Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Engem is elérhet a létszámleépítés?

[link]

Kormányhivatalnál dolgozok, ott is egy Járási Hivatalnál. A munkám elég sok és kevesen vagyunk. Vannak nyugdíjasok is.

Nem tudom engem is elérhet-e a leépítés, nem először a nyugdíjasokat szokták elküldeni? Szerintetek a Járási Hivataloknál is lesz leépítés, nem csak a minisztériumoknál és háttérintézményeinél?

2014. okt. 26. 16:58  Privát üzenet  

A válasz
A kérdező kommentje:

Ja és 28 éves vagyok és másfél éve vagyok a Hivatalnál.

# 1/4Időpont 2014. okt. 26. 16:59 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

[link]

# 2/4Időpont 2014. okt. 26. 17:07 Privát üzenet

Szia!

Igen,érinthet a leépítés.

Nyugdíjasok általában valamilyen kedvezményezett foglalkoztatás keretében vannak elbírálva a közhivataloknál.Ha nyugdíj közeli az életkora akkor pedig "csak" státusz felszabadítással/megszüntetéssel hajtják végre...

Kockázati tényezőid lehetnek

nincs gyermek,esetleges nyelvpótlékkal vagy fizetve,rövid ideje dolgozol ott(ugye:()...

Ha sok a munka az osztályotokon(hivatal működése szempontjából hatékony) akkor a Járásnak megadott leépítési létszámból kisebb a valószínűsége a mozgatásnak...de sajnos ez elmélet...általában az-az osztály marad ki amelyiknek az osztály(fő-)vezetője jobban helyezkedik a kormánymegbízottnál.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2014. okt. 27. 16:58 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

3. De nem az van hogy inkább a minisztériumokban és a háttérintézményeinél lesz leépítés. A járási hivataloknál inkább fejlesztés lesz. Azt akarják hogy az oktatást és az egészségügyet is járási szinten oldják meg. Illetve inkább az intézményfenntartóknál lesz leépítés az elektronikus közigazgatás miatt (pl.: iktatók, postába járók)

Amúgy szakigazgatási szervnél dolgozok, mint élelmiszerbiztonsági felügyelő

# 4/4Időpont 2014. okt. 27. 19:06 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Múlt héten kirúgtak a munkahelyemről létszámleépítés miatt, de most visszavettek, többi lent?
Létszámleépítés miatt elküldtek, tanácsokat tudnátok adni, hogyan éljem túl a felmentési időmet amit még ott kell töltenem?
Kérhetem-e, hogy a csoportos létszámleépítés feltételei szerint szüntesse meg a munkaviszonyomat a cégem ha jogfolytonosságra hivatkozva átkerülök egy másik cég alkalamazásába?
Melyik rosszat "választanád"? (létszámleépítés)
Most rúgták ki a barátnőmet létszámleépítés miatt, mivel tudnám nyugtatgatni?
Védett korban lévő munkavállalót, létszámleépítés esetén elküldheti a munkáltató?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!