Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Téli közmunkaprogramm! Behivta...

Téli közmunkaprogramm! Behivtak közmunkára, nemsoká letelik az 1. hónap, utánna mehetünk iskolába. Az iskolát hogyan tudnám megúszni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Rengeteg embert behivtak idén november 1.-től április 30-ig, a "nagy téli közmunkaprogramba", ami képzéssel van egybekötve, nov 31.ével lejár a mandátumom, ami után tanfolyamra küldenek. Már érdeklődtem a tanfolyam után, az önkormiban , és mondták az ügyintézők és akik ezzel foglalkoznak h a 8 általános anyagait (pl. matek, magyar) meg CV-írást fogunk tanulni... Nekem van érettségim, szakmám (csak nemtok vele elhelyezkedni, mert pályakezdő munkanélküli vok már 1 éve, sehova nem kellek)és most ezek komolyan azt várják h üljek be és tanuljam ujra a mértékegységeket??? Ha még adna egy NORMÁLIS szakmát a 3 hónap alatt (pl. bolti eladó), akkor OK, elvégezném. Hogyan tudnám megúszni h ne kelljen a tanfolyamra bemenni? Meg sok az alkesz, fogatlan nő is a kollégáim között... Szerintem semmi értelme, erről van szó: [link] Hogyan tudnám a tanfolyamot megúszni? Aki tud segítsen!!!

2013. nov. 22. 14:30
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem irigyellek. Ez ami itt folyik közmunkaprogram címszó alatt már nagyon röhejes :D

Megúszni, nem tudom, ha nem mész el erre a csodás "tanfolyamra" és ez miatt törölnek a nyilvántartásból, de akkor a juttatástól is elesel, ha járna. Nem hangzik túl megerőltetőnek, ha meg fizetnek is érte, akkor el lehet ott ücsörögni.

2013. nov. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát ja télleg gáz.. főleg h faluba lakok, itt jóhogy gagyi az egész... a mellettünk lévő városba hát nemtudom, mert 8 óráa közmi mellett arra sincs időm h oda bemenjek... és még elvárják tőllünk h járjunk állásinterjukra, irjunk CV-ket... pffffffffffffff
2013. nov. 22. 14:52
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Én éppen 6 hónapja vagyok munkanélküli, közmunkára szerencsére még nem hívtak be. Én személy szerint nem mennék akkor sem, ha aktákat kell tologatnom, mert a megfelelő munka keresése közben elég sokat segítek a családi vállalkozásban, és így ez a napi 8 óra többet ér, mint 40-50 ezer Ft, úgy, hogy mellé még alkalmazottat vegyünk fel. Tanfolyamok iránt viszont érdeklődtem még mikor először jártam a munkaügyiben, elsősorban a nyelvtanfolyamok érdekeltek volna. Ha jól emlékszem azt mondták, hogy egy ilyen tanfolyam 3 hónapig tart reggel 8-tól délután 2-ig, vagy 3-ig, és hiányozni nem lehet, különben ki kell fizetni a tanfolyam díját. Rákérdeztem egészen pontosan, mert nagyon meglepett a dolog, és igen, nem mehetsz állásinterjúra, nem mehetsz dolgozni, ha találnál valamit, csak ha fizetsz. Nagyon ki van találva a rendszer! Felháborító! És a cikkben írtak is, amit megosztott a kérdező! És minden statisztikát így kozmetikáznak ki!
2013. nov. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Ha pályakezdő munkanélküli vagy, ráadásul már egy éve, akkor egyáltalán minek regisztráltattad magad? Járadékot nem kapsz. Akkor mi értelme az egésznek? A helyedben egyszerűen töröltetném a regisztrációm (egyetlen kattintással neten keresztül megteheted), és akkor békén hagynak örökre közmunkával is, tanfolyammal is. Munkát meg úgysem rajtuk keresztül fogsz találni. Komoly, a dolgozók szaktudására építő cégek nem a munkaügyön keresztül keresik a dolgozóikat, és nem érdekli őket az a havi pár tízezer forint, amit meg tudnának spórolni rajtad.
2013. nov. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
utolso: Igen de 1 évig egy fityifillért se kaptam.. nemrég kezdtett el járni a havi 22 ezer. tb-met az önkormi fizette, plusz 1 évig a seggemet törölhettem ki 3 rugóval átmeneti segély cimszóval........... Azt a TB-met akkor lóf..z se fizetné...
2013. nov. 22. 18:22
 6/10 A kérdező kommentje:
Lehetőleg vmi értelmes választ várok!!
2013. nov. 22. 18:23
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlót kérdeztem pár napja, lehurrogtak, hogy finnyás, beképzelt, lusta stb vagyok, mert nem akarok közmunka programban részt venni.

