Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjúra hívtak most...

Állásinterjúra hívtak most péntekre! Tanácsokat tudtok mondani?

Figyelt kérdés

Első interjúm végre, de úgy érzem, hogy jobb lehetőség sőt más lehetőség nem nagyon lesz.

Izgulok is mivel jövőm múlik ezen, és tudom,hogy alig van állás amire megfelelő lennék ráadásúl nem hívtak be még egyre sem.

Már nézegetem a leggyakoibb kérdéseket, hogy miben illik megjelenni..stb.

Én őszintének szeretnék tűnni, nem szeertnék sablon mondatokat mondani de nemárt a felkészülés.

Ami a hibám,hogy néha ha nagyon áthatóan beszélek valamiről képrs bekönnyezni a szemem túlságosan érzékeny vagyok.

Interjún ilyenkor kérdezi a szaktudásomat? Beelkérdeznek olyan dolgokba ami a munkakört érinti? VAgy kérnek jaavslatot?

Bár egyetemet végeztem de méágis oylan tapasztalatlannak gondolom magaamt még nem dolgoztam egy munkahelyen sem. NEm sezreteném ha azt hinnék,hogy én egy szakember vagyok.... Amit tnualtam egyetemen nem midnent tudnék felidézni. Szóval mit tanácsoltok?


2014. jún. 3. 11:13
 1/6 A kérdező kommentje:

bocsánat a helyesírási hibákért, gyorsan írtam.

Még annyit,hogy épétőmérnöki állásra hívnak be.

ÉS tudom,hogy előtte fel kell készülni az adott cégről.

2014. jún. 3. 11:15
 2/6 anonim ***** válasza:

ha behívtak, azt jelenti hogy a tanulmányokkal és tapasztalattal nincs gond. biztos látják, hogy pályakezdő vagy, még előny lehet, ha ezt keresi a cég.


inkább határozottságot kell sugározni, talpraesettséget, dinamizmust és tanulási készséget.


tudni kell, hogy amikor azt kérdezik, mesélj magadról, akkor a tapasztalatokat akarják hallani és a sikereidet. ha csak gyakorlatod volt, azt mondod.

amikor a rossz tulajdonságaid kérdezik, valami hihető kevésbé komoly problémát kell mondani, pl néha gyorsan beszélek... előny ha igaz.

mindent kérdésre úgy válaszolj, hogy a munkáltatót az éredkli, miért téged alkalmazzon. tehát el kell hitetni velük, hogy jobb vagy másoknál.


az őszinteség fontos nekik, de sajnos nem elég, ha tapasztalatot vadásznak. néha kicsit hazudni kell, olyat, ami nem deríthető ki.

érdemes lányként azt mondani hogy egyedülálló vagy és nem tervezel gyereket. rugalmas vagy a munkaidővel kapcsolatban, terhelhető vagy...


a munkáltatónak az kell, hogy olcsó és jó munkaerő legyél.


viszont amikor elkezdesz dolgozni, már nem kell izgulni, és nem is szabad jól teljesíteni, mert akkor túl sok terhet fognak rád rakni. inkább végezz minőségi mint gyors munkát. ha folyamatosan szidni fognak, az normális, nem kell komolyan venni, akkor sem ha kirugással fenyegetnek.

feltételezem mérnöki pozícióból nem akarnak 3 hónap után kitenni.


sok szerencsét.

2014. jún. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

szia, nagyon kedves vagy hogy ilyen sokat írtál!

csak szakmai gyakorlattal rendelkezem ami kötelező volt az egyetemen,esetleg azokról tudnék beszélni.

ha az a rész jön,hogy maesélj magadról akkor hogyan is kell kezdeni? meddig kell visszamenni az időben? Miért választottam az adott szakmát egyetemen milyen gyakorlataim voltak? Egyetemtől visszafelé ne is említsek semmitsem? Esetleg családról kell bezsélni?

Iylenkor nyilván nem kell minden infot megosztani és felesleges dolgok úgysme érdeklik,csak oylat mondjak ami a szakmával kapcsolatos,ugye!?

Lány vagyok, de van barátom (6 éve) ( nem lakunk együtt) tagadjam le, hogy nincs?

2014. jún. 3. 12:22
 4/6 anonim ***** válasza:

"NEm sezreteném ha azt hinnék,hogy én egy szakember vagyok"


:) Ez jó...


Ha frissen végzetteket is behívnak,akkor nem kell nagy szaktudás. Azt kell bizonyítanod, hogy lelkes vagy, nagyon akarod, barátságos vagy. Nem fognak rákérdezni hogy mióta élsz együtt a barátoddal. Odáig mennek el max hogy házas vagy-e. Mivel ehhez semmi közük, és törvénybe ütköző ennek feszegetése.

2014. jún. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1) Ne szarj be

2) Ne fogadj el bármilyen ajánlatot

2014. jún. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
94%

Én is múlt héten voltam az első állásinterjúmon. Először valószínűleg a hr-essel fogsz találkozni, ott nem igazán lesznek szakmai kérdések, ő a személyiségedre kíváncsi, miért választottad ezt a szakmát, miért arra az egyetemre jelentkeztél, mit tudsz a cégről, mit gondolsz mi lesz a feladatod. Én is csak szakmai gyakorlaton voltam, megkérdezte, hogy hogy tetszett, volt-e valami konfliktus, azt hogy oldottam meg, hogyan jöttem ki a munkatársaimmal. Tőlem magánéleti dolgokat nem kérdeztek. Ha megkérdezik azért le ne tagadd. De nem kell belemélyülni, van párod és kész.

Sok sikert! :) Nem mondom, hogy ne izgulj, én is nagyon izgultam...

2014. jún. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!