Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hamis szakács szakmai iratokka...

Hamis szakács szakmai iratokkal lehet érvényesülni?

Figyelt kérdés

Üdv.

19/F

Szakács szakmát tanulok ... most végzős vagyok de 99% hogy nem fogok a vizsgáig eljutni mert meg fogok bukni... na már most a B verzióm az lenne hogy elmennék a józsefvárosi piacra és megvenném a papírokat (80 ezer forint) majd úgy boldogúlnék az életben.

Kérdésem a következők lennének : a hamis papírok megvétele után elmennék érettségire észrevennék ott hogy hamisak a papírok ? ( mert csak szakma elvégzése után mehetnék 2 éves érettségire)

Bárki más észrevenné hogy hamis ? (apeh ellenőrők ilyeek ha dolgoznék valahol)

Igazából ez lenne a "nagy" ötletem mert ha megbukok a szüleim valószínüleg kiraknak itthonról és hatalmas szégyen lenne az egész családnak ez az egész + ha megtudnák h megbuktam én felakasztanám magam az első fára...

BÁRKI aki tud segíteni az írjon kérem ... tapasztalatokat , észrevételeket , tanácsot amit csak szeretne de az is igazán jó lenne ha valaki aki tudja pontossabban hol lehet szerezni ilyet az is segítene ...

Köszönöm hogy végigolvastad az én szerencsétlen életem egy kis részletét

Üdv . 19/F



2014. márc. 11. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Talán neki kéne állni tanulni. A bukás meg elég gáz de nem a világ legrémesebb dolga. Van pótvizsga pár hónapon belül meg van csak nem kell drámázni és felfújni.


És igen, észre lehet venni. Talán egy szimpla munkáltató nem veszi észre ha az egy jól sikerült hamisítvány de továbbtanulásnál szívás lesz mert minden bizonyítvány központilag nyilvántartásba van véve így ahol ez kell ott utána járnak és bukta! Nem éri meg!


Arról nem is beszélve, hogy ez csalásnak számít ugyanis a bizonyítvány közokiratnak számít.

2014. márc. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tanulok én de már csak 2 hetet megyek kb suliba mert 1hetet dolgozok 1 hetet megyek suliba ... szóval 2 tantárgyból bukta lesz és hiába van pótvizsga ha év végén bekok meg az instant évismétlés mivel nem engednek el vizsgákra
2014. márc. 11. 21:23
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Én akkor is azt mondom az embernek egy becsülete van nem érdemes eljátszani. Azt az egy évet kibírod jobb, mint egy életen át parázni egy hamis bizivel. Tudod addig jár a korsó a kútra, míg el nem törik egyszer lebuksz tuti és ilyen gánya bizivel jobb helyekre nem tudsz elmenni.


Pláne ha tovább akarnak küldeni tanulni vagy te mennél tovább esetleg később szakmát váltanál...hát nagyon necces lesz. Ezzel úgy sarokba szorítod magad egy életre, hogy ihaj.


Mellesleg nem azért de ha most nem vállalod a felelősséget magadért, a tetteidért ha egy ilyen problémát nem tudsz becsületesen megoldani akkor, mi lesz veled a nagybetűs életben? A felnőttkor nem itt kezdődik!


Aztán még az is lehet, hogy olyan feladatok lesznek vagy olyan tételeket húzol, hogy csak átmégy. Ha eddig év közben sikerült akkor a vizsgán is fogsz annyit nyögni, hogy átmenj elvégre ott sem kérdeznek olyat, amit ne tanultál volna. Csak beszélni kell bármiről, ami eszedbe jut a témáról nem szabad hallgatni akkor nem lesz baj csak görbüljön az a jegy.

2014. márc. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen tudom ... de a becsületemet már ott elvesztettem mikor 2 éve megbuktam ... akkor újra neki futottam (pedig akkor kellett volna váltani szakmát mert akkor még csak 17 voltam ... fiatal :) nem én akartam ezt az egészet hanem a szüleim akarták h az legyek mivel van egy kis pizzériánk és hát... de sose érdekelt az egész) de szerintem már léső mindenhez...
2014. márc. 11. 21:54
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem egy bukással még nem lehet elveszteni a becsületet ott max. felelőtlen voltál vagy lusta de egy csalás az egész más.


Egyébként meg igazad van. Tényleg késő! 19 évesen már szakállas vénség vagy, minek folytatni elvégre még alszol egy párat és lassan itt az elfekvő...:)17 évesen, amikor még fiatal voltál...hehe:)Ne röhögtess tényleg!


Én 36 évesen ültem be okj-sra és kitűnőre elvégeztem csak gyakorlat híján pláne a 40-hez közel a kutyának nem kellek de ez van. Hamarabb kellett volna. Mondjuk úgy 18-20 évesen.


Látom rád is hat a fiatalság orientált média nem lehet semmit sem elég korán kezdeni és 30 évesen már vén h*lyének néznek pedig akkorra érik meg az ember akkor kezdődik az élet.


Én 19 évesen az esti suli padjait nyomtam az érettségiért mert szakmunkásban végeztem. Ostoba döntés volt a szakmunkás de mindegy. De szívesen lennék ismét 19 sok mindent másképp csinálnék, amit te még megtehetsz.


Egyébként meg elárulom, hogy a szakács szakma az egyik legjobb meló. A haverom is az. Elmúlt 40 éves de szinte mindig egyik napról a másikra talált állást nem is egy ajánlatot kapott. Egyszerű és puccos helyekről egyaránt és annyit keres, hogy én a felének is örülnék.


Tanuld ki aztán besegítesz otthon és mellette megtanulod, ami téged érdekel.

