Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kérdezik meg a volt...

Miért kérdezik meg a volt munkaadókat?

Figyelt kérdés
Álláskeresés idején miért szokás rákérdezni volt munkaadóktól, hogy aki hozzájuk jelentkezik állásra, az milyen munkaerő volt régebbi állásaiban? Hiszen így teljesen egyoldalúan ítélik meg a munkavállalót. Honnan tudják, hogy a volt főnök nem hazudik a volt munkavállalójával kapcsolatban, önmagát meg nem fogja mentegetni? Szerintem ez nem túl etikus, hogy egyoldalú véleményeket hallgatnak meg, és sokszor annak alapján döntenek.

2014. jan. 30. 08:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem etikus, de nem is szokás mindenhol.

Sajnos én jelentkeztem nemrég pár olyan helyre, ahol pontosan meg kellett adnom a kapcsolattartó személy nevét,telefonszámát, emailcímét.

Ez különösen azért kellemetlen, mert nem tartom velük a kapcsolatot, ergo nem tárolom a telefonszámukat és email címüket sem.

Amikor ezt mondtam, akkor közölte a csaj, hogy-e nélkül kizárom magam a pályázatból mert ők leinformálható forrást keresnek.

Hát engem ne informálgasson le senki. Ha van erkölcsi bizonyítványom, nem ülök börtönbe, akkor szerintem nagy probléma nem lehet.

2014. jan. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"Hát engem ne informálgasson le senki. Ha van erkölcsi bizonyítványom, nem ülök börtönbe, akkor szerintem nagy probléma nem lehet."


Na pontosan erről van szó!Mert így esélyt sem adnak rá, hogy bizonyíts, csak amit másoktól hallanak, annak alapján beskatulyáznak.

2014. jan. 30. 09:07
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ráadásul attól mert volt egy b.nkó főnököm, aki mondjuk utólag keresztbe akar tenni nekem, még nem biztos, hogy én rosszul dolgoztam, vagy velem lett volna a gond.

Utólag bárki azt mondd amit akar. Nem is értem miért adnak jobban egy volt munkáltató szavára mint az esetleges jövőbeni munkavállalóéra!?

2014. jan. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak téged kérdeznek meg, hogy milyen munkaerő vagy, az is egyoldalú. Vagy te megmondanád, hogy azért jöttél el az előző munkahelyről, mert megverted a főnököt? vagy részegen mentél dolgozni és emiatt több milliós kárt okoztál?
2014. jan. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

"Hát engem ne informálgasson le senki. Ha van erkölcsi bizonyítványom, nem ülök börtönbe, akkor szerintem nagy probléma nem lehet."


Amelyik iparban én dolgoztam ott ez mindennapos. Így mikor külföldre mentem dolgozni ott is mindig kértek 2 referenciát. A főnökkel mindig meg is volt beszélve, hogy hívják ez ügyben.


Én se vennék fel valakit a cégemhez, ha nem tudnám, milyen munkaerő volt, és, hogy miért jött el. Küldték vagy jött.

Ez esetben ti gondolkodtok rosszul. Jelen helyzetben mi munkaadók vagyunk jobb helyzetben.

Aki nem tud felmutatni semmit előző helyről azt már 2. körre be se jöhet. Egy állásra nálunk 130-150 szoktak jelentkezni, ha egy-kettő kizárja magát ilyen miatt, akkor valószínűleg oka van, amiért titkolja előző munkahelyéről való távozását.

2014. jan. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem titkolok semmit. Viszont az előző helyemen nem volt túl rugalmas a főnökség. Nem váltunk el haraggal, de abban biztos vagyok hogy jót se akarnának nekem tenni.
2014. jan. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Ha csak téged kérdeznek meg, hogy milyen munkaerő vagy, az is egyoldalú"


Így van, az is egyoldalú. Ezért ha bárki a volt főnökeimtől akarna rólam infót szerezni, a legetikusabb az volna, ha mindkét felet megkérdeznék. Oké, sokszor haragban válnak el főnök és alkalmazott, de ez annyi mindentől függ, egyáltalán nem biztos,hogy nem volt jó munkaerő a jelentkező, csak pl. nem jött ki a főnökével, és ez még csak nem is biztos, hogy a munkahelyi teljesítményének a rovására ment...vagy lehet, azon a konkrét munkahelyen nem érezte jól magát, de leendő munkahelyén a paradicsomban érezné magát..de ha esélyt sem ad valaki egy harmadik fél alapján, az elég fura.


