Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » BME Állásbörzén átlag ember...

BME Állásbörzén átlag ember talál munkát?

Figyelt kérdés

Vagy csak a "stéberek" és/vagy lehengerlő személyiségűek?


Menjek oda a standhoz és a szokásos önéletrajz-leadós csevejt letudva kérdezzem meg, hogy most tényleg kell az önéletrajzom, tényleg akarnak tőlem valamit?


Vagy kivel kell beszélnem, aki számon is fogja tartani azt, hogy megkerestem a cég standját? Vagyis tudom, hogy számon tartják és én csak egyszerűen nem ütöm meg a szintet, mert "csak" a papírom van meg, ergó így nem vagyok jó semmire. Személyiségileg meg még rosszabb a helyzet, mert "nem vagyok egy egyszerű eset", bár nem mintha a szakmámban ritkaság számba menne, hogy a dolgózók alternatív dimenzióban élnek. Mondjuk szerencsére az én dimenziómat nem WOW-nak hívják...De még ez sem előny... :( Most is volt egy jól fizető állásom a szakmában, állami cégnél, ahol ugye balkán munkakultúra megy és nagyon fontos, hogy kinek hol dolgoznak a rokonai. Nos, engem nem rokon ajánlott be, ugyhogy elég volt mindössze 1 embernek szólni egy rosszat, probaidő végén úgy repültem, mint a sicc. A szakmai tudásomra nem is igazán voltak kíváncsiak, azt hangoztatták, hogy a modorom kizárja, hogy tovább alkalmazzanak. Voltam közmunkán is, ott érdekes módon nem fikáztak, hogy kibírhatatlan volnék...


Szakmai gyakon se ért egy szó sem, pedig ott 60+ korosztály mérnökei voltak többségbe, akik már csak a generációs ellentétek miatt is kötözködhettek volna.


Ahol a szakdogámat írtam, ott se ugattak, pedig volt, hogy bementem munkaidőbe oda csinálni a feladatomat.


Jó, igen, gondolkodjak el, hogy akkor mégis miért nem ajánlott egyik hely sem főállást nekem.


Vannak stréber ismerőseim, akik a Boschnál dolgoznak. Egyik se tudott németül, angolul is csak éppen, mégis felvették őket, mert az önéletrajzuk margótól-margóig strebulás. A jelentkezés után 1 héttel már kezdtek! Pedig az egyetemről kiesve azt se tudták, hogy mégis hol lehetne dolgozni. Én meg jelentkeztem már neten, személyesen egyaránt és EGY DARAB VISSZAMUKKANÁST SE KAPTAM A RÉSZÜKRŐL!


2014. márc. 11. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Úgy hirdetik, hogy "1000 db álláshely" lesz. Abból csak jutna valami neked is.
2014. márc. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Ejha, erre így nehéz visszafogottan válaszolni, de - mint állásbörzéken gyakran részt vevő, nem HR-t, hanem a "szakmát" képviselő egyénként - hadd próbáljam meg megválaszolni.


1. Alapvetően nem az állásbörzén dől el, hogy kit vesznek fel, ott érdeklődni lehet munka iránt, megismerni a céget, elbeszélgetni az esetleges állásokról. És a beszélgetés során, ha az elvárások egyeznek, és szimpatikusak egymásnak a felek, akkor megállapodhatnak egy interjúban.

2. Nem mindenhez kell lehengerlő stílussal rendelkezni (egy kutató mérnöknek miért is kéne?), de érdeklődőnek és tisztelettudónak igen. Sok érdeklődő még ennyit se tud felmutatni... ha nekem a "másik dimenzió" azt jelenti, hogy képtelen vagy emberekkel együtt dolgozni, akkor nem tudom, mit vársz el. Nem fog senki se azért alkalmazni, ha közben nem végzed el a munkád vagy képtelen vagy másokkal együtt dolgozni.

3. Szerinted stréber, szerintem meg egy szakmájában érdeklődő, alapos, céltudatos ember. Előbb adok egy ilyen "strébernek" esélyt, mint egy olyan embernek, aki mindenre nagy ívben tesz.

4. És igen, gondolkodj el, miért nem ajánlottak neked állandó állást, és azon is elgondolkozhatsz, hogy az ismerőseidet miért vették fel, téged meg miért nem? Mi volt a különbség a jelentkezéseitek között? Ha ezekre meg vannak a válaszok, akkor talán tudsz változtatni, és sikered lesz.

5. Bosch: németül tudó ember kevés van, és az angol szinte mindenhol működik. Akit felvesznek, azokat a cég pénzén tanítják a német nyelvre. Inkább kinevelik maguknak a több nyelven beszélő szakember gárdát, mint hogy várják, hogy az ölükbe essen.

2014. márc. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Ha próbaidő után kirúgnak, akkor ott 1 nagyon fontos dolgot nem jól csináltál: tisztelet.

Kizárólag erről szól, hogy maradhatsz-e tovább.

2014. márc. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14%
Kamu az egész. Csak propaganda, hogy diplomásokra van szükség közbe 50% értékesítői, telefonos jutalákos tréság
2014. márc. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Az állásbörze nem arról szól, hogy neked ott konkrét állásajánlatot tesznek...


Egy állásbörze arról szól, hogy megismerd sok-sok cégnél a lehetőségeket, a munkaköröket, az esetleges programokat.

2014. márc. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
Írj te is stréber önéletrajzot. Ha jól emlékszem te 3,8-as átlaggal végeztél és nem is nagyon csúsztál, szóval bőven az évfolyamod átlaga felett vagy. Akkor miért nem írsz olyan önéletrajzot, amiből látszik, hogy jobb vagy az átlagnál? Hangsúlyozd ki, hogy mihez értesz, a motivációs leveledben pedig írj le minden olyan tapasztalatot, tudást, ami valahogy kötődik ahhoz a munkakörhöz. Ha megtalálod az álom álláshirdetést akkor lássák már a motivációs leveleden, hogy tényleg te vagy a legjobb arra a pozícióra, ne szégyenlősködj.
2014. márc. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát azért remélem azóta már találtál munkát, de a kérdésed alapján én tuti nem alkalmaználak.
2015. szept. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!