Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan irjak önéletrajzot/moti...

Hogyan irjak önéletrajzot/motivációs levelet, ha hasonló munkával még nem volt dolgom?

Figyelt kérdés

Szakközépbe jártam, építészetet tanultam. Egyetemet elkezdtem, de sajnos a hirtelen megváltozott anyagi helyzetünk miatt, az első év után ki kellett iratkoznom.


Pesten élek mióta elkezdtem az egyetemet, és nem is szeretnék elköltözni, itt akarok dolgozni/élni.


Kerestem építész technikusi állást, de az összeshez(!) legalább 1, de legtöbbször 3-5 év szakmai tapasztalat szükséges, és egyébként is, a elvárt feladatok több mint felét egyedül nem is tudnám teljesíteni (sokkal több mindent várnak el, mint amit az iskolában tanultunk).


Szóval jelentkeznék irodai munkára, de a jelenlegi önéletrajzom tele van építészeti és látványtervezési referenciákkal, ahhoz szükséges tervező programok ismerete, és az egyéb kompetenciák alatt is csak építészettel kapcsolatos dolgokat lehet fellelni.


Az egyetlen dolog amihez értek (és hasznos irodai munkánál), az a számítógép minden pontja, Office csomag több eleme, és beszélek magyaron kívül három nyelvet, de ez kevés egy önéletrajzoh (szerintem).


Motivációs levélben sem tudok nagyon mit megemlíteni, mert eddig csak építészettel kapcsolatos dolgokat csináltam, rajzolás, számolás, tervezés, gyakorlati munka stb.


Tudnátok ebben segíteni?

Hogyan irjak önéléletrajzot, ha egyik főbb pont alatt sem tudnék irodai munkához hasznos tulajdonságot/gyakorlatot/képességet felmutatni? (a sablon tulajdonságok, hogy precíz, jó stressztűrő képesség stb nem hiszem hogy nyerő).


Köszönöm!



2014. nov. 20. 07:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is számomra sántít az a dolog, hogy egyetemre nincs pénz de a havi 100-at leperkálni nem probléma. No mindegy ez nem az én dolgom.

A másik, hogy az érettségi építész szakon még nem magasépítő technikus. A technikus képzésen kizárólag szakmai tárgyak vannak és 2 éves, külön papír van hozzá (bár már csak 1 éves)


Nekem magasép. technikus végzettségem és tapasztalatból mondom a minimum 1 év elvárás nagyon nem véletlen. Olyan dolgokat kell csinálni amit egy tapasztalatlan ember nem fog tudni felelősségteljesen megcsinálni.

Azaz ahol nincs melletted minimum 1 de legalább 2 több éve ott dolgozó kolléga aki ki tudja javítgatni a hibáidat akkor nem fognak alkalmazni tapasztalat nélkül. (és teljesen jogosan)


Technikusként irodai munkába vagy tervfeldolgozónak tudsz elmenni vagy ritkán műszaki előkészítőnek (előbbire csak ArchiCad teljes körű ismerete mellett van esélyed, utóbbira meg ArchiCad alapszinten és TERC költségvetés program teljes körű ismerete.) Viszont ismerned kell, hogy épül fel egy ház minden kis részletével. Pl. egy könnyebb munka mint homlokzati hőszigetelés is tartalmazhat buktatókat. Tudnod kell, hogy más fajta szigetelés kerül a falra más a lábazatra (expandált,extrudált), hogy nyílászárókhoz be kell hajtani a hőszigetelést, a ragasztó, dübel, rabicháló, nyílások felé vízorros hálós élvédő, sarkokra normál hálós élvédő, indítósín stb. stb. és akkor képzeld el mi van egy teljes épületnél.

Lényeg a lényeg a gyakorlat nem véletlen de van esélyed így is irodai munkára. Főleg budapesten (bár lesz pár hónap mire találsz)


Szakmán kívüli irodai munkát meg nem ajánlom bár ha csak érettségid van akkor mást nem fogsz kapni.

2014. nov. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én külföldön fejeztem a szakközépsulit, és ott azt irták a diplomára (igen, diplomát kaptunk), hogy magasépítési technikus, és 4 éves


Megértem, hogy kell a tapasztalat, irtam is, hogy egyedül nem tudnám elvégezni a munkát.


Hogz szakmán belül vagz kívül, az most nem számít, dolgozni akarok, hogy itt tudjak maradni.

Olyan egyetemre jártam, ahol nem volt állami hely egyik szakon sem, a tandijat plusz sok mast ki kellett fizetni, és a hirtelen megvaltozott anyagi helyzet annyit jelent, hogy nem tudunk csak a tandijra kiperkalni közel 400ezret.

A szüleim azt akarjak költözzek haza, vagy tanuljak állami helyen. Én nem akarok olyan szakra járni ami nem tetszik, ez a szak amire eddig jártam, meg csak Pécsen lenne.


A kérdés viszont nem lett teljesen megválaszolva. Önéletrajzot hogz irjak tapasztalat nélkül? Semmi közöm az adminisztraciohoz, egyeb irodai munkahoz. Pl munkaváltásnál hogy irtatok önéletrajzot? Csak leirtatok a tapasztalatokat, es ha nem is kotodik az uj munkához, elküldtétek?

2014. nov. 22. 05:45
 3/4 Aiofe válasza:

szia,


Lehet, hogy már késő a válaszom, de nem lehetetlen tapasztalat nélkül önéletrajzot írni másik fajta állásra. Ha értesz ahhoz, amire jelentkezel, le kell írni részletesen, mihez értesz, hol szerezted a tudást, és miért szeretnéd ezt a munkát.


itt is tudnak segíteni szerintem: jobangel.blog.hu

2015. jan. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell kiemelni amihez ertesz!Irodai munkanal nyilvan az ilyen szamitogepes dolgokat meg a nyelvismeret se utolso,en mondjuk mindent bedzoktam irni fuggezlenul attol hogy mas szakma vagy terulet mert hiszed vagy sem sok mindent letudnak szurni rolad eddigi eletpalyad alapjan,hiaba nem csatlakozik kozvetlen az adott munkakorhoz.Az oneletrajz legyen csak egy oldalas rovid pontokban felsorolas szeruen,nem kell reszletesen leirni semmit.A motivacios levelbe meg inkabb azt hangsulyozd mennyire erdekel ez a terulet, ebben kepzeled el a jovode,sokat szeretnel tanulni meg stb.
2015. febr. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!