Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kételkedem magamban, hogy...

Kételkedem magamban, hogy programozó tudnék lenni?

Figyelt kérdés
Ha meglátok egy olyan programkódot, amit nem értek, egyből az az érzés kap el, hogy én ehhez hülye vagyok, nekem nem ez való ... 16 éves vagyok, még csak az alapoknál vagyok, de amit eddig csináltam tetszett, főleg mert régebben is szerettem "alkotni", pl. játékot, de természetesen nem programozással, de ez a hajlam bennem van, hogy szeretnék csinálni dolgokat a gépen, amit lehet használni. Csak nem bízom magamban, hogy lehet nekem nem ez való... Írják hogy ide nagyon sok elszántság kell, meg szorgalom ... Én elég lusta ember vagyok, így ezért is félek. Meg hogy sikerülne e az egyetem ? Matekból 3-4 es vagyok emelten, de egyre jobban fejlődök, logikám elég jó. Ti mit gondoltok ? Lehet esélyem?

2014. márc. 28. 06:53
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Mintha csak 16éveskori önmagam olvasnám. :)

Szorgalom és elszántság is kelleni fog,ha csinálsz valamit csináld jól. Ha a lustaságod nem tudod legyőzni, keress magadnak más munkát mert középszerű vagy még annál is rosszabb leszel, ha egyáltalán sikerül elvégezni. HA viszont képes vagy felülkerekedni magadon akkor tanulj,csinálj és nem bánod meg. Az hogy, hanyas vagy matekból nem számít, mindent meg lehet tanulni ha az embernek van egy minimális érzéke is hozzá.

A jövődet kovácsolod ne feledd.

2014. márc. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Azért mert egyben nézed az egész 5000 soros programot. Ha szétválogatod, és ránézésre is tudni fogod, hogy mi hova tartozik, miért felel, akkor nem olyan vészes, sőt egyszerű.


Sokan megtanulták már, szóval nem lehetetlen megtanulni.

2014. márc. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Tom Benko ***** válasza:
Bontsd fel darabokra. Elöször a maint nézzed, abban mi mire való. Utána ezeket egyesével. Egyszerre mindig csak kicsit vizsgálj, de azt alaposan.
2014. márc. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igaziból még hiányos a tudásom, az a legnagyobb baj :) Sok dolognak a működését még nem tudom, így hiába próbálnám megérteni, nem fogom tudni.
2014. márc. 29. 14:19
 5/13 Tom Benko ***** válasza:
Valami egyszerű nyelvvel érdemes kezdeni, aztán, ha az alapismeretek megvannak, lehet haladni. Meg időnként visszatérni. Képzeld, én most például egy középiskolai tankönyv feladatait oldogatom, csak hogy fenntartsam a szintet.
2014. márc. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
C++ - ban mozgok :D Mindenfajta ciklus jól megy, most tartok az osztályoknál.
2014. márc. 30. 20:12
 7/13 Tom Benko ***** válasza:
Bizonyos szempontból az tényleg egyszerű nyelv. :) Az jó, hogy mindenféle ciklus jól megy, de vajon az elemi programozási feladatok is mennek?
2014. márc. 31. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ezekre gondolsz?

[link]

Igen, viszonylag jól mennek. :)

2014. márc. 31. 06:33
 9/13 Tom Benko ***** válasza:
Nem csak ezekre. Pl. írjál egy számológép-programot, vagy egy szövegszerkesztőt.
2014. ápr. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Számológép még simán megy, de egy szövegszerkesztő ... hűha ... Mire gondolsz konkrétan ?
2014. ápr. 1. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!