Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a magyar fizetésből nem...

Ha a magyar fizetésből nem tudnak megélni az orvosok, a társadalom egy része pedig elítéli őket, mert többet szeretnének, akkor mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Hagyjuk a hálapénzt, azt az orvosok csak igen kis része kap, ha egyáltalán kap és elfogadja.
2015. febr. 2. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Majd nem fogják elítélni őket, ha már egyetlen orvos sem maradt az országban...

Megérdemelnék a fizetésemelést, csak nem értem, hogy a kormánynak miért a stadionok építése és az egészségügy leépítése a célja...

2015. febr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
De az orvosok miért nem tudnak megélni abból a fizetésből, amiből a többi magyar meg tud? Egyetemi tanárok sem kapnak 150 ezernél többet kézhez és megélnek belőle, sőt van aki a 45ezer Ft-os segélyből is megél. Indiában pedig a gyerekek is dolgoznak 70 Ft-os órabérért, éppenhogy megélnek, és ott sincs más megoldás.
2015. febr. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
0%
Utolsónak! A többi magyar meg tud? A nagy százalék panaszkodik, hogy nem. Ráadásul azért egy orvos feladatát ne hasonlítsd már egy közmunkáséhoz vagy egy irodai dolgozóhoz. Elnézést, tényleg nem akarok senkit megbántani, de egy orvosnak ezerszer nagyobb a felelőssége és nyilván emiatt több fizetést is érdemel.
2015. febr. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kerestek-e az orvosok valaha is jol? Az oregebb generacio azert lett orvos, mert hivatasanak erezte es szeret segiteni mas embereken. A fiatalabbak viszont eleve azert valasztjak ezt a palyat, mert kulfoldon jol lehet keresni vele, nem csoda, hogy lelepnek.
2015. febr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

A politikusok fizetését adnám az orvosoknak!!!Megérdemelnék!

Ők meg éldegéljenek velünk 47ezerből!

2015. febr. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szégyellje magát,aki lenézi őket,én is egészségügyben dolgozom,de nem mint orvos.Én se tudok jól megélni de majdnem ugyanannyi fiezetésért jóval könyebb a munkám és kevesbb a feleősségem.(Vegyész vagyok egy korházi laborban).Csak annyival kevesebb a fizum,hogy én nem folyamatos munkarendben dolgozom,tehát nincs éjszakai/hétvégi,stb pótlék.Nagyom sokszor látom a nővérekkel,orvosokkal hogy beszélnek a hozzátartozók,a betegek,mintha legalábbis ők tehetnének-az amúgy valóban balkáni-körülményekről...Az már nem jut eszükbe,hogy az ott dolgozó is azok között a körülmények között dolgozik,nevetséges fizetésért :(Egyszer hallotam,hogy egy nővér kifakadt,hogy nézze egyedül vagyok 20 betegre,12 órát dolgozom 85 ezer forintért,ne velem veszekedjen,nem én vagyok az egészségügyminiszter,de ha nem tetszik ami itt van vigye haza a Mamát,vagy magánintézménybe,hol van a szobába TV(mert ez volt a bajuk miért 6-an vannak egy kórtermeben,és miért nincs TV)...Persze erre a hozzátartozó volt felháborobva.
2015. febr. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért egy orvost ne hasonlítsunk már össze egy közmunkáshoz könyörgöm kossuth meg vasút.

Olyan mint ha az Audi A8-t a Trabanttal akarnád.

Amit most kapnak én azt konkrétan napi díjba adnám nekik,plusz ügyelet még kétszer ennyi,tehát én simán fizetnék az orvosoknak havontan minimum 3 milliót és ez a minimum.

12 év tanulás meg sz_pás után.

Nem csodálom,hogy elmennek innen,kint konkrétan házat is kapnak tudok olyanról a magas fizuja mellé,főleg ha aneszteziológus,ők a legjobban fizetettek.

90e itthon röhej,egy fogatlan segédmunkás többet kap.

Hivatásból nem veszel kocsit meg kenyeret sem.

Menjenek is el,igazuk van.

2015. júl. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!