Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 3,5 hónapot dolgoztam Ausztriá...

3,5 hónapot dolgoztam Ausztriában téli szezonmunkát vendéglátásban. Szerintetek járnak-e nekem az alábbi juttatások?

Figyelt kérdés

13 havi fizetés fele? ( fél év után adnak elvileg plusz egy havit)

Ünnepnapokra több fizetést kell adni? (dec 25, 26, jan 1, jan 6)

Túlóra pénz mennyi? (pl ha heti 40 órára voltam bejelentve, de én heti 50 órát dolgoztam)



2014. márc. 22. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, jár. De ha kinn dolgoztál, akkor ezeket már meg kellett hogy kapjad! Ha nem kaptad meg, akkor bizony átvertek. Eddig 3 helyen dolgoztam, mindenhol kifizettek centre pontosan mindent.
2014. márc. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Még van vissza egy hét, de szinte biztos vagyok benne, hogy ezeket nem akarja kifizetni... ezért tájékozódok előtte, mielőtt az Arbeitskammer-hez fordulnék.


Igazából azt nem tudom, hogy a szezonmunkára milyen szabályok vonatkoznak, mert éves állásban, heti 40 óránál biztosan járnak ezek a juttatások, de nem tudom, hogy szezonmunkánál ez hogy van

2014. márc. 23. 11:47
 3/7 anonim válasza:

pl olvassd el a szerződésedet

minden benne lesz. ha nem, akkor nem jár. ennyi.

2014. márc. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ez nem a szerződésen múlik... ha jogszabály kötelezően előírja, akkor a munkaszerződésben nem kötheti ki hogy nem jár..
2014. márc. 25. 14:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez tévedés! NEM jár automatikusan minden ágazatban.Ha a munkaszerződés nem tér ki konkrétan a sonderzahlung-ra, akkor kell legyen utalás arra vonatkozólag, hogy melyik kollektiv szerződés az irányadó. Azt kell tanulmányozni, a neten megtalálod.
2014. márc. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Szerintem 3,5 hónap szezonmunkára nem jár. De ez csak az én véleményem. A piros betűs ünnepnapokra meg dupla órabért kell hogy elszámoljanak! Legalábbis a legtöbb ágazatban így van.
2014. márc. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja még valami. A túl sok túlóra hivatalosan azért nem jó, mert csak 86 € összeghatárig adómentes (havonta), ami ez fölött van azt úgy megadóztatják, hogy a pótlékból szinte semmit nem látsz.Ami az ünnepnapok pótlékait illeti, havi 360 € adómentes.Itt olvashatsz erről bővebben:

[link]

2014. márc. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!