Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állami intézményeknél mennyi...

Állami intézményeknél mennyi idő a próbaidő?

Figyelt kérdés
Állami intézményeknél mennyi idő a próbaidő?
2008. júl. 28. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
a törvény azt mondja ki, hogy a próbaidő az 30 nap. Ezt közös megegyezéssel (még szerződéskötés elött) maximum 3 hónapra lehet növelni. (szerződés kötés után már nem változtatható)
2008. júl. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érted hogy köztisztviselő vagy közalkalmazott? Mert akkor 6 hónap, rájuk nem a munkatörvénykönyve, hanem külön törvény vonatkozik, a szabi is másként van. AZ előző a munkatörvénykönyve (a fenti válasz).
2008. júl. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

igen, bocsánat


köztisztviselő esetén legalább 3 maximum 6 hónap.

közalkalmazott esetén legalább 3 maximum 4 hónap.


(bizonyos mennyiségű szakmai gyakorlat esetén azonban nem köthető ki próbaidő)

2008. júl. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köztisztségviselő próbaidő alatt ki lehet venni kb.3 nap szabadnapot?
2008. júl. 29. 09:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én megkérdeztem és jár a köztisztviselőknek szabi a 6 hó próbaidőre is, ha belegondolsz az elég sok idő szabi nélkül, 3 nap pedig nem is olyan sok, szóval szerintem tuti, csak meg kell beszélni a felettessel.
2008. júl. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez mindig mindenhol megbeszélés kérdése. Elvileg nagyon sok helyen nincsen a törvény szerint szabadság a próbaidő idejére, gyakorlatban viszont nagyon sok embert ismerek, akik eleve úgy jelentkeztek az adott munkára, hogy szóltak, hogy rövid időn belül be van fizetve nyaralás. Sosem okozott gondot. Én középiskolai tanári, közalkalmazotti pályafutást kezdtem úgy, hogy kapásból ősszel elutaztam két hétre. Pedig ott elvileg suliidőben nem is lenne szabi.
2008. aug. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!