Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha sokan valószínűleg nem...

Ha sokan valószínűleg nem tudják a szakom neve mit takar, írjak tárgyakat/szakleírást az önéletrajzba?

Figyelt kérdés

Most csak az intézmény/végzettség szerepel és a diplomamunkám címe.

A főbb tárgyakat írjam le, esetleg egy rövid szakleírást, miről is szólt a képzés? Ez viszont nem túl szájbarágós?



2014. máj. 4. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
ne...
2014. máj. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Azon a munkahelyen, ahol erre a képesítésre van szükség, pontosan tudni fogják, mi az. :)
2014. máj. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Remélem, de a fura HR-esek korában nem vagyok benne biztos, volt hogy egy olyan kiszervezett HR cég interjúztatott, aki még az általa képviselt cég munkájával se volt tisztában.

Emiatt gondoltam hogy leírom, mit tanultam - sok önéletrajzmintában van főbb tárgy, azok közül valószínűleg mazsolázok - de a konkrét szakleírás visszatetsző lehet ha egy olyan kezébe kerül, aki tudja mit takar a szak.

Néha jelentkezek olyan állásokra is ahová inkább csak a terület egy része fontos, talán úgy lenne a legjobb, ha ilyen helyekre szakleírás menne, a többire pedig releváns tárgyak. Elég új (nevű) szakon végeztem, max 10-en végzünk egy évben, ha épp ilyen embereket is keresnek, lehet inkább a számukra ismerős szakon végzetteket preferálják.

2014. máj. 4. 12:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Ahol kiszervezik a toborzást, és nem ellenőrzik a fejvadász hozzáértését, valószínűleg azért teszik, mert így gazdaságosabb nekik a fluktuáció kezelése. Ergo te maximum néhány hónapot töltesz ilyen helyen átlagos esetben, esetleg még valami egymásra mutogatós svindli is van a háttérben, aminek találd ki, mekkora nyertese lehetsz. Inkább azoknak készítsd az önéletrajzodat, akik téged keresnek és beszélik a nyelvet. Ennél lejjebb már tényleg ne add! :D


Ha meg csak munka kell egy időre, akkor "szeretnék dinamikusan fejlődő csapatban pöppöröppöröpp örülök, hogy csodálatos cégüket megismerhettem" droidvarázsigéket szedegetni és alkalmazni.

2014. máj. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Őszödi Ferenc ***** válasza:
Mégis milyen szak ez?
2014. máj. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én is kíváncsi lennék, milyen szak. privátban is elküldheted, ha nem akarod kiírni
2014. máj. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
csinálhatod azt pl, hogy linkké alakítod, ami elnavigál egy neten lévő tantervvre
2014. máj. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs abban semmi rossz, ha leírod a főbb tantárgyakat, annál is inkább,mert egy pályakezdő önéletrajz egyébként elég rövid.


Bár az is igaz, hogyha szakirányú, akkor érteni fogják, ha nem szakirányú, akkor meg minden hiába, ezer azonos tapasztalattal rendelkező jelentkezőjük is lesz.


Én egyszer jelentkeztem közgáz diplomával marketing asszisztensnek, visszaírtak, hogy köszönök szépen, de szakirányú diplomával rendelkező kollégát keresnek. Ami fura, mert 3 félévig tanultam marketinget, még szigorlat is volt belőle. Sőt,választható szakirány is volt, bár én nem azt választottam. Jó, tudom, van marketing szak is. De ezek alapján nem sok reményt látok neked sem...

2014. máj. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

En leirtam a fobb targyakat,sot a szakdolgozaton kivul mas dolgozatokrol is emlitest tettem ami talan nem lenne egyertelmu,mint pl az emlitett marketing.Nekem bevallt.

Ennek oka,hogy kulfoldon elek,de Magyarorszagon jartam fosulira.Valahogy eleg sokan nem akartak megerteni mit takar a vegzettsegem valojaban.

Eddig meg nem dolgoztam olyan cegnel,aminek a tulaja szakiranyu vegzettseggel vagy hasznalhato ismeretekkel rendelkezett volna. Mind csak orokoltek a vallakozast,viszont szerettek a fonok szerepeben tetszelegni(50-200 alkalmazottas vallalkozasok)Az ilyenek miatt nem art a szajbaragos oneletrajz.

2014. máj. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!