Saját pizzériátok van tehát nem lehetsz valami csóró minimálbéres szülők gyereke. Tudod a szüleid biztos keményen megdolgoztak azért a vállalkozásért tehát még nem érzed át, milyen az, amikor küzdeni kell a jó helyért, a megélhetésért. A feneked alá tolják a melóhelyet, amit mások évekig keresnek, a tanulási lehetőséget! Hát használd ki és ha bevágódtál akkor megvalósíthatod a saját elképzeléseidet.


A 80 lepedőt honnan vennéd a bizire? Anyuka fizetné? Alig hiszem.


Nem olyan nagy a te gondod, amilyennek látod persze mindig a saját gondunk a legnagyobb. A szüleidet sem értem mi a túrónak erőltetik ha nem megy viszont másrészről pár évnyi munkanélküliség után örültem volna neki ha valaki a fenekem alá tolt volna egy olyan melóhelyet, ahol én lennék a főnök kisgyereke.


Szerintem vagy vidd végig becsülettel vagy a sarkadra állsz és cakli-pakli megmondod a szüleidnek, hogy ez az ő életük nem a tiéd és ideje lenne olyasmit tanulnod, ami érdekel mert ezzel te semmit nem fogsz kezdeni és úgyis odébbállsz ahogy tudsz. Minek ezt erőltetni?


Segítesz nekik de akkor mellette engedjék azt tanulni, ami érdekel.Ettől még később más melósokkal vezetheted a pizzériát ha annyira fontos nekik.

2014. márc. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

:) Gratulálok... sikerült lebeszélned erről a hamis papír dologról .. köszönöm.

Viszont még mindig ugyan ott vagyok ahol elindultam ... nem sok van már vissza a suliból 2 tantárgyól bukásra állok megpróbálom én kijavítani tanulok is meg minden de valószínüleg megbukok és ha megbukok ... na akkor nem tudom tényleg hogy mi lesz de remélem valamit tudok majd alkotni... köszönöm a válaszokat :)

2014. márc. 12. 21:09
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha elkaszálnak akkor:


- hősiesen és bűnbánóan nekirugaszkodsz és az életed árán is ronggyá tanulod magad és végre befejezed azt a nyomorult sulit! Aztán besegítés mellett megtanulod azt is, ami végre téged érdekel ennyit igazán megtehetnek érted vagy magad gyűjtöd össze rá a lét. Aztán keresel magadnak olyan melót az új biziddel, amilyet akarsz és kezdd el élni a saját életed. Ha ezen egy szülő fennakad az már az ő problémája lesz.


- közlöd otthon, hogy egy r*hadtul nem megy nem is érdekel ez csak miattuk van hagyjanak végre élni ne rajtad keresztül valósítsák meg az álmaikat. Vegyék tudomásul, hogy egy független, szuverén egyén vagy saját élettel, vágyakkal és ne akarják a nyakadba lőcsölni a vállalkozásukat mert az csak nekik öröm téged nem érdekel. Lelkesedés és elszántság nélkül nem lehet egy vállalkozást /jól/ vezetni! Ne akarják megszabni és előre megírni az életedet.


Szóval ezt a két dolgot teheted.

2014. márc. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Már bocs, de azért a szakács-suli nem lehet agysebészet. Mi lenne, ha megtanulnád? Amúgy a pizzeriával később jól fogsz tudni keresni.


Hamis papírral ne fáradj, előbb-utóbb kiderül, és akkor jó nagy gáz van.


Amiatt meg ne akaszd fel magad a fára, hogy megbuktál, vannak ennél nagyobb problémák is az életben.

2014. márc. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért nem veszel érettségit is hozzá?
2014. márc. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Szia, olvastam hogy van egy kis pizzériátok, meg hogy szüleid szeretnék nagyon hogy szakács legyél. Örülök neki hogy meggondoltad magadat a papírokkal kapcsolatban, és az előttem hozzá szólóknak is maximálisan igazat adok. Nekem is hasonló a helyzetem, csak nálam szüleim azt nem akarták hogy szakács legyek, pedig ez volt minden álmom kislányként is. 21 évesen elkezdtem az okj-t, két év, oké. Még szerencsésnek mondhatnád magadat mivel van pizzériátok, tehát tudsz némi tapasztalatot gyűjteni legalább pizzázásból, nem úgy mint én, aki ismerősről ismerősre megy, hogy van-e valami munka vagy ismerősök ismerőseihez elmenni ingyen tapasztalatot gyűjteni. Június óta küldözgetem az önéletrajzomat, senki nem jelzett vissza, hívogatom a munkáltatókat, vagy betelt, vagy vissza se hívnak, miután beszéltünk vagy találkoztunk. Minden vágyam az lenne hogy legyen egy kis családi éttermünk ahol ismerősökkel szüleimmel vagy olyan emberekkel együtt lehessek akik tudnak tanítani és nem néznek rám úgy mint a véres húsra mert 23 évesen nincs sok tapasztalatom. Csak azt mondhatom neked, hogy igazából nem nehéz az elméletet megtanulni, nálunk az osztályban voltak olyan segg hülye emberek, azt se tudták hogy mi fán terem a gulyásleves és mégis sikerült nekik. Nem fognak köcsögösködni a vizsgán, nekik is az az érdekük hogy átmenj. A másik pedig, csak egyszer kell megtanulnod, mert ha esetleg máshova mész, nem a szüleid pizzériájába, akkor úgyis mindent máshogy fognak főzni, mindenhol újra meg kell tanulni. Szóval tedd össze a kezed, hogy miután elvégezted a sulit (már pedig elvégzed mert nem hiszem hogy értelmi fogyatékos lennél hogy ne lehessen megszerezni a papírt csalás nélkül) lesz munkád és kapsz fizetést. Csak hajrá, mindent bele biztosan menni fog :)
2014. márc. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!