Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most végeztem vendéglátás->...

Most végeztem vendéglátás-> vendéglős szakon. Nem találok munkát sehogy se! Fogok? Többi lent. Nagyon elkeseredett vagyok.

Figyelt kérdés

Nem sok tapasztalatom van sajnos.

Iskolai gyakorlati helyem, egy kis kávézó volt 2évig, ahol a vendég a pultban kapta meg a sütijét a kávéját. Mint a Starbucksban. Konkrétan sose kellett kivinni semmit se az asztalhoz. Még a poharaikat is rendszerint vissza hozták miután végeztek.

A kávét nekünk kellett megfőzni. Értékesített üdítők palackosak voltak. De azt se kellett felbontani és kivinni a vendégnek. Volt, hogy poharat se kértek a 0,5l-es üdítők mellé.

Nem volt alkoholos ital, így pultozni és sört csapolni nem tudok.

A tálcázás se megy. Nehéz olykor nekem, amit persze megszoknék, plusz billen a kezemben, félek egy kézzel tartani.

Tányért megtudom fogni, mert iskolában megtanították, de nincs benne nagy rutinom, és még szokatlan is olykor.

Voltam próba napon egyszer, aztán éjfélkor kellett volna végeznem,már 11-kor lehívtak... nem tetszettem nekik. Monták, hogy ügyes vagyok látják bennem a lelkesedést, és bátor vagyok, mert simán oda mentem akárkihez, nem vagyok megszeppenve. Csak még kevés. És a főnök azt mondta látja bennem a reményt látja, hogy jó leszek, csak most ez oda kevés. Sajnos ettől meg is szeppentem, úgy érzem sehova nem leszek jó. Mindenhova kevés leszek.

A vendéglősben benne van a szakács is, nagyon jól főzök.. de mivel nincs konyhai gyakorlatom ezért ettől félek is. :(

Totálisan meg vagyok keseredve, pedig én dolgozni vágyó, gyorsan tanuló lelkes ember vagyok. :(

3 hónapja nem csinálok semmit se :( Úgy érzem értelmetlen az életem, és értelmetlen volt ez a képzésem is. :( Van reményem, hogy találjak munkát ?! :(

Vagy konkrétan a vendéglátás annyira telített, hogy egy ilyen kis "béna" mint én nem kell, mert lesz olyan aki tapasztalt. Én nem magamat nézem le, csak sajnos ha Én lennék a főnök akkor nem magamat venném fel.


Jöhet a kérdés miért nem mentem át máshova gyakorlatra, akkor még nem gondoltam mi lesz, mert fizettek túl órát, volt plusz juttatás is az ösztöndíj felett. Nem vagyok anyagilag eleresztve saját magam tartottam el abból a kis 20-40.000 Ftomból.. és megígérték, hogy ott maradhatunk.., de ez csak szó maradt semmi több.

Most se pénzem se munkám, se kilátás a jövőre nézve. Szomorú vagyok elmondhatatlanul.



2014. szept. 6. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezek olyan dolgok, amikbe szerintem kábé egy nap alatt bele lehet jönni. Komolyan, sörcsapolás? Üdítők felbontása? Használd a józan paraszti eszedet, már az önmagában vicc, hogy erre egy képzés kell az embereknek. Én azt hittem a legtöbb pincér csak egyetem mellett tolja pénzkereset gyanánt, hiszen cuccok ide-oda vitelére mindneki képes akinek van négy vágtagja. A tálcás bűvészkedést meg senki nem várja el, egyébként pedig volt rá három hónapod, hogy otthon öt tányérral mászkálj a konyhában, miért nem tetted? Önsajnálat helyett kicsit önfejlesztéssel foglalkozz, és rendben lesz, hidd el. Persze még nem késő más szakmát kitanulni sem.
2014. szept. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ember, szedd össze magad, egyrészt senki nem így születik, másrészt ez nem atomfizika. Ha valami gyengén megy, gyakorolj. Volt egy kolesztársam, aki koktélosnak tanult, vett pár üveget, ráragasztott egy csomó szivacsot meg hungarocellt, és azzal gyakorolt. Te is vehetsz egy tálcát, teszel rá fakockával pakolt műanyag tányért, és addig zsonglőrködsz vele, amíg bele nem jössz. Sört csapolni két mindenki megtanul, aki végigtol egy komolyabb gólyatábort szervezőként, nem hiszem, hogy emiatt kéne parázni.

Még egyszer: gyakorold, ami nem megy és nem lesz semmi gond.

2014. szept. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást! :) Akkor neki állok a gyakorlásnak! ;)
2014. szept. 7. 10:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Az előzőek nagyon jól írták: gyakorolj otthon! Mászkálj tálcával, tányérokkal, poharakkal otthon. Rakd őket az asztalra, mintha vendég elé raknád, utána szedd össze. Ha gyakorolod, megtanulod biztosan tartani a kezedben a tálcát, tányért, poharat, és nem fog remegni a kezed és elejteni sem fogsz semmit.

A sörcsapolástól ne félj, abba nagyon könnyen bele lehet jönni. Youtube-on is vannak fent videók, ahol elmagyarázzák a sörcsapolást, felszolgálást, azokból is sokmindent el lehet lesni.

Fel a fejjel, bele fogsz jönni és ha már az otthoni gyakorlás hatására magabiztosabb leszel, munkát is fogsz találni.

2014. szept. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

A youtube-on már néztem sörcsapolós videókat, illetve próbáltam minél több szakirodalmat is végig olvasgatni.


Van még 2 hónapom, hogy találjak munkát. Utána m,ár fizetnem kell a TB-t is. Remélem sikerül.


Egyébként már próbáltam egy tálcával itthon. És Úgy csináltam, hogy konyhából indultam, ki a teraszra lépcsőzés le az udvarra. Ott lepakoltam egy kinti asztalra, majd fel a tálcára és vissza mentem a konyhába. Lepakol majd fel és ki újra.. :)

2014. szept. 7. 21:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez a beszéd, hajrá, én szurkolok!
2014. szept. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Sajnos, hogy nem kapsz munkát az is azt bizonyítja, hogy magyarországon csak protekcióval lehet munkát szerezni. Ha nincs olyan rokonod vagy ismerősöd aki be tud juttatni valamilyen vendéglátó helyre, úgy sokkal nehezebben fogsz munkához jutni, vagy esetleg sehogy. Nem akarom elvenni a kedved, de sajnos ez az igazság.
2014. okt. 6. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Előző vagyok. Ismertem egy 18 éves vendéglátós lányt, neki a szülei és több rokona is a vendéglátásban dolgozott. Érdekes módon a lánynak azonnal lett állása, mihelyt elvégezte a vendéglátós sulit. Micsoda véletlen.:)
2014. okt. 6. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!