Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fel akarok mondani a munkahely...

Fel akarok mondani a munkahelyemen, vagy kirúgatni magam. De fizetnem kell ha felmondok. Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés
Hegesztőként dolgozok. 2013.09.03-óta. 2013.12.03.-kor járt le a próbaidőm, de hosszabbították a szerződésemet. 2014.02.03-ig. Az is most fog lejárni. Költözés végett akartam felmondani. De az irodában azt mondták, hogy fizetnem kell 300 ezret. Mert valami tanulói szerződést kötöttek velem. Ami két évig szól. És ha felmondom azért kell fizetnem. Itthon átnéztem a szerződéseket amiket adtak, de ott szó sincs benne ilyenről. Most, hogy van ez? Mit csináljak? Azt viszont nem kérdeztem meg, hogy ha kirúgnak akkor kell-e fizetni.

2014. febr. 1. 12:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
termeszeten, ha ilyen szerzodesed van akkor, ha kirugnak is fizetned kell. Ennek a megalapodasnak valahol nyoma kell legyen, kerd meg okat, hogy mutassak meg a szerzodesben a vonatkozo pontokat.
2014. febr. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Az ilyen szerződésekben általában az van, hogy munkaadói rendes felmondás esetén nem kell fizetni, rendkívüli felmondás esetén pedig kell, de nyilván meg kell nézni a konkrét szerződést. Ha neked nincs meg, akkor kérj egy másolatot tőlük.
2014. febr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem jó...

Vidéken lakok, jövőhéten költözünk Pestre. A házat is sikeresen eladtuk. És már Pesten is megvan a másik. Ez így nagyon jó lesz. Nem tudom, hogy mihez kezdjek. De beköltözhetek ilyen munkás szálóra lehet, hogy az lesz.

2014. febr. 1. 12:59
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
De nem tudnád kifizetni a háromszázezret?
2014. febr. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Itt valami nem kerek.

Ha van Veled egy állítólagos tanulói szerződés, akkor arról Te miért nem tudsz?


A cég fizetett Neked valamilyen iskolát, továbbképzés, tanfolyamot? Erre kötött Veled "tanulói", tanulmányi szerződést, amiben kikötötte, hogy cserébe 2 évig nála fogsz utána dolgozni? Ha igen, akkor is van egy-két furcsa dolog.


1./ Miért határozott idejű a szerződésed, és miért nem határozatlan?

2./ Miért 300 ezret kell fizetned? Ez hogyan jött ki nekik?


Mutassák már meg Neked azt a bizonyos tanulói szerződést, mert most má én is kiváncsi vagyok rá...

2014. febr. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nekem is homályos ez az egész.


Nem fizet nekem semmilyen képzést..Nem tudok róla. Nem tudom, hogy mire kötött, de lehet azért mert Robothegesztőhöz raktak be. És be kellet tanulnom a kezelését, programozását...stb stb.. Ezért kötöttek velem tanulói szerződést?


Sajnos ez az egész nekem nagyon homályos...


Hétfőn első dolgom az lesz, hogy elkérjem a szerződés másolatát!

2014. febr. 1. 13:52
 7/18 A kérdező kommentje:
Most jelenleg, biztos, hogy nem bírnánk kifizetni a 300 ezret. A költözés, szinte minden pénzt elfog vinni.
2014. febr. 1. 13:54
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
Ember, már csak tudod, mit írtál alá! Elolvastad elejétől végig a szerződést, mielőtt odabiggyesztetted az aláírásod?
2014. febr. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%

Ezek szerint nem olvasta el :)

Miért is kell szerződésMÁSOLATOT KÉRNED?

Kellett, hogy kapj egy eredetit.

Ha nincs, nem kaptál, fizettetni akarnak veled bármit (így összegszerűen megmodták a 300e ft-ot?), akkor készülj egy ügyvéddel!

2014. febr. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

Nézd! Én ajánlom, hogy addig ne fizess semmiféle 300 ezret, meg más összeget sem, amíg ezt a dolgot nem tisztáztátok.


Ha nem fizetnek ki rendesen, vagyis azt ami járna, vagy abból (szerinted törvénytelenül) visszatartanak összeget, akkor tegyél bejelentést a Munkavédelmi és Munkaügyi Felügyelőségen ez ügyben. Ők utánanéznek a dolognak.

De addig is nézd meg, hogy mit írsz alá, ne engedd, hogy sürgessenek, olvass mindent végig, és ha valamit nem értesz, vagy nem értesz vele egyet, akkor NE ÍRD ALÁ!!!


És ne is ismerj el semmit (se szóban, se írásban), amivel nem értesz egyet...

2014. febr. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!