Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha itthon lediplomázok közgazd...

Ha itthon lediplomázok közgazdászként és ha van felsőfokú német nyelvvizsgám akkor dolgozhatok Ausztriában vagy Németországban ennek a végzettségnek megfelelő munkakörben? Vagy mivel magyar diploma ezért kint feleslegesen is próbálkoznék?

Figyelt kérdés
2014. aug. 19. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem hiszem, hogy kint kapnál a végzettségednek megfelelő állást, a keletiek csak a kulimunkára kellenek, melyet az őslakosok nem hajlandók elvégezni, kivéve pár hiányszakmát, mint pl. orvos.
2014. aug. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mikori a diplomád? Ha BA/MA, akkor el kell, hogy fogadják EUn belül, ha régebbi a diplomád, szerintem ebből akkor sem csinálnak problémát. Sokkal inkább kérdéses, hogy közgazdászként konkrétan mivel foglalkoznál, és ahhoz kellenek-e helyspecifikus ismeretek.
2014. aug. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
pontosan milyen közgazdász lennél? én psz-es vagyok,és sajnos nem fogadják el külföldön, képzést kell még végeznem ha külföldön szeretnék dolgozni
2014. aug. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak jovore diplomazom. De amugy ker-marketing.
2014. aug. 20. 22:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azzal nem lesz gond, el kell, hogy ismerjek. Nekem mar le semm kellett fordittatnom a szocialpolitika es a szakfordito diplomaimat, angolul beszkenneltem, amit adtak alapbol a magyar valtozat melle, soha senki nem kerte nemetül.
2014. aug. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat :)
2014. aug. 21. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!