Közben voltunk az önkormányzatnál, a helyzet a következő:

Az állam bácsi kiadta a munkaügyi központoknak, hogy az összes munkanélkülit hívja be közmunkára. Az összeset!!! Ugyanis mi van, ha elfogadod? Akkor nem vagy munkanélküli. Ha meg nem fogadod el, akkor törölnek, szintén nem vagy munkanélküli. Hurrá, munkanélküliségi probléma megoldva. A mi falunkban 200 embert hívtak most be!!! Az már cseppet sem érdekli őket, hogy mondjuk egy ekkora faluban nincs ennyi feladat, és az önkormányzat is miből fizeti ki az embereket?

Az a lényeg, hogy ne legyél tartósan munkanélküli, mert akkor megint jár neked valami segély, illetve ha mégis alkalmaz valaki, akkor sokkal több kedvezmény jár utánad, és ezt most el akarják kerülni. Konkrétan ezt az önkormányzatnál mondták. Szóval nálunk simán leírták a papírra, hogy túlképzett, és nem tudnak munkalehetőséget kínálni, és visszaküldték a munkaügyi központnak. Mondjuk nem lesznek érte megdicsérve, szerintem, de nem értem az állam hogy gondolta, így áthárítani a problémát az önkormányzatokra!

2013. nov. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, szóval a tanácsom a következő, menj be az önkormányzathoz, és beszéld meg velük, hogy neked van szakmád, állandóan interjúkra jársz, és erre semmi szükség, szerintem meg lehet velük beszélni.
2013. nov. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sándor G ***** válasza:

Először is, nem az öki hív be, az csak +szervezi a közmunkát, hanem a munkaügyi kp.

A tanfolyammal jobban járnál, mert addig is jó helyen vagy,és nem kell odakint fagyoskodnod, az utcán, árokparton, az ökinél,

én elvégeztem mát több hasonló tanfolyamot, mint pl. Vízkárelhárító, de nem volt nehéz, pár oldalt kellett +tanulni, a vizsgán puskázni is lehetett, segítőkészek voltak, az oktatót.

Igaz a sikeres vizsgáért járó 75ez.ft.os dijjat +nem kaptuk meg, de Nov.végéig az is meg lesz.

Te tudod, ki rúgni nem fognak, a reg.ból, hanem ki közvetitenek közmunkára, márc.végéig, és Dec.Jan-ban szétfagytok majd, a hideg ködös xar időben.

egyébként nekem is küldtek közvetítőlapot, okt.utolsó napján, én nem vállaltam el, mondván ennyiért nem éri meg, voltam már eleget az idén dolgozni stb.

És megértették, nem töröltek ki, de cserében megigértem hogy nem tartok igényt az f.h.t-ra, segélyre, az amúgy se járna.

2013. nov. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
# 9/9 igen, csak normális szakmát nem ad az a tanfolyam... Hanem h üljek be az érettségimmel azt matekozzak, meg vegyem át az anyagot amit általános iskolában tanultam maxiumum.. mértékegységek, stb... a munkaszerződésemben benne van h automatikusan megszűnik a munkaviszonyom, ha más lakcimem lesz...
2013. nov. 23. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!