Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondják az emberek,...

Miért mondják az emberek, hogy a pénz nem boldogît amikor ez nagyon nem igaz?

Figyelt kérdés
Ezer okot tudnék mondani, hogy miért tesz boldoggá a pénz. A mondás így lenne helyes: 'A pénz boldogît, csak nem ad meg mindent.'

2015. febr. 4. 10:31
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Ez a SOK pénzre szoktuk mondani, hoy nem boldogít. Nem a szükséges mennyiségre :)
2015. febr. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Nem maga a pénz boldogít. Az boldogít, amit megveszel rajta.
2015. febr. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Ja :) Hehe
2015. febr. 4. 10:43
 4/42 HengerR válasza:
93%
Én arra tippelnék, hogy így akarnak beszólni azoknak akiknek jobban sült el az élet. Régi mondás már ez.
2015. febr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
Ne akard 2015-ben megérteni egy ősrégi mondás értelmét és mondanivalóját.
2015. febr. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg rohadtul boldogít. Inkább szomorkodom egy Audiban mint egy Zsiguliban. Illetve részletkérdés, hogy mi számít boldogságnak? A pénz is ad valamennyi boldogságot. Gondolj bele, ki a boldogabb? Az aki havi 80ezerből él, vagy az aki havi 800ezerből? A 80ezresnek már 25-én azon kell gondolkodnia, hogy hogy fogja kihúzni az utolsó 1 hetet a hónapból, az utolsó 1 hét idegeskedés, őrület, hogy basszus, még van 1000Ft-om, 2 nap múlva jön a fizetés, de ennem kell, ruha kéne stb. A 800ezresnek meg még hónap végén van 300ezre, bármit megvehet, teljesen mindegy, hogy 27. vagy 3. van. Na ez a különbség. Több pénz = kevesebb gond. (Anyagi gondokra gondolok, és az ehhez társuló dolgokra, mert ettől függetlenül lehet, hogy a személynek nincs egy normális párkapcsolata)
2015. febr. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
49%

2 "Az boldogít, amit megveszel rajta."

Az is csak ideig-óráig. Rögtön felturbózva ott a következő vágy. (nem az alapvető létszükségletre gondoltam)

A mondás mélységesen igaz. A pénz szükséges rossz.

2015. febr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az életben felmerülő problémák legalább 95%-a a pénzhiányra vezethető vissza, ezért én is azt mondom, hogy a pénz boldogít.

Persze a másik oldal is igaz, hogy van, amit nem lehet pénzért megvenni.

2015. febr. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
87%
Az igazi boldogság nem a pénz által jön, nem megvehető. Ha belül boldogtalan vagy, akkor egy idő után gazdagon is ugyanolyan boldogtalan leszel.
2015. febr. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

"felmerülő problémák legalább 95%-a a pénzhiányra vezethető vissza" -pénz hiánya =boldogtalanság.D fordítva nem igaz: a pénz ennek ellenére nem boldogságforrás.

"S ne rúgjon még az Ember szenvedésén

A Pénz."

[link]

2015. febr. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!