Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány éves korotokban tudtatok...

Hány éves korotokban tudtatok elköltözni a szüleitektől és hogyan? Az én esetemben mit javasolnátok?

Figyelt kérdés

21 vagyok, most kezdem a fogorvosi egyetemet szeptemberben.

Minenképp muszáj kollégiumban laknon, mert otthon nincs saját szobám, a garázsunkban gépek működnek, amik hangosak, illetve teljesen alkalmatlanok a körülmények arra, hogy ott normálisan élni lehessen... Szüleim alkoholisták, napi 4-5 doboz cigi elmegy 1 nap alatt.Ezt inkább nem is részletezném tovább..


Ha minden jól megy, 6 év múlva tudok elkezdeni dolgozni, mivel az alapképzés után szeretném megcsinálni a szájsebészetet is.

Így 27-28 leszek, mire végzek a sulival.

Ezután egyből munkába tudok állni, szerencsére mindig is kapósak a férfi fogorvosok, egy jó diplomával 5-10 helyről is kaphatok állásajánlatokat...

Több ismerősöm szerint(hallgatók és orvosok is köztük) alkalmazottként is könnyen elérhető viszonylag rövid időn belül egy 500-700 ezres nettó fizetés!


Ti mit tennétek a helyemben?


Fizetnétek az albérletet havi 70-80 ezr ft-ot legalább 2 éven át, amíg nem tudok megvenni magamnak egy kis lakást 8 millió körül (így albérletre kidobok az ablakon legalább 1,5-2 millió ft-ot)


Vagy


Egy nagyon gazdag rokonom felajánlotta, hogy lakhatok a lakásában, csak a rezsit kell fizetnem(koli kétszerese lenne, de tudnám fizetni), viszont a jelenleg 10 milliós lakását meg kell vennem 6-7 év múlva tőle 13-14 millió ft-ért. (Azt mondta, éves szinten számoljunk rá 3% kamatos kamatot).

Viszont! 2 szobás a lakás, így ha az egyik szobát egy hallgatótársamnak ki tudnám adni akár csak 25-30 ezer ft-ért is, akkor abból lenne az 5-6 év alatt több, mint 1,5 millió ft-om!


Szerintem az lenne a legjobb, ha már most elköltözhetnék a lakásba, de szeretném meghallgatni a Ti véleményeteket is!


Mit javasolnátok?


Illetve nálatok hogyan működött az elköltözés vagy az első lakás megvétele? Hány évesek voltatok ekkor?


2015. ápr. 25. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Bennem két kérdés merült fel:


- Miből fizetnéd az albérletet / rezsit a rokon lakásában

- Miből lenne 14 milliód 6-7 év múlva?


Mert ha az anyagiak rendezettek és simán a rokonhoz költöznék, kiadnám az egyik szobát egy csoporttársnak (így felezve a rezsit és még kis plusz pénz is bejönne belőle a lakbérből). Kvázi egy fél rezsi áráért laknál ott, ami biztos, hogy kevesebb, mint a legputribb albérlet.

2015. ápr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én is éppen ezt mondtam, hogy kiadnám az egyik szobát.

De mellé számolj azzal is, hogy ott az évi 3% kamatos kamat a 10 millióra. Nem muszáj kifizetnem 6-7 éven belül, fizethetem 9-10 év múlva is, de ennyi idő alatt rettentő nagy lenne a kamat rá.

Bár talán még így is jobban megérné, mint fizetni az albérletet munka mellett majd.


Tudom fizetni az egész rezsit is akár, meg minden kiadásomat, kaját, ruhákat, tanszereket... De nem ez volt a kérdésem, ezzel nem kell foglalkoznotok.


Honnan tudom majd kifizetni a 14-15 milliót? Onnan, hogy jó esetben havi 400-at félre tudok tenni, ami évi 5 millió majdnem.


És remélhetőleg idővel jobban keresek majd.

2015. ápr. 26. 12:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Jó ötlet kiadni a lakást és ott lakni. Bár lehet még jobb mindkét szobát kiadni és koliba menni. Egyre figyelj: gondolom okos gyerek vagy. A 10m 3%os kamatos kamata 7 év múlva 12.3m, 6 év múlva értelemszerűen kevesebb. Másrészt írod, hogy a rezsi a koli kétszerese lenne, mivel kevés a szám, így nem tudjuk hogy a kiadott szoba ebből mennyit kompenzál, azaz lehet vastagon mínuszba vagy a kolihoz képest, lehet mégse olyan jó üzlet? (És a rokonod nem véletlenül lett gazdag) :)
2015. ápr. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!