dolgozni?

Miért nem mennek el szakmai gyakorlatra?

Miért nem tűznek ki célokat?


Én ezt látom,hogy lusták dolgozni,figyelj szóltam sok ismerősömnek az egyetemen,hogy gyertek dolgozni kell az ember 40órában,jól fizetnek,szakmai tudást is kapsz,fejlődsz.

Tudod mi volt a válasz?

-Jaj,hát nem mert most a suli fontosabb csak,jaj nem fogok tudni bulizni hétköznap,jaj nem mert mikor tanulok.

Érted szóval ők tehetnek csak róla,én miért tudtam elmenni egyetem és sport mellett dolgozni 40 órában?

Sőt inkább többe,nekem már van több,mint 3 év szakmai tapasztalatom,jó igaz,hogy az alvási időm lecsökkent nagyon,de ez van,kell a sok pénz a karrier akkor ezt be kell tudni.


Úgyhogy a magyar tehet róla,hogy nem keres jól,ugyan mire fel,ha nem tesz érte ezért nagyon sokat kell tenni sőt annál is többet.

2013. okt. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

utolsó:


Azért lássuk már be, hogy a gazdaság mozgatórugója nem az egyetemi diákmunkás...

2013. okt. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
17%

Igen ezt vágom,de ott tud helyezkedni,ott tanul bele a szakmába és lesz szakmai tapasztalata,kapcsolatai,tehát csak az egyetemi tanulmányok nem elég az max,kb.20% csak.

Gyakornok lesz például és ha hajt akkor lesz főállású munkatárs,ha odateszi magát

2013. okt. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az ipar alapja mindig a termelés. Oda pedig a diplomások vezetőnek kellenek, nagy tömegben inkább a szakmunkásokra van szükség. Csak jelenleg olyan döglött az ipar, hogy senki nem gyárt semmit, nincs termelés, nincs értékteremtés, ezért nincs bevétel, csak tologatjuk egymás között azt a kevés tőkét, ami van.


Pedig MO-n ki lehetne használni a kiváló mezőgazdasági területeket, de nem teszik, mert ami állami támogatás van azt maffiamódszerekkel ellopják, a valós termelőkhöz alig jut valami, a multik külföldről hozzák az árut, mert olcsóbb, a magyar föld meg parlagon áll, pedig a legtermékenyebb az EU-ba.


Az olcsó munkaerőnk bevonzhatná a gyárak létesítését, ezzel munkahelyeket teremthetne a nyugat-európai áraknál lényegesen olcsóbban, de a kormány vagy nem engedi be a gyárakat hülyébbnél hülyébb indokokkal vagy egyszerűen ellehetetlenítik a működésüket különadókkal, megkötésekkel. Indokolják ezt a belpiac védelmével. Persze ezzel párhuzamosan a hazai kiscég ugyan úgy el van lehetetlenítve.

2013. okt. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jó szakmával, nyelvtudással lehet ennyit keresni, Magyarországon is.


DE: azért nem lehet olyan szintű a fizetés, mint külföldön, mert a politikusok a globális sakktáblán játszadoznak a népekkel és a bérszínvonal emelésével / csökkentésével igyekeznek saját céljaiknak megfelelően alakítani az elvándorlási tendenciákat. Szerintem.

2013. okt. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!