Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kötelező nyári szakmai gyakorl...

Kötelező nyári szakmai gyakorlat, mi erre a megoldás?

Figyelt kérdés
Van egy részmunkaidős állásom, elég jól megfizetnek, itthonra én veszem az összes ételt, tisztítószert és tisztálkodószert, emellett egyetemre járok. A nyáron 6 hetes szakmai gyakorlaton kell részt vennem, ami ugye azt jelenti, hogy 6 héten keresztül fogok úgy dolgozni, hogy nem kapok fizetést a munkámért, viszont legalább a saját munkámra sem lesz időm, amiért fizetnének.. Mit csináljak majd, miből fogok ételt vásárolni?? És mi a frászt gondolt, aki ezt a baromságot kitalálta, az egyetemistáknak csak bulira és piára kell a pénz? Annyira elkeserít és dühít, önmagában az is, hogy ingyen kell dolgoznom, de az, hogy ezzel a fizető állásom elől vegyék el az időt, amire a megélhetésemhez van szükségem, na ez tényleg felháborít.. Ráadásul teljesen tehetetlennek érzem magam, ha nem csinálom meg, nincs diplomám, de hat hét alatt simán éhen halok.. :(
2013. nov. 3. 00:39
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
Ki mondta, hogy a szakmai gyakorlatnak feltétlen fizetés nélküli? Menj olyan céghez, aki fizet érte. Tudom, ez szakmánként változhat, hogy mennyi ilyen cég van, de keresgélni kell.
2013. nov. 3. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fizető állásodban kérdezd meg a főnöködet hogy nem lehet-e szakmai gyakorlatnak elkönyvelni a munkád. Eddig én se tudtam hogy lehet ilyet de mondta a főnököm hogy nehogy máshova merészeljek menni mert egy nap alatt lerendezni a szükséges papírokat. Így gyakorlatnak ugyanazt a munkát végzem mint eddig, annyi különbséggel hogy le kellett rajzolnom a munkafolyamatot és pár elemzést elkészíteni hogyan lenne javítható a hatékonyság(bár utóbbi kettő senki sem érdekel). Így gyakorlat ideje alatt megkapom ugyanazt az órabért mint eddig.


Szakmai gyakorlat az kötelező de nem muszáj hogy nyáron legyen és nem muszáj ingyen dolgoznod.

2013. nov. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos a mostani állásom nem tud beszámítani szakmai gyakorlatnak, mert semmi köze nincs ahhoz, amit tanulok. Pénzügyi területen dolgozom, műszaki területen tanulok. Az a baj, hogy sok felsőéves ismerősömmel beszéltem erről, csak olyanok találtak olyan gyakhelyet, ahol fizetnek, akik protekcióval kerültek be, nekem meg nincs protekcióm. A többség viszont fizetés nélkül dolgozott.
2013. nov. 3. 10:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Pár éve másoddiplomás képzésen is kellett pár hetes szakmai gyakorlatra menni, munkahelyemen nem tudtam teljesíteni, azt se tudták, hogy tanulok, utáltam a helyet, így inkább felmodtam, aztán az egyetemen segítettek gyakorlati helyet találni, pénzt nem kaptam érte, de legalább be tudtam fejezni a tanulmányaimat.
2013. nov. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!