Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért vannak kiakadva az...

Miért vannak kiakadva az emberek, ha nem kapnak borravalót?

Figyelt kérdés
Sajnálom, hogy ő nem keres annyit, de ha meg adok, én érzem magamat lehúzva. Nagy részük eleve nincsen a rendes fizetésére bejelentve, nem az után vonnak tőle adót meg járulékokat. Én meg amit befizetek, a felét nem kapom vissza pl táppénzek se, azért hogy másokat is el tudjon látni az állam. Akkor most ki húz le kit? Arról nem beszélve, hogy ha veszek valamit, annak annyi az ára, neki meg az a dolga, hogy kihozza, ne várjon már el pénzt a semmiért.
2015. márc. 2. 21:09
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
táppénznek*
2015. márc. 2. 21:10
 2/14 anonim ***** válasza:
6%

Most felszolgálókra gondolsz? Talán mert 4 órás munkára van bejelentve, és egy ft Nem kap.

Gondolom te is ingyen melózol.

Sajnos ebben a szakmában nincs választás.

Ha pedig beteg, akkor semmit se kap.

14 évet dolgoztam a szálloda és étterem iparban. A magadfajtákat messziről felismerni :D

Főleg, mikor királynak érzed magad, az egy leves rendeléssel, meg csapvízzel. Az ilyeneknek mindig adtam némi extrát a kajába, amit nem kértek.

Rossz dolog látatlanban elítélnek? Gondolom számodra igen. Hiszen ezért írtál ide. Közben te is elítéled őket. :D

Mikor étterembe mész, mindig gondolj arra, hogy a pincér vajon leolvasta-e az arcomról, hogy nem kap egy forintot se? És vajon ezért beleköpött-e a kajámba? :D


És miért van az, hogy a kis senkik, mint te, azt hiszik nekik minden jár, míg, akit normálisan neveltek, azt tudja mi a szokás. :D


Meglátásom szerinte te az a fajta, kis 30 kg. gyerek lehetsz, aki bemegy valahova, aztán leül az első szabad helyre, és azt se mondja, hogy "fapapucs". :D

2015. márc. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mi közöm van nekem ahhoz, hogy te mennyit kapsz? Az hadd ne az én saram legyen, hogy hülyére vesz a főnököd, te meg aláírsz dolgozni bagóért. Ne várd már el, hogy tőle is kapjál fizetést, meg tőlem is. Persze adómentesen elrakni a borravalót az bejönne, de engem nem neveltek normálisan.
2015. márc. 2. 21:34
 4/14 anonim ***** válasza:
34%
Mer' kapzsik.
2015. márc. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Hát az ilyen aljadéknak én sem adnék semmit,aki beleköp a levesembe, mert nem kap borravalót.

Bár nekem nem is ezzel van a bajom, hanem inkább az egészségüggyel, amikor nem látnak el normálisan,mert szegény orvosok nincsenek megfizetve.

Az 500 ft-os borravalót nem szoktam a pincértől sajnálni.

Általában 5-10 %-ot szoktam adni, a számla nagyságától függően. Ha a pincér kedvesen szolgál fel, és az étel is finom volt, akkor megtisztelem vele a dolgozókat.

Viszont egyszer voltunk úgy egy étteremben, hogy kihozták a számlát, és a végére oda volt írva, hogy ajánlott borravaló ...

10 %-ot számoltak fel. Hát, ezen eléggé kiakadtunk. Azt hiszik, hogy nem tudjuk kiszámolni a 10 %-ot? Vagy ennél kevesebb nem is felel meg? A férjem nem adott nekik egy fillért sem.

2015. márc. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20%

5-ös van ilyen, sőt külföldön van olyan hely is, ahol bele "charge"olják a számlába a borravalót, ha tetszik, ha nem ki kell fizetni a 12,5%-os borravalót.

Mondjuk az a hely olyan is...

A legdurvább, h a pincérek viszont nem kapják meg a borravalót.


A kérdesre válaszolva, ha már beülsz valahova enni, akkor nem mindegy az a pár száz forint?

Ha jó a kiszolgálás, akkor nem sajnálom. Ha rossz és bunkók, és úgy jönnek az asztalhoz, akkor nem hagyok annyit, de hagyok. Viszont az egyik barátom akkor sose hagy semmit, így nekem kell fizetnem az ő borravalóját is mikor együtt megyünk, mert szerintem tök ciki, nem adni semmit.

2015. márc. 3. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
A borravalóval tulajdonképpen megköszönöd a kiszolgálást, csak egy kis udvariasság. Ha a kiszolgáló személy kedves, segítőkész, akkor mindig hagyok neki borravalót. De vannak akik olyanok, mint a pokróc, jön és pofákat vág, flegmáskodik, na az olyanoknak nem hagyok egy fillért se. Még nekem kéne bocsánatot kérni, hogy igénybe merem venni a szolgáltatást, amiből elméletileg ő él.
2015. márc. 3. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%

" és egy ft Nem kap."


Hát hogyne. Biztos ingyen dolgozik. Ne túlozz már. Nyilván rossz a fizetés de minimálbért meg kell kapja mindenki. A borravaló csak egy plusz ezen felül.


Sok más ember is minimálbért keres és olyan munkával ahol esélye sincs borravalót kapni!

Miért kéne néhány munkakört külön extrán pénzelni?


Én nem szoktam se futárnak se másnak. Tessék emelni az árakat ha kevés amit fizettem.

2015. márc. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8%

Miért kapná meg a minimál bért a kezébe?

2008-tól lehet borravalót terhelni M.o.-n is, csak az éttermek nem szoktak rá, mert akkor a vendég nem jön oda.

Mondjuk az a vendég is furcsa, aki azért nem megy egy helyre be, mert borravalót kell adni.

2015. márc. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

Már miért ne kapná meg minimum a minimálbért?

Annyit muszáj, a borravaló csak extra.

2015. márc. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!