Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy oldjam meg a munkakeresés...

Hogy oldjam meg a munkakeresést és szállást okosan, hogy ne kelljen állandóan Budapestre utazni?

Figyelt kérdés

200km-re lakom Budapesttől.


Munkát akarok keresni a városban, és ehhez nyilván interjúkra kell járni. Ezt összeszervezni majdnem lehetetlen tömbösítve, de valahogy mégis meg kellene oldani.


Csak egy oda vissza út kerül nekem 10.000 Ft-ba, ami azért nem kevés. Ráadásul alig ismerem a fővárost, a közlekedését stb.

Albérletet is kell találnom majd, de úgy, hogy nem tudom hol fogok még dolgozni, melyik kerületben, így elég nehéz, nem lenne jó reggelente átutazni a várost ha előre vennék ki albit és utána kapnék melót totál máshol.


Hogy lehet ezt jól megoldani? Ti hogy szoktátok, vagy hogy oldottátok meg?

A másik meg, hogy a cégek kérdezik mikor tudok kezdeni, erre is mit lehet mondani? Majd ha tudok hol lakni akkor kezdek? És az mikor lesz? Mit mondjak, 2 hét múlva, egy hónap múlva? Ez elég komolytalan így, vagy nem tudom, de jósolni meg nem tudok, nyilván...


Köszi a segítséget!



2014. okt. 2. 10:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én külföldön szeretnék munkát keresni, és ugyanez a bajom, de persze hatványozottan - a nagyobb távolság miatt. Fogalmam sincs, mi a jó megoldás...


Csak arra tudok gondolni, hogy pl. egy nagyon olcsó hostelben kivenni egy ágyat, és járni a várost munkáért.

2014. okt. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%

Következő hó elején tudsz kezdeni, ez egyértelmű... ha hó eleje van, akkor pedig bármikor. Addig találsz albérletet, vagy ideiglenesen megszállsz valahol. Úgyse fognak másnapra felvenni, biztos lesz 1-2 heted keresni, ha már komolyra fordul a dolog.


Nem tudom, milyen állásra pályázol, de ma a jelentkezés gyakorlatilag az interneten megy. Interjúra meg nem fognak minden héten behívni, ne is reménykedj benne.

Nem kell túl gyakran utaznod.

Esetleg megpróbálhatsz valamilyen szívességi szállást, vagy közösségi csereberét... egyre több ilyen van.

2014. okt. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
Akár skype-os interjút is megbeszélhetsz a munkáltatóval, ha rugalmas.
2014. okt. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Informatikai, programozói állásokat keresek kb. 5 év tapasztalattal a szakmában.

2 napja keresek és csak neten adtam be CV-t pár helyre, 3-4 céggel alakul már valami, visszahívtak és folyamatban van. Az egyikkel ma délután beszélek távolból ilyen telefonos megoldással, rugalmasabbak.

Van ahol már várnak egy időpontot tőlem, mikor tudok menni, és van ahol én várom, hogy megkeressenek, de ez a 3-4 cég 3-4 helyre beadott CV eredménye, nem adtam még be több helyre, mert tényleg most kezdtem és még a régi dolgaim is csak most zárulnak le.

Az albi keresés meg az addigi ingázás, és felesleges stresszelés zavar csak, hogy mondjuk behívnak 2-3 körös felvételre, aztán közlik, hogy bocs mégse...

Persze ha már ott leszek, elkezdek dolgozni akkor könnyebb lesz másik helyet esetleg jobbat találni már a próbaidő alatt is biztosan...

2014. okt. 2. 11:22
 5/13 anonim ***** válasza:
Ideiglenesen mehetsz akár bútorozott albérletbe is.
2014. okt. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tenném, hogy először csak ágyat bérelnék, tehát szobatársnak mennék valahova, az a legolcsóbb. Ha pedig ez nem jó, legalább az oszkar.com-on vagy az autohop.hu-n keresnék autóst, aki el tud vinni, hogy legalább az útiköltség olcsóbb legyen. És hát igen, akivel lehet, próbálj skype-on interjút adni. Ezen felül minél részletesebb önéletrajzot tegyél elérhetővé pl. egy honlapon, hogy csak azok hívjanak tényleg, akik téged keresnek, így nem lesz annyi felesleges kör. Akár egy videós bemutatkozást is el tudnék képzelni.
2014. okt. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Valahol áldozatot kell hoznod, anélkül nem megy. Pesten majd jobban fogsz keresni, de rövid távon bele kell invesztálni, most ez többletköltség, ami később fog megtérülni. Vagy el kell fogadnod, hogy időnként az utazásért kell fizetni, vagy már fel kell költözni vmi olcsó albiba, és bevállalni, hogy nincs még tuti. Mondjuk én nem aggódnék, tapasztalt informatikusként lehet a legjobban elhelyezkedni ma Budapesten, a legjobb fizetésért. Főleg ha angolul is tudsz. Meg sztem aki Pesten nem talál melót 1-2 hónap alatt, az nem akar dolgozni vagy el vannak tájolva az igényei. Mondjuk én itt tanultam és a koleszból kerestem állást, szóval nekem 'könnyű' volt.
2014. okt. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szóval döntsd el, hogy hol hozol anyagi áldozatot, utazásnál vagy szállásnál, és fogadd el, hogy ez ezzel jár, később majd megtérül és ne görcsölj rajta.
2014. okt. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Keress ibuszlakást.
2014. okt. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2014. okt. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!