Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet felsőfokú végzettség...

Lehet felsőfokú végzettség nélkül is olyan munkát kapni amivel létrehozható egy stabil anyagi háttér, amivel majd a leendő családomnak képes lennék egy normális életkörülményt biztosítani?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, és szeretnék jövőre főiskolára menni. Ehhez azonban előtte kell egy tárgyból vizsgáznom. Ezzel nem is lenne gond, hanem a jegyeim alapján eddig úgy számoltam hogy legalább 75% kell hogy teljesítsek (2014 es ponthoz mérten). Viszont ma hogy volt több időm és olvasgattam láttam hogy 2015-től 280 lesz a minimum ponthatár amivel egyáltalán felsőoktatásra be lehet kerülni. Ahhoz már közel 100% kellene, és még ha mindent meg is tanulok akkor is ott a mi van ha valamit elrontok és nem lesz meg a közel tökéletes %, másrészt nyilván nem én vagyok az egyetlen aki arra a szakra pályázik.
2014. okt. 17. 18:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

Ha úgy állsz hozzá, hogy "mi lesz, ha elrontom", akkor inkább ne is próbálkozz. Így a fősuli se menne.


Egyébként lehet olyan munkát találni, de nyilván ahhoz is tanulni kell (csak épp a munkahelyen), egyből nem adják azt a pozíciót.

Mondjuk pár felsőfokú nyelvtudás jó alap a jó munkához.

2014. okt. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Lehet. Pl. valami olyan szakmunka, szaktudás, amire igény van és hiány van belőle.

Egyébként meg a felsőfokú végzettség sem jelent feltétlenül jó és jövedelmező munkát.

2014. okt. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
89%

Ne haragudj de ha a 280 pont összeszedése is nehézkes, akkor a főiskolát sem fogod tudni elvégezni...

Egyébként lehet felsőfokú végzettség nélkül is boldogulni, ha jó szakember vagy és saját vállalkozást tudsz vinni.

2014. okt. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ha annak idején 6 éve tudom azt hogy én szeretnék főiskolára menni akkor valószínűleg most nem a 280 pont összeszedése lenne a gondom.

2014. okt. 17. 18:38
 5/11 anonim ***** válasza:
MIért ne lehetne? Nem mondom, hogy baromi jól élünk, de én 150-et keresek nettóban, a férjem pedig 160 körül. Nem azt mondom, hogy álomfizetések, de sokan összetennék ennyi pénzért a két kezüket. Én sem panaszkodom.
2014. okt. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

Nanaá sőt ! "A diploma egyre értéktelenebb vagy éppen természetesebb az álláspiacon. A helyzet a következő években sem javul majd, hiszen nyáron a 97 ezer felsőoktatásból jelentkezőből 96 ezer bejutott valamelyik egyetemre vagy főiskolára


[link]


[link]


[link] 3:10-nél mondja a szakember. Bizony sokszor többet keresni vele.

2014. okt. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nem olvastam végig, de egyből eszembe jutott a munkahelyem...szóval igen...lehet!
2014. okt. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
91%

Manapság magyarországon, többet érsz egy jó szakmával, vagy egy jó vállalkozással.


Nekünk vállalkozásunk van, eddig kettő alkalmazottunkról derült ki hogy amikor jelentkeztek hozzánk akkor eltitkolták hogy van diplomájuk..

2014. okt. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

igen, külföldön felsőfokú nyelvtudással. maygarországon ne alapíts családot.

sőt, próbálhatod eleve külföldön megszerezni diplomát.

2014. okt. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy ki mivel tud elhelyezkedni, meg mennyit keres, az nem attól fugg, hogy milyen diplomája\szakmája van.

Nyilván van, amivel könnyebb, és van amivel nehezebb a munkába állás.

Van olyan ismerősöm, aki asztalos, és nem bírt elhelyezkedni, pedig elég profi. Láttam pár munkáját.

Aztán egy kozmetikus ismerősöm panaszkodott, hogy az emberek már ezen spórolnak, egyre kevesebben járnak kozmetikushoz.

Szóval nem ennyire egyszerű ez. Sok múlik a talpraesettségen, a kapcsolatokon, a véletlenen is, hogy jó helyen legyél jó időben.

2014. okt. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!