Meg nekem az is fura, ha valakitől kézzel írott önéletrajzot kérnek. Lehet, olyan dolograderül fény belőle, aminek a munkaköréhez semmi de semmi köze, mégis egy vadidegennek (aki majd talán emiatt nem alkalmaz téged!)egy halom információt szolgáltat ki rólad!

2014. jan. 30. 10:23
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A kézzel írott önéletrajz azért "jó", mert az írásképp rendezettségéből, illetve a HELYESÍRÁSÁBÓL egy személynek leszűrhető az alapvető intelligencia szintje ~ 95%-os pontossággal.


Elképedek néha üzleti levelezéseken, hogy ha nincs bekapcsolva az automata helyesírás-ellenőrző akkor emberek milyen "minőségű" leveleket adnak ki a kezük közül. Mint egy általános iskolás 3.-os aki 2-es helyesírásból...

2014. jan. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nagyon sokan keresnek állást és mindenki szeretné ha a saját szempontjai szerint mérlegelnék.


Akkor most mutatok neked valamit.

Tegyük fel én vagyok a munkaadó, hogy egyszerű legyen a helyzet, két ember jelentkezik.

Az egyik te vagy, szorgalmas munkaerő, lojális vagy a a mindenkori cégedhez, viszont félsz, hogy az előző főnököd valami rosszat mond. - Igazad van! Lehet, hogy ez mind igaz rólad, de csak te tudod. -Lehet, hogy a főnököd tényleg valótlant mondana. Ez tényleg nem etikus.


A másik jelentkező is fél, nem ért a szakmájához, lusta, az előző munkahelyén állandóan eltűntek dolgok, ám mióta eljött nem, stb,stb. -Semmi olyan pozitív képessége nincs mint neked. Ám van egy olyan képessége amilyen neked nincs. Ő első osztályú hazudozó, nagyon meggyőző és manipulatív.

Tehát most, hogy eljátszottam a munkaadó szerepét, neked megfelelően etikus módon, nem kérdezem meg egyikőtök munkáltatóját sem.

Ám mivel ő nyugodtabb, magabiztosabb és több olyan képességet vetít magáról hihetően amire nekem szükségem van őt veszem fel. - Etikus ez a döntés veled szemben ?


Most pedig csak két példával néztük meg, nem 5-10-20, stb munkavállaló példáján keresztül.


A munkavállalót egyébként nagyjából 4 dolog érdekli. Hogyan jöttél ki a kollégáiddal a csapattal ?

Hogyan jöttél ki azokkal akik a cég bevételét hozzák.

Mennyire vagy becsületes, megbízható.

Képes voltál azt az értéket, "terméket" előállítani amiért téged fizettek?


Ha ez a fenti négy dolog stimmelt, akkor senkit nem érdekel, hogy neked a külsőd vagy belsőd nem tetszett a régi főnöknek

Ha meg még is, minden rendben volt és ez érdekli őket, hogy te nem voltál a főnök kedvence, akkor hidd el nekem, te sem szívesen akarnál a munkavállalónak esélyt adni.


Mert az van, hogy lehet, hogy kiderül, hogy nem tetszett a főnöködnek a modorod, a frizurád, a zene amit hallgatsz a hideg rázta a hangodtól. Viszont elmondja, hogy a munkád első osztályú, szerettek a kollégák és a vevők.


Egyébként ha egy harmadik embert is beleveszünk az egyenletbe, akit minden munkahelyén szerettek, sőt akár vissza is vennék. A mai napig jó a viszony. Ám ő olyan ember aki az első benyomáson szokott elbukni, akkor neki nyilván az az etikus és akkor kap esélyt, ha megkérdezik a volt főnökét.

2014. jan. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bocsánat, javítok:

"Ha meg még is, minden rendben volt és ez érdekli őket, hogy te nem voltál a főnök kedvence, akkor hidd el nekem, te sem szívesen akarnál a munkavállalónak esélyt adni."


Nem munkavállalónak, hanem a munkaadónak esélyt adni. Azaz, ha ugyanannyira rugalmatlanok például mint az előző cég. -Akkor nekik nyilván fontos az a jelentéktelen dolog, amit a régi főnököd felfúj és nem éreznéd ott amúgy sem jól magad.

2014. jan. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!