Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha programozói állásban...

Ha programozói állásban szeretnék elhelyezkedni, akkor milyen szinten kell ismernem bizonyos nyelveket?

Figyelt kérdés

Mennyire elegendő, ha a suliban órán meg tudtam oldani az összes programozásos feladatot? A tanult nyelvek közül (C#, Pascal, PHP, Perl, JavaScript, VBScript, Delphi, C++) mikre lesz szükség és milyen szinten?

Az órán tanultakból mennyire lehet megélni éles helyzetben? Munka mellett mennyire lehet fejlődni? Milyen szinten kell belemenni az adatbázisos témákba (SQL)? Mennyire nehéz Android/iOS/Windows Phone alkalmazások fejlesztése? Ha csak azt említik, hogy "alkalmazások fejlesztése", mit kell alatta érteni? Projektes dolgokból mennyire lesz szükség a mindennapi munka során?



2015. jún. 6. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Nekem az a tapasztalatom, hogy nem egy nyelvet kell ismerni, hanem jó pár technológiát. Azzal nem mész semmire, hogy ha C#-ben algoritmusokat írsz, mert a munkaadók olyanokat keresnek, akik értenek C#-en kívül az adatbázisokhoz, hálózatokhoz, webhez, xml/json és stb.-hez.
2015. jún. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

Amit felsoroltál, önagában lósz.t se ér.


Ha programozó akarsz lenni, el kell előbb döntened, hogy milyen terület érdekel jobban.


Webfejlesztés

Mobil alkalmasás fejlesztés

Win asztali alkalmazások

Linux alkalmazások

MAC OSX,IOS


stb, van még pár dolog.



Ha webes a főirányod, akkor php-html-javascript-mysql az alap. Azt ki lehet egészíteni egyéb sql-ekkel is (mssql, psql...)

webes esetén nem árt ha kompetens vagy a linux rendszerekben, ha lehet parancssorban, azaz kell egy kicsi rendszergazdai véna is hozzá, ugyanis a legtöbbször linux alapú rendszerek alatt futnak a webes cuccok és illik többet tudni annál, hogy ftp-n és pma-n feltöltesz.


Mobilokhoz ugyebár android és ios(vagy vmi rémlik, hogy már átkeresztelték, vagy az az osx volt?) Külön lehet választani, hogy android vagy apple fejlesztés érdekel e jobban. Az apple kicsit drágább móka.

Androidhoz java tudás kell elsősorban, az applehoz gondolom még mindig object c.


Win-hez manapság a C# a menő, visual studio ingyenes verzióját javaslom, nagyon jó kis cucc, és a C# se annyira nehéz, ha már van tapasztalatod a C és C++ nyelvekben, főleg, hogy sokat segít az IDE is.


Linux alkalmazás szerintem ritkább dolog, az a win meg mac mellé társul, hogy több platformon is létezzen ugyanaz a program, oda C C++ kell inkább.


MAC-hez valszeg szintén object c mint az iphonehoz.



Visual Basic-et felejtsed is el, mintha nem is lett volna. A Delphi-t is. Őskövületek. Pascal persze jó volt játszadozni (bár én régen is utáltam), hagyd is a fenébe.


A legkönnyebb a webfejlesztés, php nagyon egyszerű nyelv. Én azzal kezdtem, webfejlesztő lettem.

Ma már eléggé sokfele kacsintgatok, jelenleg fejlesztek win-es alkalmazást is C#-ban, fut alattam webáruház php-ban meg még egy halom dolog mellé, illetve linux alá is írok kisebb progikat ha kell, plusz még egyéb dolgok amik minimum tervben vannak mint pl a mobil.



Kezdetben a legjobb ha készítesz magadnak pár programot/weboldalt. Amin gyakorolsz, kitalálsz valami ötletet és játszogass vele. Jó lesz referenciának és tapasztalatnak is.


A suliból kiesve esélytelen, hogy rendes melót kapj hosszútávra ha nincs mellé semmi plusz tapasztalatod.

2015. jún. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Nézz körül álláshirdetések terén, hogy milyen képességű embereket keresnek.


Ahogy előző írja, manapság elég ritka, hogy C# programozót keresnek, sokkal esélyesebb, hogy C# programozót SQl, XML ismeretekkel, PHP-nál a LAMP alap, stb.


A tanult nyelveidből kb a c# és a php az ami valamennyire piacképes, pascla, c++ elég marginális (persze, eresnek c++ fejlesztőket de egy állásra jut 50 java/.net), a JA az egyéb webes technikák, jquery mellett izgalmas, pearl+vbsript pedig inkább csak kiegészítés mondjuk rendszergazdáknak, mint a script nyelvek többsége.


Az iskolai feladatok milyen szintűek? Mondanál egy nehezebb feladatot? Mert az, hogy egy ilyet megoldasz, kb semmit nem jelent. Példát írj kérlek

2015. jún. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%
Az iskolai feladatoknal az a lenyeg hogy adott temakort elsajatits. A valo eletben, a feladatokat azert oldod meg hogy valamilyen modon profitot termelj.
2015. jún. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"A Delphi-t is. Őskövületek."


Mégis rengeteg álláshirdetésbe botlok bele ahol delphi fejlesztőt keresnek. Pedig én is azt hittem, hogy az már "kihalt".

2015. júl. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!