Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » El rendelheti a munkaadó hogy...

El rendelheti a munkaadó hogy vasárnap is bemenjünk dolgozni, ha 3 műszakban dolgozom és szombaton is kell menni túlórába?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag 7 napból 7-et dolgoznánk. Úgy tudom ez nem szabályos, de nyilván féltjük a munkahelyünket és nem merünk ellenkezni, csak azt nem értjük hogy akkor hétfőn mégis hogy kezdjünk új hetet. Tényleg már mindent megtehettnek velünk?

2014. febr. 7. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Tényleg már mindent megtehettnek velünk?"


Igen! Ahogy te magad is írtad, ha meg akarod tartani a munkát, akkor nem szólsz. Amúgy meg ha kifizetik a túlórát, annyira nem vészes.

2014. febr. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van egy megadott óraszám amit a cég kötelezővé tehet mint túlóra. Ha ne adj isten ez pont vasárnapra esik.. hát ez van...
2014. febr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van,januárban nem volt szabadnapom konkrétan,3 műszak szintén.

Nálunk ha már nem lehet több túlórát elszámolni,akkor ajándék megjegyzéssel kapjuk.

Nem háborgunk,minket legalább kifizetnek,van ismerősöm,aki ugyanigy dolgozik,de nekik 2 hónap csúszás van a kifizetésben már.

2014. febr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, látom nem csak a mi cégünk ilyen mocsok. A túlórát sem szeretik kifizetni, inkább megpróbálják lecsusztatni.
2014. febr. 7. 16:00
 5/6 anonim ***** válasza:

"Természetesen" nem tehetné meg, de mégis megteszi. Ilyen világot élünk, most a "bologató kiskutyákat" szeretik a munkáltatók. Persze a hatóság hiába tenne ellene, ha mi magunk sem teszünk ellene semmit.

Én is féltem a kenyeremet, de azért úgy nem szeretném leélni az életem, hogy csak az ajtóban találkozom a családtagjaimmal, és a munka frontján halok meg.


Egyébként a túlórát (sajnos) már nem feltétlenül kötelező kifizetni, van rá lehetőség (az új rabszolgatartó munka törvénykönyvének köszönhetően), hogy "szabadidővel" váltsa meg a munkáltató.


Nagyon sajnálom azokat a dolgozókat, akik ebbe a rohadt helyzetbe kényszerülnek...

2014. febr. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm és egyet értek veled. Ma kezdem a hetedik éjszakámat, reggel hétkor érek haza és du. egykor indulok vissza délutános műszakba. Talán jövő vasárnap otthon lehetek a családommal. Reklamáltam ellene, de semmi értelme nincs.
2014. febr. 9. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!