Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti a helyemben mihez kezdenéte...

Ti a helyemben mihez kezdenétek az alábbi szituációban, a mai munka világában?

Figyelt kérdés

Középkorú férfiként, felsőfokú végzettség és versenyképtelen középfokú végzettséggel, kapcsolati tőke, nyelvtudás és konkrét, kézzel fogható szaktudás és gyakorlat (it, ipar, kétkezi munka pl. : bármiféle össze-, szét-, be vagy megszerelés, stb) teljes hiányában, mindössze egy kevés pénzel, mihez lehet kezdeni a mai világban?

Nincs család, se lakás, se autó.



2014. júl. 19. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Hát téged se lehet irígyelni.
2014. júl. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Azért engem érdekelne, hogy egy középkorú férfi mi a fenét csinált egész életében ha nincs se szakmai is gyakorlati képessége. Vakargattad?? Egyébként nem tudom sajnálni az életképtelen embereket.
2014. júl. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Napfonat válasza:
33%

Menj ki nyugatra dolgozni. Vannak olyan munkahelyek is, ahova nem kell nyelvtudás. Mosogatni például csak tudsz. Ausztriában, Svájcban, Angliában lehet találni - sajnos magyar közvetítőkön keresztül - ilyen állásokat. Azért írom, hogy sajnos magyar közvetítőkön keresztül, mert 99%-ban lenyúlják az embert. Magyarul átb.....k. Saját tapasztalat, azaz én nem hagytam magam, de ha előre fizettem volna nekik, akkor már bottal üthetném a nyomukat. Csak olyan segítséget szabad elfogadni, ahol lehetővé teszik számodra, hogy szolgáltatásukért UTÓLAG fizethess, amior már megkaptad az első fizetésedet.

Mégis mi a felsőfokú, és mi a középfokú végzettséged?

2014. júl. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Azért ezt összehozni hogy?
2014. júl. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ó szerencsés helyzetben vagy előtted a világ, tiszta lappal indulhatsz. Hálás lehetsz, a legjobb helyen vagy ebben a pillanatban. Nem váltál el, nincs gyerektartás, nem fizeted a kölcsönt a házadra és a kocsi fenntartására sem megy el a pénzed.

Gyúrd ki magad, tanulj meg németül és irány a közeli Ausztria. 3 hónap és veszel egy autót közbe felcsípsz egy jó csajt, ha ügyesen bánsz a pénzzel pár év és tudsz itt venni Magyarországon egy olcsó kis kertes házat :)


Semmiről nem késtél le, nyugi :) Olvastam pár sikertörténetet, 53 évesen felsőfokú végzettséggel indult el egy ember ausztriának, elvált az asszony vitt mindent a 2 gyerekkel együtt. A nulláról kezdte a pali, először mosogatott, majd tovább állt most van egy felesége, pénze és boldog :) szóval, szívd fel magad és hajrá.!

Ne foglalkozz senkivel ki mit ugat, csak tartsd a célon a szemed :)

2014. júl. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Legelőször egy kicsi de annál fontosabb helyesbítés:

felsőfokú végzettség nélkül. Ez kimaradt. (Csak egy szó és megváltoztat mindent.)


#2

Dolgoztam.

A szakmunkás suli után a tanult szakmám közelében (nem pont abban, mert egyszerűen nem tudtam elhelyezkedni benne, ami valószínűleg félig az én hibám is. Fiatal voltam és nem erőltettem, csak legyen munka).

Aztán szépen teljesen eltávolodtam tőle, de pl. voltam középvezető, csoportvezető beosztásban is.

Sajnos a smúzolás és/vagy a nyalizás egyszerűen nem ment és a feljebb lépés elmaradt. Sosem voltam jóban a főnökeimmel, ha haragban nem is de jóban biztosan nem. Miért? Ez egy hosszabb elemzés lehetne a mai vezetési politikáról.

A munkámra viszont sosem volt panasz.

Amit most is csinálok és csináltam már ezelőtt is, igen jól csinálom sőt kiválóan, csak sajnos minimálbérrel jutalmazzák, és nem nagyon van karrier benne.

Állások jöttek mentek.

Voltam munkanélküli.

Van egy két tanfolyam mögöttem, de pl. munkatapasztalat azokban sincs.

Oka?

Valószínűleg, nem vártam/várhattam (enni is kell) a megfelelő állásra, mindig az elsőt ahova felvettek, el is vállaltam.

A mai munkanélküli helyzet kezeléséről is regényeket tudnék írni.

Úgyhogy kedves ketteske nem vakargattam. Legalábbis nem mindig.

Lehet tényleg életképtelen vagyok.


#3

Meg ne sértődj, de nem hiszem el, hogy a mai világban létezik olyan külföldi, biztos munkahely, ahova zéró nyelvtudás is elég. Sőt tudom. Voltam interjúkon, és nyelvtudás nélkül semmit nem ajánlanak.


A végzettségeimről nem szeretnék nyilatkozni. Annyi biztos, hogy a két kezemmel nem tudok létrehozni vagy megjavítani semmit és nem is tanultam soha, de nem is érdekelt egyáltalán.


Ami érdekelne - a kritikáktól eltekintve -, hogy ha belegondoltok ti és leendő olvasók, akkor ők mit tennének a helyemben.

Merre indulnának meg a nulláról?

2014. júl. 19. 22:40
 7/11 Napfonat válasza:

Nézd. Van három haverom, akik csak annyit tudnak németül, hogy "Guten tag", és már évek óta kinn robotolnak Ausztriában és Németországban. Ez tény. Vagyis van ilyen, csak nagyon kell keresni, például:

[link]


ezek között imitt-amott lehet ilyen állást találni, csak kitartóan kell keresni. Abban igaza van ötösnek, hohy semmilyen dolog nincs, ami röghöz kötne. Én a helyedben indulnék. Már két ízben is megtettem!

Ha meg nem tudjuk azt, hogy mihez értesz és milyen bizonyítványaid vannak, hát nem igazán tudunk jobban segíteni.

2014. júl. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Meg ne haragudj, de rossz a megközelítés. Ami NINCS, azzal semmit nem lehet kezdeni. Azt listázd, mi VAN. Egészséges vagy-e, vállalsz-e fizikai munkát (muszáj lesz), városban laksz-e, hajlandó vagy-e költözni, van-e olyan ismerősöd, akinek normálisabbak a körülményei, tudsz-e tőle tanácsot kérni, stb. Van-e érettségid, kommunikációs készségeid. Lennél-e futár, árupakoló, portás, takarító vagy telefonos ügyfélszolgálatos.

Egyébként el nem tudom képzelni, mi az a szellemi munka, ami minimálbért fizet. Csak mert írtad, hogy semmi kétkezi dologhoz nem értesz.

2014. júl. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hagy el a kelete európát próbál szerencsét nyugat Európában jobban jársz!

Vagy ott van még a 2. Amerikának tartott Ausztrália vagy Új Zéland!


Hagy el ezt a fehér galléros bűnözők Mekkáját... Kelet Európát

2014. júl. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hajlnadó vagy esetleg valami értelmeset tanulni vagy a meglévő képzettségeidre alapozva valamit firssíteni, aktualizálni, nyelvbe belekezdeni?

Sokat lendítene rajtad.

2014. júl. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!