Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy tolmács hogyan tud jól...

Egy tolmács hogyan tud jól eélhelyezkedni és mennyit keress?

Figyelt kérdés

2014. júl. 13. 17:58
 1/3 anonim válasza:
91%

Egy cégnél,fix bér és óraszám,amit a fordítók csinálnak,de mellette tolmácsolhat a cégnek is.Szabadúszóként is elhelyezkedhet,ami kevésbé kiszámítható(anyagilag,munkamennyiségileg is),ugyanakkor te szabod meg az idődet,persze határidős fordításnál azért nem,de sokkal kötetlenebb a munkaidőd,nem kell bejárni stb...,aztán egyre több referenciával,akár már majd hívhatnak is külföldi országokba fordítani,ami szabadúszóként sokkal kivitelezhetőbb,mint ha egy (fordító)cégnél dolgoznál. Én beszélek egy nővel,ő Kínában tolmács és fordító,és azt mondja,hogy azért neki ott Ázsiában könnyebb dolga van,hiszen eleve kínai anyanyelvű,és kínai-angol tolmács, a mai üzleti életben elég jól keres,tehát gyakorlatilag ott mindegy,hogy mire szakosodsz,viszont Európában már nehezebb dolgod van,hiszen angolul elég sokan beszélnek már (persze tolmácsolni angolul,meg elég jól beszélni nem ugyanaz),és elég nagy a kereslet irántuk,így jóval olcsóbbak is. Ugyebár,itt a tolmácsok fellegvára az Európai Parlamentben tolmácsolni,tehát mindenképp ezt a szakosítást kell választani,ha valaki Európában szeretne tolmácsolni.Jól meg lehet belőle élni,5000 euró körül keresnek az EP-tolmácsok;olvastam,hogy benne van a legélhetőbb szakmákban. Szintén tolmács mesélte,hogy egyszer felhívták hajnali háromkor a rendőrségről-ugyanis baleset volt,és a sofőr nem tudott magyarul-,hogy menjen tolmácsolni;elég jó órabérért ki ne menne el? Nyilván,olyankor te szabod meg az árat,hiszen valószínű nem fognak olcsóbb után kutatni ilyen esetben. Aztán a másik része,hogy ha visznek tolmácsolni,akkor természetesen a szállást(ha jl tudom,akkor,min. 3*-ba kell vinni),útiköltséget,ételt.... mindent az ügyfélnek kell fizetni,s még pénzt is ad,szóval,szerintem elég jó szakma...

Esélyeidet úgy növelheted még,hogy angol mellé megtanulsz valami kis nyelveket még,bár lehet kevesebben keresik,de mivel kevesebb is van belőle magasak az árak. Angol-német-francia nyelvtrió elég jó az EU-ban, USA-ban inkább angol-német-spanyol...Aztán,ha szakot kéne még választani,a jogi és az orvosi szakirányt választanám,hiszen arra mindig szükség lesz,bár ugye az orvosi,szerintem van olyan stresszes,mint a szinkrontolmácsolás,de hát ez jellemzi a tolmács szakmát:stressz,kiszámíthatatlanság,jó fizetés.

2014. júl. 14. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
44%

Kedves utolsó! Én gyerekkorom óta tolmács szeretnék lenni, viszont az lenne a kérdésem, hogy jogi irányban miképp lehetne szakosodni, specializálódni?

Előre is köszönöm!

2014. aug. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Hát, először is,valamilyen nyelvi szakra mész egyetemre,az az ún.alapszak(egy nyelvből emelt szintű érettségire szükség van),ez általában a BTK;itt tanulhatsz pl. germanisztikát,anglisztikát vagy nyelvtanárnak tanulsz,majd ha megvan az alapszak,mész tovább a mesterszakra,ugye ami neked a tolmács-és fordító,ahol már nem a nyelveket tanulod,hanem magát a szakmát,ezért kell egy alapszak,tehát abban benne van a jogi tolmácsolás is,hogy hogyan működik,stb... Utána pedig,magadat fejleszted,és pl. ha kérdezik a szakterületedet,ott megadod,hogy jog. Minél több területen tudsz,annál nagyobb az elhelyezkedési esélyed. Majd ha pl. egy fordítóirodához mész dolgozni,és jön egy olyan munka,hogy bíróságon kell tolmácsolni,akkor majd téged is kiközvetíthetnek,mivel azt adtad meg szakterületednek.
2014. aug. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!