Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy élhetnék meg jobban?...

Hogy élhetnék meg jobban? Tanuljak vagy indítsak el egy vállalkozást?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Még van időm gondolkodni, de szeretek előre tervezni. Szóval szakközépbe járok szeretem is a szakot de ezzel a szakmával és a legtöbb szakmával nem lehet nagyon meggazdagodni. Persze valószínűleg lehetne egy átlagos életem de én többet szeretnék na ne gondoljon senki egy multimilliomos életcélra de szeretnék egy szép nagy házat, jó autót, anyagi biztonságot, családot és nem úgy élni, hogy kaja van de a csekkekkel már gondba vagyok stb. Szóval tanuljak tovább mondjuk gépészmérnöknek vagy valaminek ami nem büfészak vagy érettségi után maradjak ott egy évet technikusra és a szüleim segítségével indítak el egy vállakozást? Van mérnökismerősöm jól fizető állással és van érettségivel és szakmával rendelkező jólmenő vállakozó ismerősöm is. Tehát melyik a jobb út egy átlagon felüli gazdag élethez? Előre is köszönöm! 14/f

2013. okt. 21. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindkettő jó út.


A különbség annyi, hogy milyen a személyiséged.


A legtöbb ember a biztonságban is a biztonságot keresi, ezért nem próbál vállalkozni, megelégszik az alkalmazotti élettel.


Vállalkozóként nagyobb a kockázat, de ha bejön többet is nyerhetsz, mintha csak simán mérnökként alkalmazott lennél valahol.


Vagy esetleg legyél mérnök (végzettségű) és aztán kezdj vállalkozni. Erre gondoltál már?

2013. okt. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen gondoltam arra a verzióra is, hogy tanulok és aztán vállakozok csak az egyetem/főiskola fizetős plusz a vállalkozásba is kell pénz és ha esetleg nem használnám a végzettségem akkor eltelt pár évem.
2013. okt. 21. 23:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb tanulj és aztán vállalkozz. A barátom is így tett, befejezte az egyetemet és utána vállalkozott. Mára már havi 50000 Euro körül mozog a bevétele, szóval milliomos. Neki bejött. Igaz, nem Magyarországon, de szerintem itt is lehet nagyot alakítani.
2013. okt. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyon éretten gondolkodsz helyes,tartsd meg ezt a szokásodat.

Tök jó ilyeneket olvasni,én azt mondom tanulj ki egy jó szakmát vagy mérnöki diploma,ezek amik érnek valamit és vállalkozz közbe mellette.

Csak tanulj és tanulj,nyelvekkel hogy állsz?

Tanulod azt is?

Angol,német és francia azt mondom ezeket tanuld plusz orosz nem vicc.


Én is ilyen ambíciókkal rendelkeztem már ilyenj korban mint te voltál,nem ma volt :)

De elértem egy nem rossz szintet és egyre többet és többet fogok keresni mert ez a cél ezt akarom mindig is erre vágytam már kis pulya korom óta.

Még nem vagyok milliomos csak jólétben élek,de ez változni fog.

Én tervezem külföldet,hogy kimegyek oda,na ott mérnökként vagy egy jó szakmával már a Bömös is alap.

De én is tervezek vállalkozóként kint dolgozni később.


Ha mérnök akarsz lenni akkor most kezdj el matekozni keményen hidd el,analízis,deriválás,integrálás,függvények,valószínűségszámítás és statisztika.


26Ffi

2013. okt. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jelenleg angolt tanulok az iskolában de tervezem, hogy egy nyelviskolába beiratkozzak mert középfokú nyelvvizsgát szeretnék. Aztán pár év múlva németet is szeretnék tanulni. Külföldre csak ausztriába szeretnék majd menni bár ki tudja mi lesz még.
2013. okt. 28. 12:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon helyesen cselekszel, hogy nem vagy rest tanulni. Én 33 évesen a következőket látom, tapasztalom, szóval nem csak kitalálom...

A mai fiatalok 98%-a ba**ik tanulni, egyre hülyébb gyerekeket képeznek. Ennek okai, hogy az iskolai pedagógusoknak már nincsenek fegyelmezési eszközök a kezükben, a diákok lusták és agresszívek. A diákok azon versengenek, hogy ki hiányzik többet, azon versenyeznek, hogy ki kap több egyest és megy a következő osztályba. A tanárok egyre inkább preferálják azokat a tanulókat, akiken látják a tanulni akarást és tisztelettudóan tudnak viselkedni. És hogy ne menjek messze az almafától, a saját példámmal élek...

