Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A határozatlan idejű munkaszer...

A határozatlan idejű munkaszerződés azt jelenti, hogy próbaidőn vagyok?

Figyelt kérdés
Le kell dolgoznom a 30napos felmondási időt, ha azonnali hatállyal felmondok? A szerződésben szerepel a 30napos felm. idő.

2015. máj. 10. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Az a kérdés, szerepel-e a próbaidő időtartama a szerződésben. Ha nem szerepel, akkor nincs próbaidőd, szóval azonnali hatállyal csak törvényben meghatározott esetekben mondhatsz fel, vagy megbeszélitek, és közös megegyezéssel mehet az azonnali hatály.
2015. máj. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Itt kicsit keverve van a szezon a fazonnal.


határozatlan idejű munkaszerződés:

Nincs meghatározva a munkavégzésed időtartama, hanem folyamatos alkalmazásban vagy. (Példaként, voltam gyakornok suli mellett, bejelentve, 3 hónapos időtartamra, és ott megvolt hogy x hó x naptól y hó y napig tart a szerződésem.


próbaidő:

Általában az első 1-3 hónap, a szerződésben ezt meghatározzák. Ez idő alatt bármelyik fél azonnali hatállyal, indoklás nélkül felmondhat. (Ez arra jó, hogy ha mégsem válsz be mint munkaerő, akkor kitehetnek, vagy te is leléphetsz ha nem jön be a munka/találsz jobbat).


30 napos felmondás:

Ez a próbaidő lejárta után van, általános esetben ez érvényes, ilyenkor le kell dolgozni a 30 napot. De van azonnali felmondás is, nem tudom annak mik a feltételei.

2015. máj. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem szerepel a szerzodesben, hogy probaidon vagyok, csupan hogy hatarozatlan idejig teljes munkaidoben vagyok foglalkoztatva. ezesetben 30 napot kotelezo ledolgoznom? mindenki mast mond, de biztosra szeretnek menni. koszi
2015. máj. 10. 15:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nem szerepel a szerződésben, hogy mennyi a felmondási idő, azért azt bele szokták írni, hogy minden nem tisztázott kérdésben a MT az irányadó, ott viszont 30 nap.

Ennek ellenére a legtöbb cég el szokta engedni előbb a dolgozót. Ha nagyon menni akarsz úgysem lesz köszönet a munkádban. Meg kell beszélni a főnökkel, ha normális, akkor elenged előbb is.

2015. máj. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs próbaidő a szerződésedben, akkor azonnali hatállyal csak közös megegyezéssel mondhatsz fel, vagy törvényileg meghatározott indokokkal.

Ha nem mennek bele a közösbe, és nem olyan indokod, akkor le kell töltened a felmondási időt, ami legalább 30 nap.

2015. máj. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a munkaszerződésed nem tartalmaz PRÓBAIDŐT, akkor az nincs is Neked. Ilyen esetben, ha benne van a szerződésben, ha nincs a FELMONDÁSI IDŐ TARTALMA, törvény erejénél fogja létezik FELMONDÁSI IDŐD, amelyet le kell töltened, ha a munkáltató ragaszkodik hozzá, és nem enged el előbb.

Tehát "rögtön" csak közös megegyezés keretén belül tudsz szabadulni a munkahelyedtől, vagy akkor, ha felmondásod esetén a munkáltató eltekint a felmondási időd letöltésétől. Ezt ilyenkor írásba "szokás" adnia a munkáltatónak.

2015. máj. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!