Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pénzügyi/számviteli területen,...

Pénzügyi/számviteli területen, ha az ember komolyabb karrierben gondolkodik, elengedhetetlen ma már a programozói tudás?

Figyelt kérdés

2014. aug. 10. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem
2014. aug. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%
Hát ha komoly karrier alatt azt érted, hogy nem könyvelőként vagy könyvvizsgálóként szeretnél elhelyezkedni, akkor szerintem igen.
2014. aug. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Nem elengedhetetlen, de mindenképpen hasznos.
2014. aug. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerintem előbb-utóbb már a könyvvizsgálat is teljesen szoftverközpontú munka lesz, controlling szintén. Talán még az adótanácsadás lehet az, ahol ez nem olyan fontos, nem?
2014. aug. 10. 22:50
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

kontroller vagyok- programozni nem tudok ugyan, de adatbázisismeret (sql írás, a helyi adatbázisszerkezet alapos ismerete) azért tényleg elvárás már.

És a MAGAS excel is (mondjuk ha sql már megy, akkor ez is alap), tudom, ez sokhelyütt benne van az álláshirdetésekben is, de gyakran találkozom én is olyanokkal, hogy hiába közgazdász, egy pivot tábla, egy ha-akkor, egy darabteli stb. függvény már gondot okoz.


Emellett nem árt, ha valami nemzetközi standardban is otthon vagy (nálunk IFRS- mert bankszektorban dolgozom),esetleg USGAAP és az ezekhez kapcsolódó, ilyen szintű angol nyelvtudás lehet még fontos.


Jó párosítás lehet a kontorlling- nemzetközi adózás is, mert kevés olyan jó szakember van, aki mindkettőben otthon van.


(az egyetemi közgáz mellett is nagyon ajánlom a mérlegképest, az okleveles adószakértőt és a hozzájuk kapcsolódó GYAKORLATOT- valamilyen kisebb cégnél, akár gyakornokként, diákként is)

2014. aug. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozva az előttem szólóhoz: az attól függ, hogy mit értünk "programozás" alatt + mit kíván meg a munka.


Ha táblázatkezelőre / addatbáziskezelőre gondolsz, akkor az ma már alap minden munkahelyen, ahol nagy adathalmazzal és számokkal bánnak. Bár... azzal is le lehet nyűgözni a tesztelőket az interjúkon, hogy PowerPivot-al (varázsszó :P ) legyártasz pár táblát és bekulcsozod őket (ha billentyűkombókkal tudod gyorsítani a mutatványt, akkor lesz teljes a hatás), vagy darálsz valamit abból a nagyjából 30 képletből, amit ők használnak (a kb. 400(?)-ból).

Az adatbáziskezelők / integrálált vállalatirányítási rendszerek (pl. SAP) mindig cégre szabottak. Egy interjún - ha van eszük - nem lehet elvárás, hogy külsősként tökéletesen mozogj az Ő személyre szabott rendszerükben. Bár... a mai őrült világban! :)

2014. aug. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!