Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan osszam be az életemet...

Hogyan osszam be az életemet egyszerre két egyetemmel és egy munkahellyel hogy ne legyek elmebeteg?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok. A BME-n tanulok nappali tagozaton valamint az Óbudai Egyetemen esti tagozaton. Hogy miket, az most nem lényeges.


Emellett egyéni vállalkozóként magánszemélyeknek valamint cégeknek végzek különféle informatikai projekteket. A skála általában a rendszerarchitektúra tervezésétől a programozásig terjed. Van akinek csak a tervek kellenek, van akinek le is kell programoznom. Flexibilis mind a kettő egyetem, nem minden órára kell bejárni, így lehet dolgozni mellette.


Összesen 8 tárgyam volt ebben a félévben, ez 34 kredit és 1 tárgyat buktam, azaz 5 kreditet.


Folyamatosan vagy dolgozok vagy tanulok, alig van szabadidőm és őszintén, nem érzem, hogy annyira nagyon haladnék előre. Körbenézek a korosztályomban és azt látom, hogy mindenki boldog, mindenkinek van valakije, mindenki éli az “élete legszebb éveit”. Azt hiszem ezt szokták mondani a húszasokra. Vagy valami ilyesmit. Hát én annyira nem érzem ezt.


Min változtassak szerntetek?



2015. jan. 2. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Engem érdekel, hogy egy leendő két diplomás, ezt miért nem tudja egyedül menedzselni. Csak ezért írtam, hogy követni tudjam.
2015. jan. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Ez kemény. Szerintem 2 suli egyszerre sok. Mondanám, ha megteheted költözz haza és vállalj kevesebb munkát, de, ha a vállalkozásból akarsz később is megélni, akkor nem tanácsolom ezt. Mennyi van még hátra a sulikból? Nekem ez az életmód kb 3 évig ment, utána besokalltam, alig tudok a sulira nézni, de még muszáj.

Iktass be heti egy pihenőnapot, amikor legalább pár órára kimozdulsz (haverokkal valahová vagy szórakozni vagy kirándulni vagy bármi). Ebből jól lehet töltekezni.

2015. jan. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Most ezek után őszintén elmondom, hogy nekem egy könnyű szak is sok. :D
2015. jan. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Elárulok egy titkot, de csak akkor, ha megígéred, hogy senkinek nem mondod el:


Egy nap neked is csak 24 órából áll - amiből nem árt 8 órát aludni legalább heti 5x.


A többit remélem ki tudod matekolni magad is...

2015. jan. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Később mindez meghozza a gyümölcsét.
2015. jan. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
2 szak és meló egyszerre nem szokott menni senkinek sem. Nem lehetne az egyik szakodat passziválni addig, amíg a másikon nem végzel?
2015. jan. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
74%
Kérdés, hogy az a gyümölcs édes lesz vagy inkább keserű.
2015. jan. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Minden elismerésem, én "hardcore" vagyok, de ezt már nem bírnám...

Szerintem azért kicsit túlzásba viszed a dolgokat, hiszen néha élni is kell!!!

Ki kell használni, hogy még fiatal vagy, ne felejts el: gyorsan telik az idő!

2015. jan. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
96%

"Körbenézek a korosztályomban és azt látom, hogy mindenki boldog, mindenkinek van valakije, mindenki éli az “élete legszebb éveit”"


Hát akkor tedd te is, hagyd abba az egyik egyetemet és a munkát, vagy 2 egyetemet és hajrá.


Olyan nincs, hogy egyszerre mindent megkapj (barátnő, legjobb évek, 2 egyetem + munka egyszerre nem fér bele). A prioritásokról neked kell döntened.

2015. jan. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!