Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha lenne 500 millió ft-od, de...

Ha lenne 500 millió ft-od, de semmi szakképesítésed sincs, milyen egyetemet végeznél, hogy a saját pénzed biztosan megtudd úgy forgatni, hogy öregkorodra ennek a többszöröse legyen?

Figyelt kérdés

500 milliót talán el lehet szórni egy élet alatt, ha valaki nagylábon él!

Butaság is lenne és a jövőre is kellene gondolni!

Milyen szakot kellene elvégezni, hogy maximális tudásom legyen befektetés vagy tőzsde vagy vállalkozás terén?


500 millió után a bank is fizet évi 20-25 milliót, de ennél valami ésszerűbb dologra gondolok, ami az önerőn alapszik és ennél többet hoz, szinte kockázatmentesen!


Nemzetközi gazdálkodás, informatikus, pénzügy, vállalkozási fősulik?


Hirtelen ezek jutottak eszembe, de ezekben sem vagyok biztos, csak elmélet...


Ti mit tennétek?


Persze ilyen veszély sajnos nem fenyeget, de akármennyi vagyont is sikerül felhalmoznom, okosan szeretnék gazdàlkodni vele!


2014. okt. 17. 23:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

Ha annyi pénzed lenne, az nem jelentené automatikusan azt, hogy eltudnád végezni akár a leggyengébb egyetemet is.

Ráadásul a gazdasági szakok sem adnak mindig használható tudást, azt mindig a gyakorlatban tanulod meg, az egyetem inkább egy papírforma. (Én közgazdászként végeztem, és így gondolom/látom.)


Autodidakta módon tanulnék és próbálnám magamban szívni azt a tudást, ami tényleg hasznos, aztán elkezdenék vállalkozni, ha lenne elég jó ötletem.

2014. okt. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ha körülnézel a piacon (pl felmész a profession.hu-ra), akkor látod, h mire van nagy kereslet: IT-sokra dögivel, fejlesztőkre, ebbe érdemes fektetni. Ezen kívül még műszaki mérnököket is keresik. Pénzügyeseket is.

A másik oldal pedig: orvos. beteg ember mindig lesz. mondjuk Magyarországon sajnos nem fenyegeti őket az elmilliomosodás veszélye, de ha tartják a hipp. esküjüket, akkor legalább - a businessmanokkal ellentétben - elmondhatják, h hasznos tagjai voltak a társadalomnak.

2014. okt. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én az elsővel értek egyet. Az egyetemek / főiskolák egy alap elméleti tudást adnak, aminek aztán töredéke használható fel a valóságban.


Attól, hogy te teszem azt elvégzel egy Elte GTK-t pont ugyan úgy fingod nem lesz a VALÓ VILÁG pénzügyeiről, mint 3-5 évvel korábban.


De, hogy a kérdésedre is válaszoljak ha én ennyi pénzre tennék szert (pl. ma este megnyerném az 5-ös lottót, az kb. ennyi) akkor is dolgoznék tovább a mostani cégemnél (egy multi), szívnám magamba a lokális és régiós gazdaság működését még egy darabig, majd amint lenne egy jó ötletem elindítanék egy kis startup céget alacsony tőkéből, tapasztalatszerzés céljából. Sok pénzt semmiképp nem tennék bele (max. 10 milliót). Az, hogy mennyit tudok belőle eleinte kivenni nem lenne releváns, hiszen a tőkém hozamából könnyedén megélnék. De tanulásra kiváló lenne. Aztán ha bejön fejleszteném, ha nem jön be tanulnék az elkövetett hibákból.

2014. okt. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Én nem szarakodnék egyetemmel, bedobnám 3-4 alapkezelőhöz, azok simán hoznának ebből évi 35-40 milliót, ennél többet te is csak vállalkozással tudnál kivenni belőle. Ahhoz meg, hogy sikeres vállalkozásod legyen ész kell, szerencse, talpraesettség és pénz. Ezek egyike se tanulható.
2014. okt. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

Megelégednék azzal a sz@os évi 25 milliónyi kamattal.


Nem vagyok telhetetlen.

2014. okt. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 egy újabb válaszoló ***** válasza:
73%
De minek is vállalkoznál, ha ennyi pénzed van? Magadnak csinálnál munkát? Ahogy egy korábbi válaszoló írta dobd be 3-4 alapkezelőhöz, és azok simán kihoznak 5-6 % hozamot belőle.
2014. okt. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%
#6 Gondolom te nem szereted a munkádat! :)
2014. okt. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Érdekes amit írtok, nem gondoltam volna, hogy ezekkel a szakokkal semmire nem lehet menni önerővel...

Egy jó vállalkozáshoz elég 1-2 évet dolgozni egy multi cégnél, majd megpróbálni jobbat adni kevesebbért és elhabzsolni a munkát :)

Mindig is a konkurencia cégekből lettek mammut vállalatok!

2014. okt. 18. 12:15
 9/16 anonim ***** válasza:
26%
Harward, annyiból simán
2014. okt. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Bush azzal, hogy nukuláris fegyver meg szilkon völgy elvégezte, nem lehet probléma neked sem ! Sok lóvé azt kész
2014. okt. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!