Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nyáron, július közepe-vége...

Nyáron, július közepe-vége felé fogom tölteni a 16-ot. Lehetséges, hogy utána, még azon a nyáron diák munkára menjek?

Figyelt kérdés

Igazából azért ilyen sürgős, mert jó lenne egy kis zsebpénz.

Ugyan kapok itthon, és megveszik amit kell, de a fő ok, hogy nem tudok gyűjteni:


Most éppen új számítógépre gyűjtök, ami persze nem olcsó, és ott a zsebpénz, karácsony stb. de mindig kell új ruhákat is vennem, persze vesznek, de azért mindig el megy ide-oda.



Akkor lehetséges ez a diákmunka? Milyenekre jelentkezhetek, ha igen? Mennyit kaphatok naponta max? (persze változó, de csak úgy kb.)

Egy kb. 10.000 fős kisvárosban élek, alma-meggy, meg kukorica meg a szokásos termőföldekkel körülvéve, meg egy kisebb strand, focipálya, horgásztó, minden ilyen dolog előfordul, sokszínű a város, kérdés, hogy engem milyen típusú munkában alkalmaznak, ha egyáltalán alkalmaznak?



2014. okt. 15. 17:46
 1/7 A kérdező kommentje:

Meg úgy hallottam, hogy 16 évesen bármikor, 15 évesen viszont csak nyáron dolgozhatok.

Én amúgy is csak nyáron, akkor lehet hogy nyár elején kezdhetnék valamit?

2014. okt. 15. 18:28
 2/7 A kérdező kommentje:
15/F
2014. okt. 15. 18:28
 3/7 anonim ***** válasza:
16 éves korodtól rögtön dolgozhatsz, akár aznaptól, amikor betöltöd. 15 és 16 között valóban csak a nyári szünidőben dolgozhatsz. Ilyen fiatalon munkát találni nehéz, de ha találsz is, 99%, hogy minimálbért fogsz kapni, mivel szakképzettséget nem igénylő munkákat tudnak csak adni. Ez 584 Ft/óra idén. A mezőgazdaságban van esély, persze ott is minimálbérért.
2014. okt. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Lehet hogy valakinek kevés ez a pénz, én annak is nagyon örülnék, ha naponta lenne annyi pénz, hát még óránként!

Már csak találni kellesz majd egyet, de közeli ismerősünk a polgármester, meg fater is ismer mindenkit, hátha tudnak valamit!

Köszi mégegyszer!

Amúgy Dunántúl!

2014. okt. 15. 19:42
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy igazából van-e különbség a tájak munkáiban, biztos, de nem tudom mennyire számít
2014. okt. 15. 19:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze, mint diák, akit egyébként még otthon eltartanak, én is elvoltam a minimálbérrel, mert ugye az 100% költőpénz volt. De amikor valakinek minimálbérből kell megélnie, ráadásul felnőttként normál munkaviszonyban az adó mellett még járulékot is vonnak belőle, sokkal rosszabb.
2014. okt. 16. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, miújság van ebben a világban.

És igen, most még örülök, és tudom hogy nem örülnék felnőttként, de azért járok most gimnáziumba, és azért tervezem a főiskolát, hogy ne kelljen ezen aggódnom, de azért a pénz is jó, ezért örülök, hogy minden megvan.

Egyébként tudnál példát mondani a gyakoribb munkákra?

2014. okt. 16. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!