Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közgazdász diplomával +...

Közgazdász diplomával + mérlegképes könyvelői végzettséggel mennyit lehet keresni? Könnyű vele elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
2015. jan. 11. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Mérlegképes könyvelőket mindig keresnek.
2015. jan. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ, egyrészről, hogy hol szerezted a diplomád (BCE, BGF, BME diplomákat preferálják a legjobban), másrészről milyen munkakört töltesz be, akkor nem mindegy, hogy egy multinál vagy egy kis cégnél helyezkedsz el, esetleg magánvállalkozó leszel.

Tehát lényegében nettó 120 ezertől a végtelenig terjedhet, persze, ha a realitások mezején maradunk akkor 120-130 nettót a kisebb cégek is megadják, a nagyobb multik 180 nettót általában már megadják, aztán a későbbiekben tapasztalattól függően tényleg nagy a szórás.

2015. jan. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nos, azért nem, nem olyan egyszerű vele elhelyezkedni, ugyanis hatalmas a túlkínálat.

A mérlegképes tanfolyam önmagában még nem tanít meg könyvelni, sőt, (nyilván te is tudod, csak az értetlenkedők miatt mondom) nem is adhatsz le önállóan bevallást, amíg nincs leigazolt szakmai tapasztalatod. Szóval évekig kell egy könyvelőirodában gürizni, ahol megtanítják a szakma fortélyait. Minimálbérért napi 10 órában. Ha egyáltalán felvesznek, mert általában a tapasztaltakat keresik.

Multikhoz be lehet kerülni, ha pesti vagy, akkor egyszerűbb a dolog. A kezdőket kifejezetten szeretik, mert nekik nem kell sokat fizetni, és ott nem kell könyvelni tudni, mivel annyira le vannak osztva a feladatok, hogy még a főnök sem látja át az egészet. Ehhez viszont nem árt a 2 erős nyelvtudás. Ha ez megvan, akkor a fővárosban szerintem kb. 3 hónap alatt el lehet helyezkedni, olyan bruttó 250.000-300.000 fizetésért.

2015. jan. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Közgáz diplomával 100 másféle munkakört betölthet még.
2015. jan. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért mondtam, hogy nem kell tudni könyvelni, ugyanis mérlegképes könyvelőket keresnek, valóban sokat, viszont oda kéne tudni könyvelni, ami meg tapasztalat nélkül nem megy. Multinál van egy bármilyen diplomád, meg beszélsz 2 nyelvet, és el lehet helyezkedni. Én sem pénzügyi területen vagyok most (pedig eddig csak ott voltam).
2015. jan. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!