Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csinál egy ingatlanértékes...

Mit csinál egy ingatlanértékesítő? Miért van ilyen sok álláshirdetés a neten? Tényleg meg lehet ebből élni? Érdemes rá jelentkezni?

Figyelt kérdés

2014. okt. 1. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azert van ilyen sok, mert allandoan felmondanak naluk.
2014. okt. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy lehet megelni. Az ingatlanos szakma lassan a taxissal egyenerteku kontraszelektalt csodtomeg lesz (ertsd: aki mashoz nem ert, elmegy taxisnak/ingatlanosnak). Tele van az orszag ingatlanirodakkal meg kontar, semmihez nem erto, csak a jutalekot hajto 'ingatlanosokkal'.


A vevok es az eladok egy emberkent utaljak oket, mert tisztelet a kivetelnek, altalaban azt se tudjak melyik utcaban van a lakas, amit arulnak, nemhogy a kornyekrol, a haz allapotarol lenne valami lovesuk, komolyabb kerdesekre - pl. kozmuvesitettseg, kozmuvek allapota - meg vegkepp nem tudnak valaszolni.


A fentiek miatt eleg nagy a fluktuacio.

2014. okt. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom, hogy működik ez a dolog. Az ingatlanközvetítő nem alkalmaz téged, csak írtok egy szerződést és te magadnak kell végülis magad után befizetni járulékaidat. Fix fizetésed nincs, csak az eladott ingatlanok utáni jutalék. A te dolog az, hogy járod a várost, keresed az eladó ingatlanokat és ráveszed őket, hogy szerződjenek az irodáddal, hogy ők hirdethessék a házat, lakást. Az irodának megéri akármennyi közvetítővel szerződnie, mert neki csak a kínálata bővül, de valójában nem kerül neki semmibe ez az egész.

Neked lehet, hogy megéri, ha szerencséd van, lehet, hogy nem. Ha sikerül eladni egy hónapban 2 lakást, akkor azért elég szép pénzt kaphatsz. De, ha nem akkor saját pénzeden kajtattál, saját időddel gazdálkodtál és jöttél-mentél és lehet nem kapsz érte semmit.

Szóval, ha ügyes vagy lehet vele pénzt keresni, de csak nagyon kevesen vannak, akiknek sikerül.

Más. Nekem azt mondta az egyik közvetítős, hogy most is ugyan annyi lakást adnak el, mint pl 10 éve, hiába mondják, hogy pang az ingatlan piac, viszont az tény, hogy a kínálat sokkal nagyobb. Szóval nehéz dolog ez nagyon.

2014. okt. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha van jól kereső a családban, tehát nem halsz éhen, ha sokáig nem adsz el semmit, akkor el lehet vele bohóckodni, de olyan nagyon magas fizetésre ne számíts. Lehet egyszerre soknak tűnik, de ki tudja, mikor adsz el legközelebb. Ezeket onnan tudom hogy a családban van ingatlanközvetítő és csak ebből nem tudna megélni. Nagyon sokan vannak, a tulajnak meg teljesen mindegy, hányan árulják a lakását, neki csak jó, ha minél többen. Kizárólagos szerződést, tehát hogy csak te árulod meg bolond lenne kötni, neki abból semmi haszna nincs.
2014. okt. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem az egyik barátom ingatlanos. Mondjuk ő az arabonak is eladna a sivatag közepén homokot, mert az jó nekik.

Nem mondja mennyit keres, viszont 4 éve kezdte akkor éppen hogy megéltek. Most minden évaszkban elmennek 10 napra valahova repülővel, magán iskolába jár a gyereke, és a 2. autóját veszi.

De mint mondta, ő el tud adni mindent. Pedig egy rettentő ronda nő :D

2014. okt. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%
Elég sokáig voltam alkalmazott. Hiába a lojalitás, a becsületes munka, egyszerűen nincs tovább lépési lehetőség, fizetésemelést meg lehetetlen elérni. Nekem ebből lett elegem, ezért jelentkeztem ingatlanosnak a GDN-hez. Valami újat akartam, valami olyat, ahol emberekkel foglalkozhatok plusz rugalmasságot is adnak. Imádom a munkámat, jó döntés volt váltani. Abszolút megtaláltam a számításaimat.
2018. okt. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!