Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelentkeztem egy állásinterjúr...

Jelentkeztem egy állásinterjúra, ahova felsőfokú angolt kértek, de nekem csak középfokúm van, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Egyébként a pozíció megfelelne érdeklődésemnek és végzettségemnek is. Gondoltam, hogy azért beadom a jelentkezésem, nem sok esély van rá hogy sikerül az említett ok miatt, de hátha, bent lesz a cégnél az önéletrajzom az nem hátrány.

És behívtak erre a pozícióra interjúra. :) Mire számíthatok, mondják hogy "ejnyebejnye nem ez volt a feltétel" és akkor miért jöttem el, vagy tényleg lehetséges, hogy elég a középfokú? (Ugye az önéletrajozmban írtam, hogy az van)

Azért kérdezem, hogy érdemes-e elmennem az interjúra hátha, vagy őrült nagy lebőgés lenne?


2014. okt. 30. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Már hogyne lenne érdemes elmenned, ha egyszer behívtak annak ellenére, hogy szigorúan véve nem feleltél meg a feltételeknek, akkor az nem véletlen, valószínűleg ezt kivéve valóban jó jelölt vagy, ettől meg lehet, hogy hajlandók eltekinteni, de ami valószínűbb, hogy ott helyben fogják tesztelni az angolodat. Ha nekik megfelel a szinted és ráadásul nincs is veled azonos képesítésekkel és képességekkel rendelkező pályázó, akinek még az angolja is jobb, akkor meg nyert ügyed van.
2014. okt. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem próbáld meg. Valószínűleg nem a papír kell nekik hanem a tudás, és ez nem mindig esik egybe. Van esélyed, mert sokan hiába szerezték meg a felsőfokút, attól még nem tudnak beszélni, egy mesterséges helyzet a nyelvvizsgán tök más, ha telefonálnod kell Kuala Lumpurba vagy Buenos Airesbe.
2014. okt. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Sok állásinterjún voltam már életemben a kutya nem nézte meg a nyelvvizsgámat, mondhatni abszolút nem érdekelte őket. Tudsz beszélni vagy nem. Ez az egy dolog érdekli őket. Ha felsőfok van a kiírásban az azt jelenti, hogy bármilyen témáról nagyjából folyamatos stílusban el kell tudnod társalogni. Ha ez megy nem lehet gondod.
2014. okt. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát annyira azért nem megy jól.:) Meglátjuk. Köszönöm az infókat.
2014. okt. 30. 14:42
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Papír senkit sem érdekel, de számíts arra, hogy az interjú részbe angolul fog zajlani és egyből ki fog derülni a szinted.Hajrá! majd írd meg mi volt!
2014. okt. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Mindenképp érdemes elmenni - de nyilvánvalóan helyben fogják tesztelni az angolod, vagy ami még valószínűbb, hogy angolul lesz az interjú.
2014. okt. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 pbiker ***** válasza:
100%

El kell menni hát.

Én felsőfokú spanyol interjúra mentem a középfokú spanyolommal, papírom se volt róla. Felvettek.


Összefüggően beszélj, érthetően, nem arról szól a nyelvtudás, hogy a kétpóllusú kismegszakítós áramkört elmondod nekik folyékonyan, hanem hogy miként kommunikálsz hétköznapi témákban, pl. miért jelentkeztél az állásra, mik a terveid, hol dolgoztál eddig.

2014. okt. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kevés volt a tudásom :( gyakorlom kicsit, írásban jobban ment mindig
2014. okt. 31. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!