Nemrég végeztem el egy céges képzést, ahol új "embereket" ismertem meg, 17-20 éves, "iskolapadból iskolapadba" típusú csitriket (már boccs...), akik nemhogy buták, mint a föld, tanulni sem akarnak, és állandóan azon versengtek, hogy ki hiányzik a legtöbbet. Természetesen a kicsapáshoz nagyon sokuknak megvolt az órája, mégsem lett egyetlenegy sem kirúgva. A dolog szépsége az, hogy a 30 főből 17-et a tudása alapján meg kellett volna húzni, mégis csak 3 lett megbuktatva. A mai világban túl kegyesek a tanárok. Akinek van egy csöpp kis esze, annak ki kellene használni ezt. Tanulni, tanulni, tanulni! A tanárnak a világ legnagyobb elismerése az, ha a diákja jól vagy kitűnően adja vissza a leoktatott anyagot. Én sem erőltettem meg magamat, napi 1-2-3 órákat tanultam csak otthon, sokszor nem is készültem a következő napra. De az órán odafigyeltem, jegyzeteltem, és a tételeket is mindig elkészítettem. Ha kaptunk tételt, azonnal kidolgoztam - nagyjából 30 perc alatt. Aztán jött a suli vége, senkinek nem volt meg semmi anyag, a legtöbben eltüzelték a tananyagot és tőlem kuncsorogtak kidolgozott tételeket. Természetesen nem adtam nekik, mivel velem is sokuk alpári módon viselkedett, másrészt basztak mindig is tanulni és a közösbe sem adtak semmit. Gyakorlatilag magamnak tanultam és úgy voltam vele, hogy egy kicsit hadd kárörvendjek én is. Meg is lett az eredménye az egésznek: én kitűnőre vizsgáztam, aki megérdemelte, megbukott, én pedig az eredményem alapján nagyon jó eséllyel pályázok a cégnél a jobb pozícióra és az előremenetelnél is engem vesznek előre, nem az éppen 2-es osztályzatú hülyegyereket, aki viselkedni sem tudott sosem. Szóval, sokat ér, ha tanulsz. De tényleg. Egyre több lesz megint a tudás értéke.


Ami a nyelvet illeti, szerintem NE csoportba menj tanulni, hanem magántanárhoz. Ha Pesti is vagy, akkor is lehet 1300-1500 Ft/60 perc díjért nyelvtanárt találni. Az angolt nagyon gyorsan meg lehet tanulni, de ERŐSEN JAVASOLT az OROSZ nyelvet is megtanulni. A nyugat (Anglia, Írország, Németország, Ausztria) tele van bevándorlóval, és az erős fizetések ellenére recseg-ropog a gazdaságuk. Én is dolgoztam külföldön, de szerintem már nem nyerő ötlet jó nyelvtudással elmenni mosogatni minimálbérért heti 7x12 órában. Egyre inkább úgy tűnik, hogy a kelet lesz a jövő irányzata. Oroszországban felsőfokú végzettséggel jól kereső lehetsz és ott a Magyarországról érkezett delikvens nyugati tapasztalattal rendelkezőnek számít és azt nagyon szeretik ott. Munka pedig ott is van. Például Ukrajnában a legtöbb helyen irodai munka hirdetések a villanyoszlopra vannak kiragasztgatva.


Szóval, tanulj erősen, tanulj, tanulj!... Szerezz egy keresett szakmát, amit szeretsz is csinálni, aztán dolgozz benne egy jól fizető cégnél, spórolj, ahogy csak tudsz, aztán ha már eleget félretettél (tartalékot is!!!), és nagyon-nagyon biztos vagy magadban, indítsd el a vállalkozásodat! Ez a leghelyesebb út! ;)

2013. okt. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy az iskolai angol a lehető leggyatrább. Arra véletlenül se építs!
2013. okt. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Még annyit, hogy az iskolai angol a lehető leggyatrább. Arra véletlenül se építs!"


Én szakközépbe jártam, a 36 fős osztályban két fő kivételével mindenkinek felsőfokú nyelvvizsgája lett a végére. Ebből egy járt külön tanárhoz, a többiek, én is abból éltünk, amit az iskolában tanultunk. Másodnyelvből meg az 50% megcsinálta a középfokút. Szóval azért ez így nem igaz.

2013. okt. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!