Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 11ev 5 hónap utan mennyi...

11ev 5 hónap utan mennyi végkielégítést kaphat az elbocsátott ember? Ha a kollektív szerződés kulon nem rendelkezik.

Figyelt kérdés
Kb.ebből 5 ev gyed,gyes....De ugytudom az is munkaviszonynak számít vagy nem?Mar magam sem tudom.Köszi aki tud felvilágosítást adni.
2015. jan. 24. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Végkielégítés mértéke


A végkielégítés összege az adott munkáltatónál eltöltött munkaviszony hosszával arányosan:

legalább 3 év esetén egyhavi,

legalább 5 év esetén kéthavi,

legalább 10 év esetén háromhavi,

legalább 15 év esetén négyhavi,

legalább 20 év esetén öt havi,

legalább 25 év esetén pedig hat havi távolléti díjnak megfelelő összeg jár.


Amennyiben a munkaviszony a munkavállalóra irányadó öregségi nyugdíjkorhatár betöltését megelőző 5 éven belül szűnik meg, a végkielégítés összege az adott munkáltatónál eltöltött munkaviszony hosszától függően sávosan emelkedik:

3-5 év munkaviszony esetén további egyhavi,

10-15 év munkaviszony esetén további kéthavi,

20-25 év munkaviszony esetén további háromhavi távolléti díjnak megfelelő összeggel.

2015. jan. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mi a különbség az azonnali hatállyal és a munkáltató által sima felmondás?Melyiknek lehet aláírni,hogy ne bukjak a végkielégítést?Vagy abban az esetben ha nem tudunk megegyezni a közös felmondasban(pl nem írom alá)olyan esetben a cégem mit tud tenni.A közös megegyezéses felmondasnak a hívei a vezetőség persze végkielégítés nelkul erőltetik, mint gondolom legtöbb helyen.Köszönöm a valaszt!
2015. jan. 24. 22:30
 3/5 anonim ***** válasza:

azonnali hatállyal akkor tud felmondani, ha van rá indoka pl lopás, károkozás, nem mész be dolgozni - ekkor nincs végkielégítés

aláírhatod a közös megegyezést is, ha az jobb neked pl több a végkielégítés, mint ami törvény szerint járna...de ha nem írod alá, akkor azt tudja csinálni, hogy felmond rendes felmondással

2015. jan. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. jan. 24. 23:05
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyonszepen köszönöm a segítségedet!Kicsit kacifántos a helyzetem.Gyedrol visszamentem kikaptam a felhalmozódott szabikat,most szabin vagyok.Arra az elhatározásra jutottam,hogy visszajövök fizu nélkülire azaz gyesre.Ahogy olvasom,hogy akkor is elkuldhet azonnali hatállyal ha nem megyek be dolgozni az arra is vonatkozik ha teszem fel Ő azt mondja,márpedig menjek be dolgozni es nem enged vissza gyesre.Akkor fegyelmi lehet belole?
2015. jan. 24. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!