Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy munkaszerződésnél a...

Egy munkaszerződésnél a munkáltató hivatkozhat utólag arra, hogy "bocs elírtuk a szerződést"?

Figyelt kérdés

Bővebben: iskola (alapítványi, nem KLIK-es), munkaszerződés, benne következő kategóriába lépés: dátum.

Eljön az a dátum, nem lépek.

Megkérdem, miért nem?

Válasz: elírtuk a szerződésben, tévesen van ott a lépés dátuma.

Kérdésem: de ha ez szerződés mindkét fél (munkáltató + munkavállaló) által alá lett írva (+ pecsét stb) akkor ez él, és nem lehet utólag „tévedésre” hivatkozni?

Vagyis, ha a munkáltató tévedett, hát sorry, az ő baja, de feketén-fehéren ott a szerződés, az abban levőknek teljesülniük kell és pont.

Vagy rosszul tudom?


Mert ilyen alapon bármire rá lehet fogni, hogy „tévedés”.


2014. febr. 6. 11:58
 1/7 A kérdező kommentje:

ja és még adalék: furcsa módon az összes munkatárs ügyében "tévedtek" a szerződésben.

vagyis, senki se kap egy fillér emelést se, hiszen "tévedtek"

2014. febr. 6. 11:59
 2/7 anonim ***** válasza:
Irány a Munkaügyi Bíróság!
2014. febr. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

ja hát inkább nem.

láttam hogy mi történt a legutóbbi olyan mtárssal aki odament. (más de hasonlóan "korrekt" ügyben)

másnap már nem volt állása.

a pert megnyerte, de kitörölheti vele a s**ét, mert a megítélt kártérítést (majdnem 500.000 HUF) azóta se látta egy fillért se kapott, és nem is fog.


és mit tehet?

indíthat egy másik pert hogy az előző ítéletet hajtsa már végre az (ex) munkáltató.



Irány a Munkaügyi Bíróság!

2014. febr. 6. 12:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó hát akkor tulajdonképpen mit akarsz? Miért tetted fel a kérdést? Te is nagyon jól érezted, hogy itt valami stikli van, és nagyon nem korrekt. Most azzal, hogy itt a válaszolók bólogatnak rá, hogy igen, jól gondolod, nem mész semmire. Ha nem vagy hajlandó úgy sem lépni ez ügyben semmit, mert félted az állásod, illetve nem bízol abban, hogy akár per útján nyersz az egésszel valamit is, akkor minek ezen rágódni? Nyeld le a békát és pont.
2014. febr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

csak biztos akartam lenni benne hogy jól tudom-e.

olyan gyorsan változik a jogi környezet hogy ki tudja.

nem követem ezeket a dolgokat csak fényéves lemaradással.



Most azzal, hogy itt a válaszolók bólogatnak rá, hogy igen,

jól gondolod, nem mész semmire.

2014. febr. 6. 12:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Az azért még nem változik, hogy ha aláír valaki egy szerződést nem mondhatja, hogy ja bocs, elírtam. Ez elég vicces lenne, te meg mondhatnád, hogy neked egy 0-val több a fizetésed, csak elírták.
2014. febr. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

én semmit se mondhatok nem vagyok alkupozícióban

semmi perc alatt kirngem is meg bárkit itt nálunk ha csak egy szót mernénk szólni

10-en állnak sorba a helyemre


a vezetés meg azt tesz amit akar mert tudja úgyis mindenki befogja a pofáját és lapít

aki meg nem és akár bíróságra is: ld a melllékelt példa.

ott a jogerős javára szóló bírói ítélet és semmire se megy vele.

kifizetett egy valag pénzt, másfél évig járt a bíróságra, ott az ítélet az igazgató meg röhög a pofájába: nem fizetek egy fillért se.

és nem is fizet.


Ez elég vicces lenne, te meg mondhatnád,

2014. febr. 6. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!