Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt olyan aki dolgozik...

Van itt olyan aki dolgozik vagy valakije dolgozott Ausztriában? 3 éve dolgoztam kint 3 hónapot, bevoltam jelentve és kaptam társadalom biztosítási számot is. Azonban nem kaptam meg az e cardot. Hol tudnám igényelni?

Figyelt kérdés
Most újból kint szeretnék dolgozni,igaz csak 3 hónapot dolgoztam kint,rendesen bevoltam jelentve,kaptam egy társadalom biztosítási számot is,de viszont az e cardot( ami itthon taj kártya),nem kaptam meg.Annak idején elvileg ki kellett volna küldeniük.Én személyesen igényelhetem?Nincs valakinek erről infója?Sok helyen keresgéltem,de semmi információt nem találtam.
2015. febr. 17. 10:53
 1/9 anonim válasza:
Ha csak Gerinfugigre voltal bejelentve akkor nem kapsz. De aKrankenkassehoz kell bemenni vagy felhivni oket.
2015. febr. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ezt még nem is hallottam így?Mit jelent ez?

De én úgy hallottam,hogy saját magam is igényelhetem.Ez mennyire igaz?Most találtam végre egy értelmes oldalt,ahol írták,hogy magunktól is lehetés érdemes is igényelni.Ded azt sehol nem írták,hogy hol és mikor tudnám.

2015. febr. 17. 11:27
 3/9 anonim válasza:
Az a bejelentes olyan formaja ami adomentes. Amig Geringfügigen voltam en se kaptam.Es ez csak balesetbiztositast tartalmaz. Csak ugy nem tudsz igenyelni. Hivd fel oket az a legegyszerubb.
2015. febr. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm!Ha nem Geringfügigen lettem volna,akkor mennyi idő után kaptam volna meg amúgy?1-2 hónap?Ezt tényleg nem hallottam még,ez valami egyszerűsített dolgot jelent ez Geringfügigen?Akkor ezek szerint nem is igényelhetem,most már mindenhol írtak mindent,olvastam olyat,hogy igényelhetem,de akkor nekem kell fizetnem a dolgokat,amíg nincs munkám.De olyat is olvastam,hogy ezt nem lehet csak úgy igényelni,hiába volt már Ausztriába munkaviszonyom,mert ezt automatikusan küldik.
2015. febr. 17. 12:59
 5/9 A kérdező kommentje:

ma 12:03


Megkerestem a régi szerződésem,azon megtaláltam a Versicherungsnummert.Elvileg ez a társadalom biztosítási számom?Ez egy 10 számjegyből állószám.Tehát ezt én megadhatom a következő munkaadónak?

Az e cardon is ugyan ez a szám szerepel?

2015. febr. 17. 14:04
 6/9 anonim válasza:
Ha nem Gerinfugigen vagy akkor kuldik 1-2 heten belul. Az egy ideiglenes Versicherungsnummer,ami ismet aktualis lesz ha dolgozol.De jelenleg inaktiv. Azt hiszem 50 € ha magad igenyled (havonta),de azt nem tudom kell e hozza osztrak lakcim.Igy hogy jelenleg nincs munkaviszonyod.
2015. febr. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ja es igen ezt add meg legkozelebb is. Az a 10 jegyu. A Geringfugig egyszerusitett bejelentes.Csak a munkaltatonak jo,mert szinte nem fizet utanad semmit,csak nemi balesetbiztositast.
2015. febr. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm!De azzal a számmal,ha nem egyszerűsítettel jelent be,hanem rendesen,akkor megkapom az után az e cardot?
2015. febr. 17. 19:13
 9/9 anonim válasza:
Igen akkor megkapod azzal a szammal.
2015. febr. 18. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!