Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet ma Magyarországon...

Hogyan lehet ma Magyarországon annyi pénzt keresni hogy európai színvonalon megélhess?

Figyelt kérdés
A szüleim világ életembe egyszerű munkás emberek voltak, nem kerestek túl sokat. A modern elektronika dolgok kb 5-10 évvel a megjelenéseik után jutottak el hozzánk. (mát ha egyáltalán eljutottak) Szóval elég szerényen tudtunk csak élni. itt vagyok 21 évesen munkanélküliként van egy szakmám, amit nem szeretek és nem is szeretnék benne dolgozni tehát azzal megszívtam. De a lényeg hogy a szüleim néznek hülyének, hogy nekem degradáló ilyen 120ezer ft-okért dolgozni. Mert úgy érzem ennél azért sokkal többet ér az emberi élet. Annyi dolog van a világban, amit birtokolni és megélni lehet, de ehhez mindhez pénz kell, és egy 120e Ft-os nettó havi fizu pont arra elég hogy a nyomorult kis életedet végig vegetáld olyan alsó közép szinten. Én ennél többet szeretnék. De sajnos nem tudom hogy érhetném el. Mikor húzhatnám a strigulákat hogy hány Mercedest, BMW-t látok elsuhanni az utcán, és nem is a szakadt 20 éves fajtából, akkor úgy gondolom hogy ha ennyi ember ezt el tudja érni, akkor csak nem olyan földöntúli távlat ez. Bár a mostani helyzetembe nagyon annak tűnik. Szóval mit lehet csinálni hogy ne csak egy filléres "jobbágyként" élje le az ember az életét?
2015. febr. 18. 12:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
34%

Ugye azt tudod, hogy nem mindenki fizikai munkás, meg hogy van iliyen, hogy felsőfokú oktatás? Figyelni kellett volna a suliban, aztán gimnáziumba menni, aztán meg egyetemre, lediplomázni, és jól fizető munkát végezni.

Persze ehhez a lógás helyett jó sok energiát kellett volna befektetni a tanulásba.


Persze lehet ügyeskedéssel meg bűnözéssel is sok pénzt szerezni, egy ideig. Aztán mész a börtönbe, és a pénzed odalesz.

2015. febr. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Ezt a sok sületlenséget most mire fel sikerült így össze hordani? Amúgy a Mercedesben BMW-ben ülő sofőrök legtöbbször a legkevésbé sem diplomázott doktorokra emlékeztetnek....
2015. febr. 18. 13:02
 3/26 A kérdező kommentje:
Mellesleg egyik rokon házaspár, egyikük se diplomás más is sokkal jobb színvonalon élnek nálunk...
2015. febr. 18. 13:04
 4/26 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Ha nincs hozza segito hattered (ismerosok,kapcsolatok akik segitenenek csokos pozicioba kerulni),akkor kezd azzal,hogy realizalod,csak is egy vkire szamithatsz es egy vkin mulik sikerul e es ez TE magad vagy!

Adhatnak instrukciokat masok,de Te dontod el,hogy alakitod az eleted. Aterzem a helyzeted...detto az a szitu hatterben nalam,mint nalad. Szoval csak az van amit sajat erobol elerek. Raadasul olyanom a vegzettsegeim amik nem is nagyon erdekelnek emgem,szoval ez is stimmel Veled :) De nem csak a papir szamit..

Jelenleg netto 450 korul keresek. Egy nagy cegnel vagyok es teszek erte,hogy meg jobb helyzetben legyek ahogy telik az ido. Soha senki nem segitett meg csak bekerulni sem egy nyamvadt interjura sem. Mindenkinek csak a szaja volt nagy. De tudom mit akarok es ebben senki nem allhat az utamba,csak is sajat magam.

Dontsd el mi vonz,miben lehetnel igazan jo,ami testhez allo es tegyel erte. A kudarcokkal ne foglalkozz. Rengeteg van az eletben. Kit erdekel,felesleges ragodni. Rengeteg ember fog az utadba allni,akar csak a negativ kisugarzasukkal..lehuzzak az embert..ezt nem lehet,az ugy sem fog menni,stb.. Ne hallgass rajuk. Ha vki nemet mond...meg 10X megprobalom. Legyel siker orientalt,gondolj a vagyaidra es legyel pozitiv. Viszont emellett maradj korrekt. Legalabb is az en szememben ez becsulendo,bar sokan pont azert vannak tele mert inkorrektek,de az szamomra taszito. Ugy is lehet vki sikeres a sajat elvarasait illetoen,hogy nem tapos masokba.

Good luck ;)

