Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Logisztikusok, beszerzők,...

Logisztikusok, beszerzők, adminisztrátorok, asszisztensek illetve más gazdasági szakemberek: Milyen függvényeket, funkciókat használtok leggyakrabban az Excelben?

Figyelt kérdés
Felkészülten szeretnék interjúra menni. Kérlek írjátok meg, milyen területen dolgoztok, milyen beosztásban. Köszönöm.

2014. júl. 24. 09:52
 1/4 anonim ***** válasza:
makrót, pivotot, függvények közül rengeteget, de leggyakrabban a Ha, hahibás, fkeres, kerekítés, darabteli meg ilyeneket.
2014. júl. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mi a munkád?
2014. júl. 24. 10:22
 3/4 anonim ***** válasza:

bankszektorban vagyok pénzügyi elemző

Ehhez a munkához erős adatbázis ismeretek is kelelnek vagy nagyon ajánlottak. A leggyakrabban használt függvényeket úgy néztem meg, hogy lenyitottam és ezek voltka épp legfelül :)- a makró szint azért szerintem elvárható ilyen szakértői munkakörökben (jó, pl. asszisztensnél nem..)


Nagyon sok múlik a munka jellegén- a közvetlen kollegám munkaköre más (adatbányász inkább)- ha őt kérdezem, akkor azt válaszolja, hogy ha muszáj adatbázison kívül exceleznie, akkor inkább dátumfüggvényeket (pl. nap360) vagy statisztikaiakat (pl. eloszlás, gyakoriság stb.) használ.


Az átlag titkársági vagy asszisztensi munkakörben nálunk a simma szumma, táblázatformázás, feltételes formázás, hiperhivatkozás, diagramkészítés (tehát tényleg csak az alapok) szoktak inkább fontosak lenni.


Egy logisztikusnak gondolom komoly készlettervezési feladatai is vannak, esetleg több telephelyről kap adatokat hasonló formátumban- akkor erre könnyebb azért makrót tenni, mint egyesével cellánként szummázni az értékeket :)

2014. júl. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
Beszerzéssel foglalkozok. Én legtöbbször a SZUM-ot használom :)
2014. júl. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!