Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az miért provokáció egy...

Az miért provokáció egy munkáltató szerint ha tanárként adott iskolába jelentkezek takarítónak ahol tanítok?

Figyelt kérdés

Takarítót keres az iskola erkölcsivel. Munkaidő napi 6 óra kizárólag délutános rendben, fizetés a mindenkori minimálbér (6 órára a 8 órás bér!).

A munka ismert, felelősség zéró, munkaidő rugalmas, hiszen valójában a kutyát nem érdekli mikor jön megy a takarító, ha másnapra rend van. Hogy elvileg 16-22-ig kéne lennie, azt a kutya nem nézi. Akár éjszaka is takaríthat kulcsa van.


És itt vagyok én a tanár, 8-ra megyek, 16-ig vagyok minden nap (ld a kötelező bent töltött idő módosítása), a felelősség nagy, emberekkel dolgozom, kvalifikált diplomát igénylő szellemi munka. Mindezért havi nettó 85.000-öt kapok. A munkaidő abszolút nem rugalmas, már 8 előtt benn vagyok, és 16-nál előbb egy perccel se kinn.


Na most.

Én bizony jelentkeztem a takarítói állásra. A munkaadó szerint ez nyílt provokáció, és „átgondolják a munkaviszonyomat”.


Én pedig halál komolyan gondolom, hogy havi nettó 85 helyett havi nettó 69-ért egy zéró felelősségű rugalmas beosztású röhej meló elvállalok. Halál komolyan!

Akár a mostani munka mellett akár helyett!

Hol a szerződés? Hol kell aláírni?


Ha egy 8 elemit (se) végzett szőröstalpú románt felvettek (míg el nem ment) takarítónak és megfelelt, akkor tán én a diplomás ember is jó vagyok padlót nyalni.


Főleg úgy ahogy a mostaniak végzik a munkát. 16-ra jönnek (ha nem később) 22-ig kéne lenniük, 18-kor már üres az épület, napi 6 helyett tán 2 órát dolgoznak (és abban már cigi kávé pletyi is benne van!!!) és mindezt havi 15-tel kevesebbért látják el mint én a tanári munkámat?


Hát vállalom helyettük!


Mielőtt valaki megemlítené hogy egy iskola közmunkást alkalmaz takarítani-egy KLIK-es iskola igen.

De ez nem az.

És ez egyben a magyarázat arra is, hogy kereshetek én egyetemi diplomával nettó 85-öt. Hát úgy, hogy itt nem érvényes a közalk bértábla (mivel ez nem állami hely, hanem magániskola, ennek megfelelő munkáltatói jogkörökkel, vagyis a bérezés is szabad vásár alapon megy mint egy kft-nél).



És miért provokáció hogy elvállalnám a paldónyalást?

Mert ez rávilágít arra hogy az iskola a tanároknak, alapvető erőforrásainak arányítva kevesebbet fizet mint egy padlónyalónak?


2015. máj. 20. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

nehezen tudom eldönteni, hogy provokálod-e a munkáltatót (egyébként jogosan), vagy komolyan gondolod ... annyiban provokálod, hogy rávilágítasz sz@rt sem fizetnek a tanári munkáért ... nem szereti senki, ha szembesítik a mocskosságával ... egyébként meg igazad van, ha elég az a pénz amit takarításért adnak el kell vállalni (ha már nem akarják, hogy tanárként takaríts is)


ha ezek után sem takarítani nem leszel jó nekik, sem tanárnak, azért csak rögzítsd valami módon (pl e-mailben) az elhangzottakat, hogy később tudd perelni őket ... kifelé a gatyájukból

2015. máj. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Miért maradsz az alapítványi iskolában? Normál önkormányzatiban ennél azért jobban fizetnek. Az egész tanári karnak kellene egyszerre felmondania, akkor majd észbekapnának...
2015. máj. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sajnos olyan csak a mesében van hogy mindenki egyszerre felmond. Ilyen se itt se sehol máshol nem fog történni. Ehhez összefggás kéne az meg nincs mert ha lenne iylen munkahelyek eleve nem léteznének (és nem mellesleg az ország se lenne Orbanisztán).


Az se igaz hogy észbe kapnának. Nem kapnának mert mindig van ember. Nemrég ment el egy tanár és így tanév közben 1 hét alatt lett helyette új.

Ha valakinek nem tetszik a pofája netán mint én is "ugrál" akkor hamar kirúgják aztán veszik fel a köv embert. Van bőven.

2015. máj. 20. 19:20
 4/9 A kérdező kommentje:

Ja és ahogy leírtam: halál komolyan gondolom. Akár tanári munka mellett akár munkám helyett takarítok. Ezt a munkát ennyiért zéró felelősséggel ilyen szinten majdnem annyiért mint amennyit most keresek-hol kell aláírni?


Persze velem szóba se állnak. Arra jó vagyok hogy gyerekeket oktassak, neveljek, érettségire felkésíztsek, vizsgáztassak, admint vezessek-de padlót nyalni ahhoz nem vagyok elég jó.

Tán kéne még egy-két diploma a mostani mellé.


Vagy csak egy hosszabb nyelv kéne?

2015. máj. 20. 19:23
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Attól hogy hőbörögsz nem lesz jobb.


Amúgy akárhogy nézzük, egyik munkáltató sem szereti ha rossz hírét keltik, és az hogy egy tanárt alkalmaznak takarítani, nem éppen megnyerő. Rombolod az iskola presztízsét, meg a sajátodat is ezzel. Bár tanárként elvileg értelmiségi vagy és magadtól is látnod kellene a dolgokat.

2015. máj. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Így van pontosan!

Épp ezért is dogom beadni a pályzatom az állásra tértivevényes ajánlott levélben!

Majd később ha nem kapok választ (és nem fogok) tájékoztatom a fenntartót a teljes esetről.


És kikérem magamnak-hol hőbörgök? Leírtam mi a szitu, ennyi.



Bár tanárként elvileg értelmiségi vagy és magadtól is látnod kellene a dolgokat.

2015. máj. 20. 19:45
 7/9 A kérdező kommentje:

és az mennyire megnyerő hogy diplomás 10-20 éve a pályán levő tanároknak nettó 85-öt fizetnek?

És az mennyire megynerő hogy felvesznek valakit 50%-os státuszba és ugyanúgy 32 órája van mint a teljes 100%-osnak és persze a fizu az 50%-nak megfelelő?


És az mennyire megnyerő hogy nyáron szerződést módosítanak és "ügyeleti munkakör" címszó alatt2 órás munkaviszonyba tesznek át mindenkit júl -aug-ra az ennek megfelelő fizetéssel?

Szabadság hol van tessék mondani? Az a 45 nap ami jár?

És ez mennyire megnyerő?


nem éppen megnyerő.

2015. máj. 20. 19:49
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Pattoghatsz amennyit akarsz. Megtehetik, meg is teszik, hogy ők jöjjenek ki jól mindenből. Ha az iskolának az a véleménye,provokálod őket a takarításra jelentkezéssel, akkor kész, annyi. Lehet hőzöngeni, csak éppen nem érsz el semmit. Gondolom, jó néhány emberrel van ismeretséged, olvasol, stb, hát fura lenne, ha nem jöttél volna rá, a munkáltató 99 %-ban azt csinál, amit akar.

Jelentkezz másik helyre takarítónak. Vagy tanárnak.

2015. máj. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ÁÁÁÁ....Ez megint az utólag idézős provokáló...


A "kedves' kérdező volt már homoszexuális, kamionsofőr, rasszista, meg vagy 100 kamu sztorival jött...most meg tanár, te beteg vagy bmeg.

2015. máj. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!