29F

2015. febr. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%

Nézd a gazdagságba születni kell! Ahhoz hogy elérjen valaki valamit, ahhoz is pénz kell, hogy diplomád legyen, hogy egy jó nyelvtudásod mind, mind nagyon sok pénz, mert az oktatás nem ingyen van. Az első hozzászóló ezt elfelejtette. Ha anyuci, apuci nem támogat, mert nincs miből akkor megszívtad, szegény család gyermeke vagy, ennyi. Nincs sok esélyed, hogy gazdaggá válj, vagy hogy vagyonosabb legyél, ha nincsenek kapcsolatok, akár családi akár neked olyan haverjaid, akik be tudnak protezsálni jól fizető helyre. Ahhoz, hogy magadtól előre juss, csak azt tusos megtenni, hogy valami munkát elvállalsz, szüleidnél maradsz és ami megmarad pénz, azt nyelvtanulásba fekteted! Vannak megbízható közvetítő irodák, akiken keresztül ki tudsz jutni hajóra, pl. a konyhai mosogatáshoz nem kell se gyakorlat, se szakma, csak pénz kell a közvetítői díjért és a kiutazás költségért. A cég egyébként sok helyen a kiutazást finanszírozza, tehát a közvetítői díjat kell összespórolnod, vagy összekéregetned családtagoktól, ha meg van a szerződésed. Ezt az egy utat tudom neked ajánlani, de ez nagy munka és nincs mellette szórakozás, csajozás, mert tanulni kell a nyelvet keményen, hogy egy alapot össze szedj, tudj kommunikálni! Próbáld meg, ha kijutsz onnan már fél siker meg van. Ha 8 hónapot ledolgozol, abból a pénzből tudod képezni magad, felszólgálónak, vagy szakácsnak és tudsz tovább haladni, vissza hajóra, vagy külföldre.


Mert aki nem születik bele a jóba, gazdagságba és nincs szerencséje, annak nagyon kemény munka áll előtte, ha ki akar ebből valahogy mászni, vagy ha kicsit szeretne jobban élni! Sok sikert! Ne add fel, próbálkozz, fiatal vagy!

2015. febr. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
10%

Sejtettem én, hogy igazából bunkó akarsz maradni, és nincs az az isten, hogy tanulni kezdjél, mert az már büdös és fárasztó. Meg esetleg rájönnél, hogy mekkora tirpák voltál idáig.


Nehogy véletlenül továbbképezd magad! Maradjál csak ilyen egyszerű és csóró, és csorgasd a nyálad mások drága autójára. :)

2015. febr. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Ha nem sikerül olyan választ produkálnod amiből nem a nagyképűség meg a rosszmájúság sugárzik, akkor inkább ne erőltesd felesleges.
2015. febr. 18. 13:53
 8/26 anonim ***** válasza:
51%

Érdekes a történeted, viszont nem nagyon értelek.


Szóval, a szüleid egyszerű munkás emberek, az elektronikai dolgok későn jutnak el hozzátok. Ebből arra következtetek, hogy nagyon kevés bérért dolgoznak mindketten, kb. minimálbér. Nos, ha te ezt láttad gyermek korodban és ilyen igényeid vannak, mint, ahogy leírtad, akkor miért nem próbáltál meg kitörni innen? Mondjuk olyan szakmát kellett volna tanulni, amivel el tudsz helyezkedni, viszonylag jó fizetésért. A fizetéset meg vissza kellett volna forgatnod tanulásba. Mert az egy BEFEKTETÉS.


Te ezt nem csináltad meg, 21 éves vagy még nincs nagy gáz. Én a helyedben elvállalnám azt a munkát nettó 120 ezerért mert nem olyan nagyon rossz az. Az átlagbér nettó 140 körül van. És igen, ahogy írták nem elkölteni kell a pénzt, hanem jól befektetni, hogy később még többet tudj keresni és akkor talán lehetőséged van megengedni magadnak olyan dolgokat, amiket írtál.


Nyugi, 21 évesen csak azok járnak BMW-vel, akik vagy maffiózók, vagy a családjuk tele van szarásig pénzzel, vagy csókosok, akik olyan helyre bekerültek.


A lényeg, hogy legyenek terveid és tanulj, dolgozz.

2015. febr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
35%

Akinek nincs jó anyagi háttere az nem tud továbbtanulni. A felsőoktatás hiába ingyenes, ha valaki nem lakik közvetlen közel az egyetemhez akkor meglőheti magát. Akkor még nem beszéltünk az egyéni adottságokról, arról, hogy kinek mihez van kompetenciája. Mindenki szajkózza, hogy jól fizető állásért tanulni kell, na most a helyzet az, hogy Magyarországon a mérnökök és a programozók keresnek jól. Illetve ezek azok a szakok ahova még emberileg teljesíthető ponthatárok vannak, ellenben 10-ből kb. 1 ember alkalmas erre a pályára. A gazdasági képzések ponthatára az egekben.

Diákmunkát pedig egy mérnöki vagy IT-s szak mellett kb. lehetetlen végezni.

2015. febr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
34%

Végezz el egy piacképes szakmát,pl:mérnök,IT, plusz közgáz egyben és legyen mellette angol tárgyalási szintű nyelvtudásod,épitsd a kapcsolataidat.


Kemény egy programozói ahogy utolsó írta,de megéri lehet szívsz vele de te is dőzsölhetsz vele,én suli mellett mindig is dolgoztam a szakmában is és igen sokat csúsztam a képzéssel régen kellett volna végeznem de még ebből sose volt gond csak rákérdeztek miért nem végeztem még el,mondtam,hogy dolgozni imádok,el kell magam tartanom.

És ez megfordította a kérdést,hatalmas pozítivum volt,plusz az angol nyelvtudás is.

Hajtanod,teperned kell,ájulásig de szó szerint.

Én volt,hogy munka közben majdnem össze estem annyi volt a meló és az egyébb beadandók meg ilyenek plusz ott a sport is nekem.

Alvás szót többször meg kellett keressem a szótárba.

Valamit valamiért.

Lehet mérnöki szak mellett sőt kötelező szerintem dolgozni mert ezt nézik minden helyen.

Volt,egy hely ahova volt egy MSc diplomás és én felvételiztünk én nekem még a BSc nincsen meg ,még is engem akartak felvenni.

2015. febr. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!