Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres ma nettóba egy...

Mennyit keres ma nettóba egy általános iskolás TANÍTÓ?

Figyelt kérdés
Én is annak készülök, de most annyi katyvaszt hallottam már és csomó ismerősöm mondja h jajj mer megint a tanároknak emeltek meg mennyit keresnek már... és én tudom hogy nem így van, ez csak a rizsa rész közben meg pénz sehol, szóval tanítók válaszát várom vagy aki biztos forrásból tudja hogy mennyit keres egy tanító ma, had tudjam mi a helyzet A VALÓSÁGBAN.

2014. szept. 4. 00:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
5%
Olyan 1 Bitcoint/hónap.
2014. szept. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
13%

google...bértábla szept.1-tol....és már létod is a bruttot...vonj le belole 30%-ot, smár tudod is mit visz haza a tanito a mérgen kívul m

eg a sok stresszen

2014. szept. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Jó de én arra lennék kíváncsi hogy pluszokkal meg ilyenekkel mennyit kap kézhez valaki. Mert én már nem igazodok ki azon amit az interneten írogatnak, minden hónapban valami újat.... Ezért várom olyanok válaszát akik a szakmában dolgoznak és kész tényeket tudnak írni.
2014. szept. 4. 18:29
 4/15 anonim válasza:
9%
Hát én úgy tudom, hogy egy - például középiskolai - TANÁR olyan 100 körül keres / hó. Egy TANÍTÓ ennél biztos kevesebbet.
2014. szept. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%
240 ezer bruttó a fizetésem (végülis alapvégzettségem tanító, pótlékot mind elvették, tehát ez az alapfizetés). Én ebből 236 ezret kézhez kapok, mivel van 3 gyerekem.
2014. szept. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%

Itt megtalálod a táblázatot, ami a mostani állapotot tükrözi:

[link]


Természetesen senki nem tudja megmondani, hogy mi lesz akkor, amikor te végzel.


A táblázatban ki kell választani a megfelelő végzettségi szintet (középfokú, főiskolai dipi, egyetemi dipi), illetve a kategóriát, amibe az eltelt évek, és sikeres pályázat+ elbírálás+ portfólió+ vizsga után kerül be.


A táblázatban szereplő összegek bruttó összegek, amit itt tudsz megnézni, hogy jelenleg nettóban mennyit jelent kb:

[link]

2014. szept. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
38%

Plusz pénzt annyira nem sok helyen kapnak.

Van pár önkormányzat aki add utalványokat, de ez ritka, a többség nem add semmi extrát.


Vannak iskolai- óvodai közösségek, akik évente egyszer vesznek egy utalványt az oktatóknak, de ez sem nagyon jellemző.

2014. szept. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ezeket az oldalakat mind láttam, arra voltam kíváncsi hogy tényleg ennyit keres-e egy tanító mert a mi falunkban az egyik ismerősöm azt monfja 100 körül keres és alsós osztályfőnök négy éve, alapszakos főiskolai végzettséggel, ezért nem értem hogy az interneten miért írnak ennyit ha a valóságba 100 ezernél alig több a fizetés.


Viszont itt van 4. válaszoló, akinek a 234 ezres fizetése szerintem tökéletes és nem kevés, bár nemtudom hány éve dolgozol. Ezért várom tanítók válaszát arról mennyi a fizetésük mert annak van valóságalapja, és jó lenne tudni igaz-e amit a neten írnak. Az eddigi egy szem válaszunk alapján igaz. :)

2014. szept. 5. 01:40
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
7-es fizetési osztályba vagyok (tehát 19-21 év között van a munkaviszony), s ha nem lenne a gyerekekre kedvezmény én is kb. 150 ezret vinnék haza és nem 236-ot.
2014. szept. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A kezdő fizetés nem túl magas, de az évek arányával nő. Ha meg 3 gyerek, szinte semmit sem adózol, most már a járulékokba is beszámítják.

Szerintem nem rossz meló egyébként egy nőnek, sok a szabadidő, és ha gyereked lesz, hidd el az aranyat ér. Én jelenleg közgazdászként kb. bruttó 50.000-re keresek többet, mint amit itt a tanítónő leírt, és kb. ugyanennyi ideje dolgozom. Alkalmazottként elég nehéz máshol is ennél többet keresni, hacsak nem mérnöknek tanulsz.

A 100.000 igaz volt a béremelés előtt.

Viszont csak akkor menj tanítónak, ha tényleg szereted a gyerekeket. Szerintem nem méreg, mert az alsó tagozatban a gyerekek még nagyon szeretik a tanítónőt, a lányom most elsős, és tényleg nagyon imádja. Nekem viszont valami rémes hárpia volt a tanítónőm, lerítt róla, hogy szívből gyűlöli a gyerekeket, nem is értem minek ment ilyen pályára. Kb. 1 hónap után már gyomorideggel mentem iskolába, utáltam az egészet.

2014. szept. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!