Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet esélyem gazdasági...

Lehet esélyem gazdasági diplomával, azonban logisztikai szakképesítés nélkül elhelyezkednem beszerzőként, logisztikusként?

Figyelt kérdés
Felsőfokú angol, illetve középfokú német - valós, aktív nyelvtudással rendelkezem, Nyugati országrészben lakom. Álláshirdetések szép számmal vannak, ezekben mind gazdasági/műszaki végzettséget kérnek. Pályakezdő vagyok.

2014. máj. 2. 17:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem esélyed sincs. Nekem ez a végzettségem, csak nuku tapasztalattal.
2014. máj. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A fene sem tudja. Nekem is ilyen a végzettségem, de a tapasztalatom pénzügyi jellegű. Pályáztam ilyen munkát, soha be sem hívtak, fejvadász is megmondta, hogy ne is strapáljam magam.

Ehhez képest egy hr-es csajjal járok németre, és ő most mondta, hogy találtak egy mennyire szuper csajt logisztikusnak, pedig nincs is szakirányú végzettsége. Egy nyelviskolánál volt előtte oktatásszervező, de jaj, mennyire jól tud angolul, milyen jó a kiállása. Én csak pislogtam, hogy hát én is beszélek 2 nyelvet elég jól, egy harmadikat középfokon, és még interjúig sem jutottam soha ilyen helyeken. Most ezen esünk hasra, hogy jól beszél angolul? A diplomások minimum fele jól beszél. Hogy ő hogy jutott be oda?!

Ja, aztán elmondta, hogy bruttó 200.000-at kért. Hát, ez sok mindent megmagyaráz, én mondjuk 15 év munkatapasztalattal már nem megyek el ennyiért.

2014. máj. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez nem túl biztató, én naivan azt gondoltam, hogy a nyelvtudás majd kicsit előbbre visz. 2 nyelvet azért annyira nem sokan beszélnek, vagy ha igen, akkor is csak papíron. De ahogy olvasom, téged 3-al sem hívtak be, ez elég elszomorító.
2014. máj. 2. 20:28
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha bérigénnyel alámész a többieknek, akkor talán. De még egyetem alatt kellett volna gyakornoki állásra jelentkezni.
2014. máj. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sajnos így van. Csak alátámasztani tudom. Gazdasági végzettségem van nekem is, angolul és németül beszélek. Marketing speccel végeztem a főiskolát de a gyakorlati időt elszúrtam. Azóta is ennek iszom a levét. Talán most valahogy lassan sikerül kilábalnom. Németországban élek. Mondanom se kell, itt méginkább a szakembert keresik. :S Itt sem találtam munkát. Viszont az itteni munkanélküli központ rengeteg továbbképzést/átképzésr indít, megkaptam a lehetőséget és logisztikai irányba mentem. 5000 euró a költsége csak magának a képzésnek, további havi 210 euró a bérlet a vonatra, mert el kell jutnom a lakóhelyemtől a képzési helyre. Ezt mind fizeti a német állam. Na ez egy nagyon nagy különbség Magyarországhoz képest.. Ha érdekel az itteni tananyagom vagy az oktatás menete, pár hasznos logisztikai kifejezés németül, csak szóljj.
2014. máj. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én nem szeretnék külföldre menni. :) Ha itthon nem jön össze semmi, akkor legrosszabb esetben megpróbálok Pestre menni SSC-be, pénzügyi végzettségem van, ott azért lehet keresni valóm. Kétlem, hogy sokáig bírnám, úgy hallom nem a legjobb munkahely, de ugródeszkának talán jó lehet.
2014. máj. 4. 16:01
 7/11 anonim válasza:
5. Válaszoló! Én most készülök Németországba logisztikát tanulni a Suttgart-i vagy a Würzburg-i Hochschulén. Nekem lehetnek ezzel gondjaim? A Studiumban benne van egy fél éves praktikum is. Jobb, ha az ember először egy Ausbildungot csinál, és csak utána megy egyetemre? (De az már 6 év tanulás..) Köszi!
2014. máj. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves 5. válaszadó!


Engem érdekelne a tananyag, el tudod küldeni esetleg? Nagyon köszi.

2014. jún. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
5-ös válaszoló vagyok. Bocs a megkésett válaszért. Persze, ha szeretnétek az anyagot akkor priviben írjatok email címet amire küldeni tudom. Nagyon sok hasznos dolog van benne. Az Ausbildung-os kérdéssek kapcsolatosan, a probléma az ha nem végeztél itt Németországban semmilyen iskolát és nem rendelkezel több éves munkatapasztalattal. Na ebbe a hibába ne ess bele. Ha jössz egyetemre az jó, de ha itt van gyakornoki időd azt mindenképpen használd ki, a legjobb ha már ott is tudsz maradni, tehát nem az ha van 2 hónapos szakmai tapasztalatod pl aztán haza mész Magyarba lediplomázni és úgy jössz egyből vissza a csekély munkatapasztalattal. Az bukó :S
2014. júl. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
még egyszer én: sajnos a fél évtől Praktikumtól sem fognak elájulni :( És ha én választhatnék, én Stuttgart-ot választanám a helyedben a kettőből. Éltem ott, nagyon jó hely. Ahol most lakom az közelebb van Würzburg-hoz, a párom miatt költöztem ide, de ha csak rajtam múlt volna én vagy München környékére vagy Köln körül mozgolódnék. Ezeken a helyeken több a magyar is.
2014. júl. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!