Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyiből lehet megélni az...

Mennyiből lehet megélni az alábbi körülmények mellett?

Figyelt kérdés
Budapesten 60nm-es téglalakásba költöznénk, külföldről. Fiatal pár vagyunk, egy kisgyerekkel. Kocsink van. Ti hasonló körülmények között mennyi pénzből jösztök ki? Érdekelne részletesen ki mennyit és mire költ, mennyi marad, stb. Csak amiatt, hogy kb mennyi az annyi havonta. Köszönöm előre is a válaszokat!

2014. szept. 4. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Nem kéne másokból kiindulni, mert mindenkinek mások az igényei.

Mi pl így éltünk.

50nm 2 szobás lakás ami saját. Mivel gáz nincs, és minden villannyal működik így a havi kiadásunk fűtéssel együtt (a a fűtést télen-nyáron fizetni kell, mert elosztották egész évre az összeget) olyan 40-50 ezer forintot fizettünk. Kettőnk fizetése olyan 180 ezer forint volt. A fiúnk általános iskolás volt. Mi eléggé nagy lábon éltünk (étteremben kajálás, edzőterem, hétvégente kirándulások stb) így a pénzünk sosem volt elég.Nem kellett kölcsönt kérni soha, a számlák mindig rendezve voltak, de sokszor volt, hogy 200 forint maradt az utolsó nap, és csak másnap volt fizetés..

2014. szept. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Ha külföldről jöttök, akkor azt mondom igényektől függően 350-400.000 Ft-ra lenne szükségetek egy tisztességes megélhetéshez. DE! Mi is megpróbálkoztunk visszamenni, 4 hónapig bírtuk, aztán visszajöttünk Frankfurtba. Ha megszoksz egy bizonyos életszínvonalat, nehéz visszaállni, és mi nem is akartunk.
2014. szept. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Ha nyugatról jöttök, legalább havi 400 ezer forint szükséges az életszínvonal fenntartásához. Nagyjából egy nettó 200-as itthoni fizetéssel lehet olyan színvonalon élni mint kint egy 300-400-as minimálbérből.
2014. szept. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Egyedülálló édesanya vagyok ovis kisgyermekkel Budapesten saját új építésű lakásban (alapterület kicsit nagyobb, de rezsiben kb. kiegyenlítődik, ha ti meg 3-an vagytok). Természetesen nekem is van autóm stb.

(a ház, amiben élünk egy nagyon energiatakarékos, költséghatékony, új fűtéstechnológiás építés, a rezsink ezért kifejezetten alacsony)

A mi költségeink:

- közös költség, fűtés, teljes vízfogyasztás havi átlag 20 eFt

- áram 5 eFt (nagyobb fogyasztók: elektromos főzőlap és sütő, 2 db inverteres klíma, nagy hűtő)- egyébként időzítőkapcsoló, energiatakarékos izzók, AAA osztályos gépek, setup box, tv standby stb. időzítővel nap közben kilőve!

- műsorfelvevős(setup boxos) tv családi csomag, vezetékes telefon, az egyik legnagyobb internet és az én mobilszámlám (ugyanazon szolgáltatónál, nagyobb kedvezményekkel) havi 8 eFt

- lakásbiztosítás, autó súlyadó és kötelező egy hónapra lebontva kb. 5 eFt

- tankolás havi átlag 15-18 eFt

- autó éves egyéb díjak (pl kisebb szervíz, gumicsere, vizsgáztatás stb.) havi átlag: 10 eFt (jó, ez nem havonta jelentkezik, hanem évente 2* kb)

- kisfiam magánovi+ fizetős sport és egyéb foglalkozások+ nyári időszakban a gyermekfelügyelet havi átlag 80 eFt

- egyéb kultúra, szórakozás (gyermekprogramok, játszóház, könyvvásárlás, belépők, kirándulások) havi 15 eFt

- nyaralás, születésnap, egyéb ünnepek, vendégvárás, családi dolgok havi átlag 20-25 eFt

- kisfiamnak játékok, foglalkoztatók, kreatív eszközök stb. havi 5 eFt

- nekem szépségipar (fodrász, kozmetikus, manikűr, pedikűr, néha masszázs stb.) kb. havi 15 eFt

- bevásárlások (élelmiszer, háztartási dolgok stb. havi kb. 80-100 eFt

- étterem, sportolás stb. havi 20 eFt

- ruházkodás mindkettőnknek havi kb. 20 eFt

- egészségügyi kiadások (vitamionok, megfázások stb.) havi kb. 6-8 eFt

- nagyobb értékű háztartási dolgok, berendezések, bútorok, műszaki kütyük stb. edények beszerzése, javítása (ezek eseti tételek ugye) havi átlag kb. 20 eFt

- megtakarítások (többféle, különböző összegekben pl. egészségpénztár, nyugdíjelőtakarékosság, lakáskassza, kisfiam számlája, megtakarítási számla, TBSZ, állampapír stb.) havi átlag 150 eFt


Remélem, mindent leírtam.

Kényelmes, normális életet élünk, de túlzások nélkül.


Bevételi oldalhoz:

- családi pótlék 12.200 Ft családosoknak, én 1.500 Ft-tal kapok többet havonta

- családi adókedvezmény nettó 10 eFt/hó

...és itt kifújt :)

2014. szept. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

...a bevételi oldalhoz természetesen úgy értettem, hogy a jövedelmeteken felül, mint családosokak, gyerekeseknek járó állami kedvezmény :)

Természetesen én sem a segélyekből tartom el magam és a gyermekem :)

2014. szept. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. szept. 5. 08:59
 7/7 anonim ***** válasza:

400 kell szerintem is, de inkább kicsit több. Legyen 600, akkor semmivel nem kell spórolni.


(Az újépítésű jójánynak én azt sem hinném el, amit megkérdez, mindenhová kibiggyeszti a kiadásait, de olyan irreális marhaságokat ír bele, hogy nézni is fájdalmas. :) Állítólag banki elemző, nekem efelől is komoly kétségeim vannak.)

2014. szept. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!